Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szczyt wszystkiego

(1)
Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy opowiadają o swoim pierwszym zimowym wejściu na Mount Everest przed trzydziestu laty.
 • 2010-02-24 10:49 | Cherburg

  Czytałem "Rozmowę z himalaistami":"Weźcie Sipińską do śpiwora " !

  Niedawno było 17 lutego i wcale nie wiedziałem,że to rocznicowa data , bo minęło 30 lat od pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest !
  Panowie ,himalaiści, mówią ciekawie o wejściu na tę najwyższą górę Ziemi.
  Wspominają też Andrzeja Zawadę.-Wydaję mi się ,że za mało autor napisał o Zawadzie w artykule ?
  Przez 30 lat i ja zapomniałem i o tych dwóch zdobywcach Góry jak i o A.Zawadzie .
  Owszem , poszukam trochę wiadomości w książkach i gdzie indziej, żeby sobie przypomnieć tamtego ,dzielnego, Człowieka .
  W historycznym artykule wypadałoby zamieścić - w dowolnym miejscu - informację encyklopedyczną o zdobyciu Góry .-Tak zrobiłbym , gdybym...
  W tekście tej rozmowy polecam jako godne do zapamiętania lub tylko do nacieszenia się językiem polskim-zdanie :"Weźcie Sipińską do śpiwora" !
  Ładnie to powiedziane i zapisane !
  Buty ,Sipińska i ja w jednym namiocie-to moje rozwinięcie tego zdania .Ma ono oznaczać ,że uważnie wchodziłem w treść "Rozmowy ..." !
  A kto teraz napisze artykuł o późniejszych wejściach na Górę ?-Też mogłoby to być ciekawe !-Przynajmniej dla mnie !