Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

www.schizofrenicy.info

(1)
2010-02-11 00:36 | bonus1
WWW.SCHIZOFRENICY.INFO
to nowa NIE-psychiatryczna platforma internetowa,
tworzona przez i dla Schizofreników i ich Sympatyków.

NOWATORSKIE SPOJRZENIE NA SCHIZOFRENIE


Znajdziesz tu m.in. pierwsze w Polsce Forum, którego administratorzy patrzą na Schizofrenię inaczej, niż psychiatria systemowa - nie przez pryzmat "choroby biologicznej", a według nowatorskich odkryć, które wciąż ignorowane są przez psychiatrów konwencjonalnych, uzależnionych od skostniałych struktur i przemysłu farmakologicznego. Na Schizofrenię (i inne "choroby psychiczne") patrzymy tu przez pryzmat fenomenu i dzielimy się doświadczeniami, w jaki sposób udało nam się z tym fenomenem poukładać życie bez lęków i bez leków. Zarejestruj się na naszym Forum i opowiedz, co sprawia Ci największy problem, a postaramy się wspólnymi siłami znaleźć skuteczne rozwiązanie.

W dziale Porady znajdziesz obecnie 2 poradniki:
* "Głos Wewnętrzny" Paula Bakera, informujący o ponad 10-letnich badaniach znanego profesora holenderskiego, Mariusa Romme, który bazując na swoich badaniach, podsuwa nam zupełnie inną odpowiedź odnośnie fenomenu "słyszenia głosów", niż psychiatria konwencjonalna, a swoje zrozumienie nabył właśnie dzięki systematycznym wywiadom z samymi dotkniętymi. Wyniki tych badań skłoniły go do zwrotu myślowego w postrzeganiu Schizofrenii i przestał traktować głosy jako tzw. halucynację słuchową akceptując fakt, że inne postrzaganie rzeczywistości przez osobę dotkniętą nie powinno być traktowane, jak choroba, a jako już nieodłączna część jej świadomości. Romme po prostu pytał: kiedy to się zaczęło z głosami? Ile głosów słyszysz? Jak często je słyszysz? Jak myślisz, co mogą głosy oznaczać? O czym mówią głosy? Co ci pomaga? Itd...
* "Informacja dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży, słyszących głosy", autorstwa dr Sandry Escher, która jest Holenderką i ekspertem, zajmującym się słyszeniem głosów u dzieci i młodzieży. Ostatnie 15 lat Escher spędziła na rozmowach z dziećmi, które słyszą głosy, jak również z ich rodzicami i opiekunami. Przeprowadziła do tej pory najdokładniejsze i najbardziej szczegółowe badania naukowe w zakresie tego fenomenu. W niniejszym artykule przedstawia ona nowe spojrzenie na temat tego, co mogą reprezentować głosy i jak możecie pomóc dziecku, które takie głosy słyszy, aby nauczyło się sobie z nimi radzić.

W dziale Artykuły publikujemy materiały, które psychiatria przemilcza, chroniąc w ten sposób swój informacyjny monopol. W materiałach tych staramy się nie tylko przedstawić nowatorskie spojrzenie na fenomen Schizofrenii, ale podważamy wiele utartych poglądów na temat psychiatrii. Niestety w społeczeństwie utarty jest pogląd, jakoby psychiatria miała naukowe potwierdzenie na istnienie "chorób psychicznych", co jest nieprawdą. Mało kto zwraca uwagę na fakt, że ta pseudo-nauka opiera sie tylko i wyłącznie na przypuszczeniach (hipotezach) i nie jest w stanie przedstawić dowodu na istnienie "choroby psychicznej", co skrupulatnie ukrywane jest pod płaszczykiem całej masy "terminologii fachowej", która ma jej dodać prestiżu.

W dziale Filmy gromadzimy ciekawe choć bulwersujące materiały filmowe, które dobitnie demaskują psychiatryczno-farmakologiczne oszustwo.

W działach: Galeria i Poezja prezentujemy prace osób dotkniętych fenomenem Schizofrenii. Tutaj można zapoznać się nie tylko z twórczością tych ludzi, ale również opublikować własne prace, współtworząc i urozmaicając stronę. Nie zawsze skutkuje nasz krzyk, ale zazwyczaj zauważalny jest artystyczny przekaz...

Zapraszamy więc nie tylko do lektury materiałów, zamieszczonych stronie www.schizofrenicy.info, ale również do czynnego jej współtworzenia oraz do aktywności na Forum, które jest jej częścią składową. Najciekawsze wpisy z Forum będziemy publikować w odpowiednich działach platformy, która - dodajmy - tworzona jest na bazie pracy charytatywnej i ma charakter ściśle niekomercyjny.

ZAPRASZAMY DO WSPóŁTWORZENIA STRONY!
Strona ta jest naszą wspólną sprawą...


pozdrawiam
bonus1
www.anty-psychiatria.info