Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świat (znów) do poprawy

(2)
Zakończyło się 40. Światowe Forum Gospodarcze - w szwajcarskim Davos. To wielkie seminarium grubych ryb biznesu - a także grupy polityków - z tym samym hasłem - “jak poprawić świat”.
 • 2010-02-01 22:34 | tkw

  Rewolucja

  Co jakiś czas potrzebna jest rewolucja. Mechanizm jest prosty - jest tylko kwestią czasu pojawienie się grupy, która zawładnie najważniejszymi obszarami życia. Poważnych zmian nie zrobi, bo nie będzie działać wbrew swoim interesom a ewolucyjnie tylko ona może zmiany wprowadzić, bo tylko ona ma narzędzia. Więc sytuacja jest patowa. Aż do wybuchu.

  Pozdrawiam
 • 2010-02-02 12:14 | pankracy

  Re:Świat (znów) do poprawy

  W dłuższej perspektywie każda rewolucja jest tylko małym krokiem ewolucji. Nasza obecna stytuacja to w zasadzie nic nowego.