Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czerwony alarm

(4)
Rada Bezpieczeństwa ONZ rozważy wprowadzenie nowych sankcji, by zatrzymać program atomowy Iranu. Potem pozostanie już tylko krok do akcji militarnej.
 • 2010-02-08 15:52 | tkw

  Co dalej z tą bomba ?

  Czy jest sens analizować kwestię jak Iran zdobędzie broń jądrową i środki jej przenoszenia ? Przecież to tylko kwestia czasu. Może "Polityka" pokusi się o analizę, co będzie jak już zdobędą ? Albo co będzie wcześniej - broń czy upadek Republiki Islamskiej ?
 • 2010-02-08 17:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czerwony alarm

  Może potentaci możliwości masowego niszczenia i zabijania zaczną dogadywać się jak ograniczyć swoje potencjały.To najlepszy przykład jak skoncentrowaną energię w atomie zbożnie wykorzystywać,bo odwrotu od tego raczej nie ma.Iran wyzbywając się swoich zasobów konwencjonalnych nośników energii nie może być dyskryminowany w zakresie możliwości wykorzystanie energii jądrowej.

  TRADYCJA TO DEMOKRACJA UMARŁYCH.Natomiast z pewnością będą mieli i swoją ewolucyjną drogę do demokracji nowożytnej.Nie służy temu żydowski ruch umysłowy i polityczny,wzorzec dla nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2010-02-09 02:17 | schem

  Re:Czerwony alarm

  A teraz zastanówmy sie kto jest w panelu sądzącym Iran i jego "plany atomowe": dwóch Izraeczyków, dwie osoby z USA itd. Nie ma nikogo postronnego, ani żadnej osoby prezentującej druga stronę (przynajmniej tak podaje brytyjski "The Spectator". Sam jestem osobą sarkastyczną, ale te działania wybiegaja ponad moje pomysły... niestety.
 • 2010-02-09 22:57 | orient

  Re:Czerwony alarm

  Doskonale pamiętam jak Colin Powell opowiadał na forum ONZ, jakimi to broniami masowej zagłady dysponował Irak. Byli i uchodźcy i "wiarygodne" doniesienia wywiadu... Więc wybaczcie - kto raz skłamał - traci wiarygodność. Zgadzam się za to z tym, że zapewne Iran chciałby mieć bombę A, podobnie jak wiele innych krajów. I będzie tak nadal dopóki po świecie będzie latać małpa z brzytwą "demokratyzująca" złoża różnych surowców, bo na razie, jedynie posiadanie tej broni zapobiega tej działalności.