Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Widmo Romana

(1)
Trzymający w napięciu polityczny thriller z kluczem. Opowieść o manipulacji i spisku tajnych służb wspierających amerykańskie dążenia do globalnej dominacji.
 • 2010-02-16 11:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Widmo Romana.

  Kilka ocen G.K.Chesterton'a z lat 30-tych uznanego dziś przez Dale Ahlguist za apostoła zdrowego rozsądku :
  "Współczesny materializm[...]traktuje poważnie sport,bo nie ma żadnych innych obrzędów do uroczystego celebrowania....
  Wielu współczesnych żywi pewien rodzaj oryginalnej czci [dla kinematografii] nie tylko dlatego,że przynosi ona duże dochody,ale wyłącznie dlatego,że inwestuje się w nią dużo pieniędzy...
  W czasach dekadencji ludzie zatrudniają profesjonalistów,by za nich walczyli,zatrudniają profesjonalistów,by za nich tańczyli,a także jakiego profesjonalistę,by nimi kierował."

  Ten apologeta wiary i rozumu miał rację w sprawach dotyczących religii,jak i polityki.PRAWDY nie można oddzielić od SPRAWIEDLIWOŚCI.
  Świat musimy na tyle nienawidzieć,by chcieć go zmienić,i na tyle kochać,by uważać,że jest on wart zmiany.Polityka może stać się czymś osobliwym właśnie dlatego,że zawiera się w niej intensywne połączenie miłości i nienawiści do świata.Analogicznie odnosił to do patriotyzmu.
  Sztuką i za sprawą sztuki można uczestniczyć w zbrodni przemilczenia,co dokumentuje pamiętna dyskusja na Forum GW "KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy".
  Szkołę uczestniczenia w polityce historycznej uprawianej przez świat artystyczny,a dotyczącej ZBRODNI PRZEMILCZENIA w skali globalnej przełamuje Roman Polański.Chwała mu za to.
  Szkoda,że ten fakt kojarzony jest z jego osobistym wątkiem PRAWDY i SPRAWIEDLIWOŚCI.