Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co czyha w sieci

(3)
Wojna wszystkich ze wszystkimi w Internecie trwa, dziś jednak rozpoczyna się jej nowy etap. Hakerów zastępują zorganizowane grupy cyberprzestępcze.
 • 2010-02-15 06:19 | zgrywus.r

  Co czyha w sieci

  W sumie zabawne są zapewnienia potentatów IT, że chmura zwiększa bezpieczeństwo. Wszak w dostępie do chmury użytkownik może popełnić dokładnie te same błędy, co w dostępie do PC. Ba, może ich popełnić więcej, jako że dostęp do swojego konta w chmurze uzyskuje bez większych problemów z dowolnego komputera czy dowolnej sieci. Uzyskanie zdalnego dostępu do własnego komputera wymaga jednak pewnego zachodu. Nie dotyczy to oczywiście trojanów. I tu pojawia się kłopot - czy chmura będzie w stanie ocenić, kto się do niej loguje - trojan czy użytkownik?

  Bardzo niepokoi owo przebieranie nogami przy zapewnieniach o bezpieczeństwie danych w chmurze. Tak w kontekście wpadki Google, jak i Adobe (luka znana była od dość dawna). Niepokoją również próby narzucania ograniczeń przez rządy: nietrudno sobie wyobrazić sytuację, gdy ktoś pisze pracę naukową o terroryzmie, zbiera dane i to wszystko składuje w chmurze. Pewnego pięknego dnia smutni panowie blokują mu dostęp, bo automat znalazł w jego tekstach kluczowe słowa.

 • 2010-02-16 14:29 | wiehu

  Re:Co czyha w sieci

  Czyli rozpoczyna się wojna z hakerami ( teraz już są zorganizowani )
  niedługo będą terrorystami .

  I net będzie nasz - czyli ich :-)


  A ja na to ,
  olewam to.

  Niech sobie go biorą .
 • 2010-02-16 15:11 | micjur

  Re:Co czyha w sieci

  Nie warto ,zwłaszcza u nas ,wyolbrzymiac zagrożeń "chmury".Ma ona praktyczne zastosowanie przy dostępie b.wydajnym ,szerokopasmowym (down iupload).Korzyści ekonomiczne b.wyrażne .To tak jak w tzw outsourcingu włączającym dostęp do oprogramowania i zabezpieczeń.Dla użytkowników prywatnych obrażanie się na chmurę to zawracanie kijem Wisły.Ważna jest umowa z chmurą w zakresie odpowiedzialności za dane i usługi. Organizacje
  chroniące dane (np finansowe) muszą wypracowac relacje z "chmurą" ,własne i ich pochmurnych klientów.Proces jest nieuchronny.