Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiktor bez wiktorii

(5)
Porażka Wiktora Juszczenki to z pewnością koniec pewnego typu stosunków wzajemnych Polski i Ukrainy. Postawiliśmy na złego konia?
 • 2010-02-05 03:47 | Adam 2222

  Próba otrucia go troche dziwna byla bo szef Austirackiej kliniki odmowil podpisania sie pod tym


  Guardian chyba pisal o tym kilka lat temu.

  Julce nie wystarczylo 2000 Narodu z Gruzji to teraz czas na nasze elyty jechac Julke demokratke na stolec w Kijowie sadzac.

  Nota bene wyglada ze elyty z Polski maja korzenie Banderowskie.
  Przez 20 lat tylko Katyn, Katyn wolali a o Rzezi Wolyniskiej cicho sza.

  Katyn 25 tys strzalem w tyl glowy.
  Rzez Wolynska 200 000 obdzieranych ze skory, dzganych widlami, palonymi zywcem, wycinanie dzieci z lona matek i mordowanie na tysiace roznych sposobow.
 • 2010-02-06 19:31 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wiktor bez wiktorii

  Przyjażń polsko-ukraińska politycznych szulerów skończyła się zbrodnią przemilczenia.W tej zbrodni uczestniczy również i marionetka neokonserwatystów,minister polskich wojennych spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
  Jaka jesteś POLONIO?To dyskusja na forum POLITYKI,czemu się nie ma co dziwić.Tak polscy polityczni szulerzy topią ruch na rzecz polityki wschodniej.Ekonomicznie symbolizuje to rurociąg gazowy po dnie Bałtyku.

 • 2010-02-06 20:26 | danka

  Re:Fikcja transformacji ustrojowej

  Ukraina tak samo nieszczęśliwy kraj jak Polska i tak samo skazany na neokolonialny wyzysk globalistów. Ta fikcja transformacji jest szczególnie dotkliwa w krajach słowiańskich jakby mentalnie nieprzygotowanych na cynizm zachodu. O dobre stosunki z sąsiadami należy dbać szczególnie, ale w Polsce sterowanej zdalnie przez cyników, te sąsiedzkie układy są manipulowane w sposób wyjątkowo dotkliwy. Gra Polską niezręczna i obłudna. Sama Polska bez prawdziwej suwerenności, przy pomocy obłudnych urzędników próbuje wepchnąć Ukrainę w taką samą koleinę . To jest skazywanie na tego kraju na klęskę, utratę suwerenności ekonomicznej i sprowadzenie Ukrainy do roli konsumenta zachodnich towarów i dostarczyciela taniej siły roboczej. To 13 procentowe bezrobocie w Polsce jest odzwierciedleniem jej upadku. Neokolonializm ma różne formy , jedną z nich widzimy od 20 lat w Europie środkowej.
 • 2010-02-07 10:07 | joanna kopytowska

  Ukraina płaci Rosji za niepodległość pgromny characz paliwowy

  Rosja ukarała Ukrainę za niepodległość i ambicje prozachodnie olbrzymim characzem paliwowym , który podminowuje jej kruchą i tak gospodarkę , Europa patrzy z boku na klęskę gospodarczą Ukrainy nie dając jej wystarczającego wsparcia z obawy o gniew Moskwy i mamy pata prawie takiego w jakim Polska była w czasie II wojny kiedy Churchil bez mrugniecia okiem oddał Polskę Stalinowi a powstańców warszawskich nazistom , Ukraina jest teraz w tak tragicznym połozeniu jak Polska w czasach rozbiorów i pózniej komunizmu - zaklinowana między dwiema potęgami o sprzecznych interesach Unią a Rosją, mi oczywiście marzy sie przyjęcie do Unii i Rosji i Ukrainy ale czy to możliwe , historia kładzie się głębokim cieniem na relacje Rosji z Europą i buyc moze udział Putina w uroczystościach katyńskich to krok Rosji w kierunku Unii , może
 • 2010-02-08 20:18 | mariotrs

  Re:Wiktor bez wiktorii

  Najwiekszym problemem Ukrainy nie jest Rosja, tylko beznadziejna "klasa" polityczna na czele z "pomaranczowymi"...Juszczenko okazal sie byc kiepskim i slabym prezydentem, a Julia Tymoszenko i jej maz to klasyczny przyklad skorumpowanych oligarchow. To oni kompletnie zmarnowali szanse Ukrainy na wyjscie z dolka i skutecznie obrzydzili wiekszosci Ukraincow takie slowa, jak demokracja i gospodarka rynkowa. Demokracja w wydaniu "pomaranczowych" to wieczny impas polityczny pomiedzy dwoma walczacymi ze soba o pieniadze, wladze i koryto obozami tak samo skorumpowanych politykow. Niedawno mialem okazje poznac grupe mlodych Ukraincow, ktorzy w czasie poprzednich wyborow byli jeszcze studentami i brali udzial w protestach. Na wspomnienie "pomaranczowej rewolucji" rozesmieli mi sie w twarz i opowiadali o tym, jak ludzie "pomaranczowych" roznosili po majdanie w Kijowie gotowke i przekupywali studentow, zeby ci udawali protestantow - i to na akord. Za kazdy dodatkowy dzien "protestowania" na mrozie dostawalo sie nastepna lapowke. Tak oto w duzej czesci wygladala ta "demokratyczna rewolucja". Najsmutniejsze jest to, ze nasi politycy musieli wciagnac Polske w samo centrum tej awantury niczego nie osiagajac dla Polski, a tylko psujac nam stosunki z Rosja (to samo bylo w Gruzji). Teraz Janukowycz i tak bedzie prezydentem, a Polsce napewno nie wyjdzie to na dobre. Tyle, ze teraz ma on na dodatek poparcie sporej czesci Ukraincow, a my Polacy wyszlismy na idiotow, bo nasi glupi politycy postawili autorytet RP za takimi ludzmi jak Juszczenko i Tymoszenko, ktorzy okazali sie zwyklymy wydmuszkami.