Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wolę kiepską politykę

(11)
Ulubiony liberał Donalda Tuska, John Gray mówi o liberałach, utopistach i optymistach
 • 2010-02-09 08:13 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Wolę kiepską politykę.

  Liberalizm w polskim wydaniu : DOŚĆ TEJ PRUDERII SOBIESIAK NA PREZYDENTA.
  Ten specjalista od hazardu z pewnością będzie skutecznym pasterzem prowadzącym swoje owieczki,politycznych szulerów do elity czerpiącej zyski z utopijnego GATT i globalnego wolnego rynku.Bóg rasista będzie błogosławił.
  Gwiazdą zjawiską jest Radosław Sikorski,który nie wyciągnął wnioski z przeprowadzonej rozmowy z Jams'm Goldsmith'm zamieszczonej w książce PUŁAPKA.Skutecznie żydowskim ruchem umysłowym i politycznym Polaków w tą pułapkę chce zamknąć.
  "Liberalne,indywidualistyczne współczesne społeczeństwa Zachodu najlepiej odpowiadają judaizmowi.Ich alternatywy-lewicowa (komunizm) i prawicowa (nazizm) są antyżydowskie."
  KOMERCJALIZM wyparł PRAWDĘ wował APOSTOŁ zdrowego rozsądku i zauważył,że : "Świat musimy go na tyle nienawidzieć,bu chcieć go zmieniać,i na tyle kochać, by uważać,że jest on wart zmiany."
  Podobnie odniósł się do pojęcia patriotyzmu,co jest sprawą realną w postaci korupcjogennej ustawy zasadniczej,która została wykreowana dla utworzenia partyjniackiej demokracji.
  Był i jest problem nadreprezentacji mniejszości żydowskiej.
 • 2010-02-09 08:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wolę kiepską politykę

  Ofiarą tej nadreprezentacji padł sam Wojciech Jaruzelski,który niezależnie od szantażu moskiewskiego z pewnością i miał założony żydowski.Dziś nawet nie rozumiejąc istoty nadużywania pojęcia antysemityzmu musi się tłumaczyć z niechęci do ludów semickojęzycznych to jest nie tylko Żydów,ale i Arabów.
  Znamiennym było zawarcie braterstwa broni przez spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi dla nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
  To ukoronowało historię Polski prezydentami zapisaną: "Zbrodniarzem,Bolkiem,Oszustem i Wasalem."Do fotela prezydenckiego pretendują ministrowie wojny,a wśród nich poczytne miejsce zajmuje aktualny minister wojennych spraw zagranicznych wspomniany Radosław Sikorski,były korespondent wojenny z rewolwerem w ręku.
 • 2010-02-09 10:00 | the cake is a lie

  Re:Wolę kiepską politykę

  A w domu wszyscy zdrowi?
 • 2010-02-09 10:07 | Joanna kopyytowska

  czyli tolerancja , umiar i dystans przede wszystkim

  Chodzi więc o to że żarliwa wiara w jakieś wartości prowadzi do fanatyzmu i przynosi wiecej szkody niż pożytku ,z tym porównaniem do zwierząt jednak bym się wstrzymała bo wyrafinowane formy okrucieństwa znane i obserwowane wśród ludzi są nieznane w świecie zwierząt , najskromniejszy schroniskowy kundel ma zdrowsze emocje od większości Europejczyków wychowanych w chrześcijańskich tradycjach wolnej woli i miłości bliźniego , czy w końcu przyjmiemy jako ludzkość świadomą odpowiedzialność za dokonane zbrodnie na innych bliźnich i świecie przyrody, w koncu trzeba przyznać ze jesteśmy gorsi od zwierząt , wiara w nasze człowieczeństwo przez duże C gaśnie
 • 2010-02-09 17:50 | naks@gazeta.com

  Re:Wolę kiepską politykę

  niepokojacy jest fragment tekstu Gray'a gdzie stwierdza .."tymczasem prawdziwe komunistyczne spoleczenstwo nigdy nie powstalo..". jestem pewien ze powstalo w zssr iw calym bloku i nie ma co sie oszukiwac ,bo w ten sposub tworzy sie zludne wyobrazenie o chorym systemie.
 • 2010-02-09 19:49 | Lekarz z Niemiec

