Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarmark Narodowy

(11)
Warszawski Stadion Narodowy stanie za półtora roku. Odbędzie się tu uroczystość otwarcia Euro 2012 i trzy turniejowe mecze, ale co potem zrobić z obiektem wartym 1,7 mld zł?
 • 2010-02-26 10:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jarmark narodowy.

  "Współczesny materializm[...]traktuje poważnie sport,bo nie ma innych obrżedów do uroczystego celebrowania.
  W podobnym tonie APOSTOŁ zdrowego rozsadku wyraża się o kinematografii.
  "W czasach dekadencji ludzie zatrudniają specjalistów,by za nich walczyli,zatrudniają specjalistów,by za nich tańczyli,a także jakiegoś profesjonalistę by nimi kierował."

  Zatrudniają specjalistów by ciągle był żywy antysemityzm stosując metodę nadużywania pojęcia antysemityzmu.
  Redaktor Naczelny Jerzy Baczyński.

  Rozumiem,że sama nazwa tygodnika POLITYKA zobowiązuje do prezentowania
  różnych punktów widzenia na sprawy i ludzi.
  W tej sytuacji uważam,że niedopuszczalną praktyką jest wypraszanie z
  dyskusji na co sobie pozwalają redaktorzy Daniel Passent i Adam
  Szostkiewicz.To praktyka wynikająca z żydowskiego ruchu umysłowego i
  politycznego,którą w szczegółach opisał Kevin MacDonald w FENOMEN
  ŻYDOWSKI?.
  Tym samym wyżej wymienieni kontestują problem nadużywania pojęcia
  antysemityzmu.Chcę tu jeszcz raz podkreślić,że do ludów
  semickojęzycznych zaliczają się zarówno żydzi jak i arabowie,którzy
  prowadzą ze sobą otwarty krwawy konflikt.Powoływawanie się na
  antysemityzm przez Żydów i żydów w stosunku tylko do nich samych to
  kolejne dokumentowanie rasizmu mającego swoje biblijne korzenie.
  Proszę zatem redaktora o uporządkowanie tej kwestii w swojej
  redakcji.Może być i takie wyjście,że redakcja będzie reprezentowała
  tylko poglądy syjonistyczne,wówczas będzie i miejsce na
  błogosławieństwo boga rasistów,ale sytuacja będzie jasna i z pewnością
  nie będzie wpraszających się,bo tak mówię za siebie.
  Z poważaniem :

  DZIĘKCZYNIENIE JEST NAJWYŻSZĄ FORMĄ MYŚLENIA

 • 2010-02-26 15:16 | Artur

  Re:Jarmark Narodowy

  Dlaczego felieton stanowi tylko o Stadionie Narodowym? Wroclaw i Gdansk beda mialy jeszcze wieksze problemy zwiazane z komercyjnym aspektem swych objektow. Tragiczne lekcje Grecko/Portugalskie nie zostaly odrobione. Taka impreza jak Euro 2012 moze przyniesc straty. Poziom polskiej ligi nie naprawia optymizmem. Nawet przy duzym wzmocnienu finansowo-pilkarskim frekwencja na poziomie 20 tysiecy kibicow to szczyt oczekiwan. Na puchary europejskie przyjdzie nieco wiecej. Reprezentacja narodowa wystepuje, na modle niemiecka, na terenie calego Kraju. Tak wiec SN w Warszawie nie bedzie analogiczny do swych odpowiednikow w Londynie czy Paryzu. Cholera, oby AC/DC, Rolling Stones, Moody Blues czy KISS zyli jak najdluzej! Tylko w nich wiara ze stadiony beda sie od czsu do czsu zapelnialy.
 • 2010-02-28 18:04 | anna

  Re:Jarmark Narodowy

  n a tej samej zasadzie można także zapytać po co mam jeść dzisiaj skoro jutro też będzie mi się chciało.Całą logikę tego artykułu to o kant stołu........
 • 2010-02-28 18:08 | zaba z paryza

  Re:Jarmark Narodowy

  madry Polak po szkodzie...
 • 2010-02-28 19:28 | BG

  Re:Jarmark Narodowy

  "Amen!" Ciekawe czy choc raz uda sie nam byc na tyle madrymi, ze zainterweniujemy na czas i wlasciwie aby szkody uniknac. Choc raz, choc raz.


  I jeszcze jedno "Amen" dla Artura, ktory napisal, "Cholera, oby AC/DC, Rolling Stones, Moody Blues czy KISS zyli jak najdluzej!"


