Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Euro na dobre i złe

(2)
Euro nie uchroniło Słowacji przed recesją i przykrymi skutkami kryzysu, ale mało kto w Bratysławie wini za to wspólną walutę. Łączny bilans wychodzi Słowakom na plus.
 • 2010-02-02 15:31 | tkw

  Euro czy złoty

  Powtórzę swoja tezę po raz kolejny - fajnie, że w 2009 roku nasza gospodarka wypadła dobrze. Nie wiem, czy to zasługa Tuska ale nie wiem też, czy inny premier miałby lepsze wyniki czy gorsze, więc odnotowuję ten dobry wynik na konto Tuska i PO. Ale to już było, rozdział zamknięty. Teraz interesuje mnie, jak będziemy wychodzić na złotym w czasie, gdy świat będzie ostro ruszał do przodu z kryzysu. Słyszałem opinie, że te czynniki, które nam pomogły w czasie największych zawirowań (np. stosunkowo mały eksport) będą kula u nogi jak wszystko ruszy z kopyta. Brzmi to sensownie, bo nic nie jest ani zawsze dobre ani zawsze złe.

  Może by "Polityka" uzyskała u fachowców opinie na ten temat ?
 • 2010-02-03 10:55 | obserwator

  Re:Euro na dobre i złe

  Ten tekst to jakaś kpina. Słowacja miała by być liderem pod względem pkb- tylko ze wzrostem 1,9%, a Polska- 1,8%, mimo,że tu wzrost pkb w IV kw. osiągnał już 3% a na Słowacji jeszcze była recesja. Wolne żarty, od jakiegoś czasu zauważyłem, że dane lub szacunki podawane przez eurostat są "wzięte z księżyca"