  Re:Wolę kiepską politykę

  NIby mam wyzsze wyksztalcenie a nie rozumiem o czym ten filozof gada.Jak to w liberalizmie sa sprzeczne koncepcje?Jak dobrze zrozumialem ten pan podciaga komunizm pod jakas forme liberalizmu?? Troche mnie to dziwi. Raczej, zieje z jego wypowiedzi pesymizm z pogranicza depresji...moze przdalyby sie jakies leki przeciwdepresyjne? pozdrawiam.
 • 2010-02-10 09:02 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wolę kiepską politykę

  Każdemu wg potrzeb,tylko potrzeby były różne.Rzeczą pierwszą była i jest ekonomia polityczna.
  Apostoł w 1935 roku w ŻRÓDŁA I MIELIZNY prorokował,że "Kapitalizm może być równie materialistyczną filozofią jak i komunizm i nigdy nie jest w stanie stworzyć podstaw dla ludzkiego szczęścia".Trzeba dodać,że i dziś za sprawą nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2010-02-10 11:08 | ivo

  Re:Wolę kiepską politykę

  Brak depresji to nie beztroski infantylny optymizm, myli się chyba Panu użycie środków antydepresyjnych ze skutkiem użycia heroiny, albo upojeniem alkoholowym. Zdrowie psychiczne oznacza raczej zdolność do tolerowania niedoskonałości i niejednorodności świata niż widzenia w nim przymiotów których nie ma. Poza tym zwróciłbym uwagę, że (bez urazy, to uwaga ogólna) wyższe wykształcenie jako sposób na ogarnięcie świata to mit, który pochodzi chyba jeszcze z XVII, XIX wieku, kiedy ludzie po pierwsze sądzili, że świat jest możliwy do wyjaśnienia w głowie jednego człowieka, panował kult nauk ścisłych, co więcej wykształcenie było kiedyś czymś innym niż teraz. Dawniej uczeń już gimnazjum przyswajał sobie większość dziedzictwa kulturowego Europy, literaturę antyczną czytał w oryginale, klasykę miał w jednym palcu. Dzisiejsze wyższe wykształcenie to raczej forma zaawansowanej specjalizacji, w której człowiek dobrze zna się na wąskim wycinku rzeczywistości który studiuje i najczęściej (są wyjątki) na niczym więcej, bywa, że jest kulturowym i moralnym analfabetą (powtarzam wyraźnie, to nie uwaga "ad personaem", ale czuję się w obowiązku zbić ironiczny, ale za mało AUTOironiczny, argument typu: "niby mam wyższe wykształcenie, ale nic nie rozumiem". To naprawdę nic niezwykłego). Zresztą jak trudno poruszać się w tym świecie niech przykładem będą komentarze bardzo aktywnego na tym forum (i na wielu innych) "Sami-Wiecie-Kogo", którego niemała erudycja i inteligencja nie chronią przed obłędnymi aberracjami umysłowo-emocjonalnymi. Umysł człowieka to tak jak porządek polityczny w poglądach pana Graya, niezwykle delikatna i krucha struktura, polegająca raczej na mozolnym i nieustannym zarządzaniu kryzysem, niż na budowaniu trwałych fundamentów, to złudzenie kończy się zazwyczaj katastrofą, osobistą, lub dziejową.
  Zdrowia i realizmu!
 • 2010-02-11 20:24 | tkw

  Re:Wolę kiepską politykę

  A możesz rozszyfrować "Sami-Wiecie-Kogo" ? Zastanawiam się, czy pijesz do mnie, ale ja na innych forach nie jestem aktywny .... Jeśli do mnie, to wal śmiało.

  Pozdrawiam
 • 2010-02-11 20:52 | ivo

  Re:Wolę kiepską politykę

  Błagam Cię, Człowieku, na pewno nie chodzi o Ciebie, widzę Cię zresztą na tym forum pierwszy raz (przynajmniej tak rozumiem "to" forum, może trochę nieściśle, jako ciąg komentarzy pod danym artykułem...). "Sam-Wiesz-Kto" nie miałby takich samokrytrycznych wątpliwości wobec swojego umysłu, jest bowiem kimś w rodzaju Apostoła Aryjskiego Rozsądku, to nie byle pierwsza lepsza postać, o nie! To rodzaj Nadpostaci ;)
 • 2010-02-12 12:19 | tkw

  Re:Wolę kiepską politykę

  No tak, dla mnie forum to całe forum "Polityki", stąd moje pytanie.

  Pozdrawiam