  Opis osob odpowiedzialnych za ten projek przypomina mi zachowanie szlachty zasciankowej. Od razu przepraszam ze uogolniam bo na pewno nie kazda osba zasluguje na krytyke. Ale to jest takie smutne i nawet zenujace.
 • 2010-02-28 22:26 | tkw

  Re:Jarmark Narodowy

  "W ostateczności po Euro 2012 zawsze będzie można wrócić do działalności, która przyniosła światową sławę Stadionowi X-lecia i wskrzesić Jarmark Europa. Azjatyccy handlarze bardzo by się ucieszyli."

  TKW: popieram, Ja się też ucieszę. Poza tym nie lubię, jak politycy i urzędnicy urządzają sobie imprezki za moje pieniądze, a za taką działalność uważam finansowanie sportu.
 • 2010-03-01 07:42 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jarmark Narodowy

  Jeżeli mowa o szkodzie,to myślami trzeba wrócić do ustawy zasadniczej.Był przecież projekt społeczny,ale siła propagandy traktatu okrągłostołowego sprawiła,że nie został uwzględniony projekt społeczny.
  To konkurowanie o względy w systemie partyjniackiej demokracji wykreowały taki obieg pieniądza.
 • 2010-03-01 15:17 | mikesz

  Re:Jarmark Narodowy

  Oczywiście pewne problemy z rozsądnym zagospodarowaniem narodowego dobra jakim niewątpliwie będzie warszawski stadion mogą się uwidocznić ,ale sprawny administrator takiego obiektu powinien sobie poradzić.Może niektóre rozwiązania będą uważane za kontrowersyjne ,ale Polacy do takich rzeczy są już chyba przyzwyczajeni.Pierwszy z brzegu pomysł.Wyjazdowe posiedzenia komisji sejmowych. Polacy zamiast siedzieć w niewietrzonych pokojach swoich mieszkań będą mogli śledzić na świeżym powietrzu fascynujące obrady.Zakładając,że stadion będzie miał kilka sektorów,będzie można umiejscowić przed każdym sektorem stół prezydialny innej sejmowej komisji.Będzie można prowadzić kulturalny doping podtrzymujący na duchu aktualnie przesłuchiwanych.Myślę,że powstaną przy okazji specjalne kluby kibica.W nagrodę dla wyróżniających się uczestników stadionowych przesłuchań będzie możliwy strzał na bramkę na którą polscy piłkarze zdobędą zwycięskiego gola w finale EURO 2012.Oczywiście strzeloną rosyjskim piłkarzom.Innym ważnym wydarzeniem stadionowego życia mogą być spotkania piłkarskie polityków.Na przykład fascynujące piłkarskie mecze Donka,Grześka,Czarka i innych zamiast na leśnych polanach będą mogły się odbywać przy świetle jupiterów na narodowym stadionie.Jak na partię transparentną przystało.I jeszcze jedna propozycja.Może zbyt odważna,ale...Przed każdymi wyborami administrator stadionu będzie chował kultowe już w naszej krainie...haki.I wszyscy którzy będą fascynować się ich kształtem ilością będą eksplorować każdy stadionowy zakamarek aby je znaleźć i opisać.To się będzie działo !!!
 • 2010-03-04 23:28 | tkw

  Re:Jarmark Narodowy

  TAK TAK TAK !

  Pozdrawiam
 • 2010-03-13 20:07 | Maciej Sobczyk

  Re:Jarmark Narodowy

  Cóż prawda jest taka że decydując na obiekt tylko piłkarski, wykazano się totalną głupotą i ignorancją... Banialuki o niemożności stworzenia obiektu uniwersalnego z bieżnią itp.. który byłby jednocześnie nowoczesnym obiektem piłkarskim można wsadzić między bajki. Powinno się stawiać na uniwersalność... (ruchome trybuny itp) świetnym przykładem jest nowa hala w Łodzi, którą adaptować zależnie od potrzeb. A na ten stadion nigdy nie pójdę, bo ta najsłabsza dyscyplina za największą kasę, jest bez przyszłości.
 • 2010-03-17 15:27 | wladimirz

  Ważniejsze pytanie - po co w Warszawie i Stadion Narodowy i Legia???;-)Razem podatni zapłaci za to ponad 2mld.!!!

  A kiboli w Warszwie jest góra 10 tys.Wypada,że na jednego podatnik wyda 200tys.zł czyli zafunduje im małe mieszkanie albo baaaardzo luksusowy samochód.Wszystko to kosztem bazy do innych - tańszych i kulturalniejszych - sportów oraz sportu rekreacyjnego i młodziezowego, które są podstwa zdrowego stylu życia.
  Zawodowy sport(w tym kopactwo piłki!), z definicji,powinien się utrzymać z tego co zarobi - bilety, koncesje TV, reklama itd.!!!
  To że mamy premiera-kibola nic mnie nie obchodzi - te rozrywki powinien sobie za własne pieniądze fundować, a nie z ubogiego budżetu, kosztem zdrowia, eduakcji, emerytów itd.!!!