Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawo do głosowania dla 16-latków

(3)
PO chce obniżenia wieku, w którym obywatele uzyskiwaliby prawo udziału w wyborach.
 • 2010-02-24 10:33 | mrafal_mrafal

  Wiek a perspektywa czasowa podejmowanych decyzji

  Wiek ma wpływ na poglądy polityczne, badania pokazują, że preferencje wyborcze różnie się układają dla różnych grup wiekowych. Jest to zrozumiałe - grupy te różnią się doświadczeniem, wiedzą, skłonnością do ryzyka itp, ale również różnią się horyzontem czasowym w którym rozważają skutki podejmowanych decyzji. I skoro istnieje dolna granica wieku wyborczego, może należałoby rozważyć również wprowadzenie górnej granicy. W końcu dzisiejsze decyzje wyborcze mają istotny wpływ na sytuację w kraju za 10-20 lat, co powiedzmy wyborców w wieku 70+ po prostu już nie dotyczy.
 • 2010-03-26 08:22 | Kali dziki nie z Afryki

  Re:Prawo do głosowania dla 16-latków

  ,,Król Maciuś I,, Korczaka opisał dokładnie ten problem.Sąsiednie królestwa były baardzo zadowolone z takiej polityki.Likwidacja matury z matematyki i wprowadzenie na jej miejsce historii TAŃCOWANIA było wspaniałym osiągnięciem polskiej edukacji.Staszic się ucieszył.Dogońmy Rewolucję Kulturalną Mao Tse Tunga-tu cytat:,,Szkarłatny memoriał” („Scarlet Memorial”). Autor przeanalizował niesamowite zjawisko kanibalizmu w Guangxi. Według Zhenga proceder jedzenia ludzkiego mięsa podczas rewolucji kulturalnej przeszedł kilka etapów. W pierwszej, początkowej fazie ludożerczego obłędu ludzie mordowali potajemnie pod osłoną nocy. Pojedyncze przypadki kanibalizmu był skrywane przed światem. W kolejnym stadium, które Zheng określa jako „świąteczne”, jedzenie ludzi odbywało się już publicznie, z udziałem rozentuzjazmowanego tłumu. Za przyzwoleniem Czerwonej Gwardii i miejscowych notabli, a często przy ich aktywnym udziale, motłoch konsumował „wrogów klasowych”. Uczty odbywały się na placach i ulicach, a nawet w szpitalach, szkołach i państwowych urzędach. Ludzkie organy krojono i gotowano w wielkich kotłach razem z wieprzowiną, a następnie wspólnie raczono się potrawą. W ostatniej fazie zbiorowego szaleństwa, kanibalizm osiągnął poziom „masowego ruchu”, który urzeczywistniał marksistowsko- -leninowską ideę przewodniczącego Mao. Jedzenie ludzi należało do dobrego tonu.
 • 2010-04-18 02:01 | joasiatoja

  Re:Prawo do głosowania dla 16-latków

  Ja uważam, że głosowanie w sprawie chodników, mostków i spraw dotyczących bezposrednio mieszkańców nalezy powierzać wszystkim: młodym, starym i niepłacącym podatków.
  Natomiast sprawy ogólne, wymagające wiedzy, zrozumienia wielu mechanizmów i pojęć (często niestety wciąż niezrozumiałych dla wielu posłów w Sejmie), powinno się powierzać ludziom mającym o nich pojęcie. Dlatego ja ograniczyłabym możliwość głosowania do osób posiadających zdolność do myślenia i zarabiania pieniędzy, czyli przynajmniej do osób płacących podatki. Decydowanie o wydawaniu pieniędzy powinno się powierzyć tym, którzy ich państwu dostarczają. Natychmiast byłoby ono skuteczne i tanie. I nie obawiam sie mniejszej dbałości o słabszych i niezdolnych do pracy.Czy dzisiaj są zadbani? Ludzie pracujący są odpowiedzialni i Solidarni.