Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polsko - niemieckie tablice miejscowości

(3)
2010-02-20 19:30 | bloodmanpl
Przyjaciele ...

Czy wspomożecie tę o to petycję -> http://www.nietablicom.pl ?

Ludzie z Opolszczyzny mają dość MN i ich ciągle rosnących żądań ... Jeszcze teraz zniemczają nazwy urzędów, placówek oświatowych, organizacji pożytku publicznego, a nawet PERONÓW !

Pozdrawiam
 • 2010-02-20 19:51 | tkw

  Re:Polsko - niemieckie tablice miejscowości

  A do tego mniejszość niemiecka w Polsce ma gwarantowane 2 miejsca w Sejmie ! Polaków w Niemczech jest podobny odsetek co Niemców w Polsce ale ani Polacy nie maja statusu mniejszości narodowej ani nie maja niczego gwarantowanego w Bundestagu. Takiego przywileju nie mają w Polsce ani Ukraińcy ani Białorusini, nikt inny.

  Czy polskie władze muszą Niemcom w dupę włazić ?! Wazelinkę podać czy poradzicie sobie bez ?!

  Żądam zmiany konstytucji i likwidacji tego przywileju Niemców w Polsce. Tusk chce zmieniać konstytucję, to niech przy okazji to załatwi. Jako Polak we własnym kraju czuje się jakby mi ktoś w twarz napluł.
 • 2010-03-30 19:21 | Edward Sojka

  Re:Polsko - niemieckie tablice miejscowości

  Hmm...z jednej strony,problem poruszany przez autora,powinien być moim zdaniem chlubą dla nas,że jesteśmy tak dobroduszni(!)idąc na rękę rodowitym mieszkańcom danych terenów.Z drugiej zaś strony postrzegając problem ,oczami obecnych,przychodżców tych terenów,że tak ich nazwę,sprawa nie wygląda różowo!Powodem całego zamieszania i zgagi tego tematu,jest"Dobroduszny"
  Stalin i w ogóle "Święta Trójca" Która po drugiej wojnie,łaskawie oddała nam tereny od 600 set lat zamieszkałe przez Niemców!Szkoda ,że nie przyznano terenów ,aż po morze Kaspijskie! Dziś nie było by tych problemów i może nie było by tylu -NIE ROZUMIEJĄCYCH HISTORII!!