Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najdłuższa wojna Polski Ludowej

(11)
Cudzoziemiec odwiedzający polskie miasta w 1945 r. mógł odnieść wrażenie, że nieomal wszyscy Polacy zostali spekulantami.
 • 2010-02-19 11:06 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  "We wszystkich normalnych cywilizacjach istnieli i musieli istnieć przedsiębiorcy i handlarze.Jednak we wszystkich normalnych cywilizacjach handlarz był wyjątkiem,na pewno nie miał władzy,a już z całą pewnością nie był nigdy władcą.Przewaga,jaką uzyskał on we współczesnym świecie,jest przyczyną wszelkich istniejących nieszczęść" - ŻRÓDŁO I MIELIZNY 1935 rok.

  DOŚĆ TEJ PRUDERII SOBIESIAK NA PREZYDENTA.Z pewnością swoimi zdolnościami wprowadzi rodzimych szulerów do elity czerpiącej zyski z utopii GATT i globalnego wolnego rynku.
 • 2010-02-19 13:08 | Silesius

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  1) Wroclaw to tez Slask.
  2) Na Ziemiach Odzyskanych - w cudzyslowiu!
 • 2010-02-19 13:22 | bugsbunny

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  Nareszcie, "odważnie" w tytule, pojawiła się historyczna już nazwa mojego kraju: Polska Ludowa - w miejsce medialnie powszechnego i bojaźliwego skrótu "PRL".
  bugsbunny.
 • 2010-02-19 13:32 | Majoha

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  W zasadzie jest to odgrzana wersja tekstu z listopada. A warto by bylo siegnac po nowe publikacje, chociazby Jerzego Kochanowskiego, zeby nie powtarzac banalow o okresie tuzpowojennym. I znowu te nieszczesne "Ziemie Odzyskane" - rownie dobrze mozna by pisac o "zachodniej Bialorusi" w odniesieniu do Wielkiego Ksiestwa Litewskiego, totalny anachronizm.
 • 2010-02-19 18:41 | myzzia

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  Dlaczego co trzecie "słowo" w "artykule" jest wzięte w cudzysłów przez "autora"? Sposób "odcinania się" od "Polski" "Ludowej" i ówczesnych "realiów" czy nowa "awangardowa" "nowomowa" ? Czy też "pochwała" przekupek jako "walczących" z "komuną" ?
 • 2010-02-20 09:28 | Adam 2222

  Pan Zaremba zapomnial dodac ze ta wojna trwa do dzisiaj. W III RP, Mrowki graniczne, bazary


  istnieja mimo walki z nimi.
  Fakt, Waltz zamknela Blaszak przy Al. Jerozolimskich ale czy tym rozwiazala "problem" ?
  W obecnych mediach tez slychac pyskowki inteligencji z korzeniami z Czworakow na handlarzy.
 • 2010-02-20 20:43 | MCH

  herezja, spekulacja, korupcja

  A jak zakończono walkę ze spekulacją?
  Podobnie, jak wcześniej z herezją
  czy kiedyś z korupcją -
  po prostu ją legalizując.
  Gdyby ktoś zrozumiał, co mówię,
  niech najuprzejmiej poda mail.
  MCH
 • 2010-02-22 10:20 | domer

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  Wg mnie to nie domena Polski Ludowej tylko Polski w ogóle. Ta wojna wciąż trwa i trwać będzie.
  90% drobnego handlu i usług nadal jest poza obiegiem fiskalnym.
  Teoretycznie opłaca się sprzedającemu i kupującemu bo kasa w kieszeni zostaje ale jak psioczyć na drogi, służbę zdrowia, policję to wszyscy są chętni. Ekonomiści oceniają szarą strefę na ok 15-20% PKB. W innych krajach może tak osobiście uważam, że zasięg szarej strefy w Polsce jest znacznie głębszy. W czym gremialny udział ma wieś. Żeby nie było tendencyjnie miasta swoje też dorzucają korepetycje, sprzątanie, opieka nad dziećmi np. pomagają też placówki oświatowe pośrednicząc w różnego rodzaju szkoleniach dla dzieci (karate, tańce itp.). Jeśli się głębiej zastanowimy okazuje się, że każdy polak zakupuje towary i usługi na czarnym rynku. W moim gospodarstwie domowym (miasto) ok 35% budżetu stanowią wydatki, na które nie otrzymuję paragonu, faktury.

  Apropo's cudu nad Wisłą: jedynej wyspy stabilności w Europie podczas kryzysu. To właśnie dzięki sile szarej strefy i szybkości dostosowania się do warunków rynkowych. U nas ludzie to mają w genach, pakiety antykryzysowe to dobre dla leniwych amerykanów u nas człowiek (właściciel-firma) zastanawia się sam co zrobić żeby żyć a nie czeka na jałmużnę.
 • 2010-03-14 04:02 | camel

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  "u nas człowiek (właściciel-firma) zastanawia się sam co zrobić żeby żyć a nie czeka na jałmużnę" -

  zauważ, że wynikiem tego "zastanawiania się, co zrobić" bardzo często jest zasiłek, zapomoga, renta, pomostowa emeryturka... Ponad 23 miliony Polaków pobiera w jakieś tam formie zasiłki budżetowe, a tylko ok. 8 mln realnie wpłaca coś do budżetu. Z tego wynika, że Polska cała żyje z jałmużny. A raczej z nieuczciwej redystrybucji i przywilejów. Ale to inny temat.
 • 2010-03-19 04:07 | ANGELUS SILESIUS JUNIOR

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  Przeciez dzisiejsza Polska zyje z jalmizny, glownie unijnej.
 • 2010-11-09 22:02 | wojtek

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  Benjamin Franklin do amerykanów " jednego możecie być pewni,mianowicie śmierci i płacenia podatków" zarówno dziś jak i w bliżej nie sprecyzowanym kiedyś w Polsce panoszyli się wszelkiej maści spekulanci!!! kiedy to "skończył się komunizm" uroczyście i dumnie ogłosiła to Pani Sz.pojawiła się na skale niespotykaną w cywilizowanej części europy tzw. szara strefa.Niemalże trudno znaleźć miejsca,dziedziny życia gdzie ona nie funkcjonuje!!! W zestawieniu z niemniej obecną korupcją daje straszny obraz naszej rzeczywistości. Zawsze powtarzam,by zaspokoić potrzeby NFZ należy przy każdym szpitalu postawić mennice!!!! Wiem, to ponury żart, ale "Laskowików" ja osobiście mam już dość,z pustego i Salomon nie nabierze,Donalda dziura budżetowa będzie tylko coraz większa!!!