Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stoją i łamią

(7)
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednomyślnie upoważniła przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego do ukarania Radia Tok FM za wypowiedź rysownika Andrzeja Czeczota w programie nadawanym na żywo. To kolejny przypadek karania nadawcy za coś, na co nie ma on wpływu.
 • 2010-02-26 11:54 | domer

  Nienormalna normalność.

  Bez względu na własność radia TOK FM działanie KRRiTV jest oburzające. Cenzura jakiś czas temu została zlikwidowana. Biorąc pod uwagę tego typu restrykcje wszystkie radia, które nadają wypowiedzi polityków powinny co dzień dostawać karę za głupoty a czasem i kłamstwa jakie wypowiadają.

  Bez względu na lotność żartu Czeczota, tak samo powinny być traktowane wypowiedzi w RM o innych związkach wyznaniowych.
 • 2010-02-26 12:20 | Elżbieta

  Re:Stoją i łamią

  PiS wprawdzie nie rządzi, ale macki władzy ma wszędzie. I mamy tego skutki.
  Trzymam kciuki w sukces w walce (bo tak to trzeba nazwać) z KRRiTV.
 • 2010-02-26 12:48 | Krzysztof Mazur

  Re:Stoją i łamią

  Mnie się zdaje, że od nakładania kar powinna być Rada Etyki Mediów a nie KRRiT. Tam też można wstawić "swoich" ludzików, ale chyba trudniej i mają się oni zajmować konkretną sprawą - etyką - i niczym więcej. Więc ich reputacja bardziej zależy od słuszności decyzji.
 • 2010-02-26 14:15 | Michal

  Re:Stoją i łamią

  To w jaki sposob dziala obecna KRRITv jest w duzej mierze odzwierciedleniem typowego prawicowo-patriotycznego sposobu myslenia: braku zdolnosci dyskusji, rozumienia innego zdania oraz dochodzenia do kompromisu.

  Dla mnie w sensie radykalnosci i potencjalnego braku oporu przed uzyciem drastycznych srodkow zawsze wygladalo to bardzo groznie.

  Na szczescie jednak obecne warunki nie pozwalaja na tak brutalne dzialania na jakie mozna bylo sobie pozwolic za czasow okupacji czy Polski lat 50-tych itp.

  Co do tego ze "jedyne polskie", "jedyne wlasciwie myslace" albo "jedyne patriotyczne" organizacje ktorych pozostalosci sa stale u wladzy chcialyby skorzystac z bardziej drastycznych form sprawowania wladzy (gdyby mogly) nie mam watpliwosci.

  Pozdrawiam

  M
 • 2010-02-28 21:40 | tkw

  Re:Stoją i łamią

  Chyba jednak pan Żakowski nie ma racji. Jeśli ja użyczę mieszkania znajomemu, sam wyjadę na wakacje a znajomy w tym czasie zaleje sąsiada, to będę odpowiadał jako właściciel czy nie ? Będę.
  W rozumowaniu pana Żakowskiego brak mi dwu rzeczy:
  1. Czy redakcja mogła podejrzewać swojego gościa, że tak się będzie wypowiadał ? Jeśli tak, to zapraszając go świadomie dopuszczała taką wypowiedź.
  2. KRRiT nie może ukarać Czeczota, ale ukarane radio może pozwać Czeczota z powództwa cywilnego o wyrównanie straty jaką poniesie z powodu kary KRRiT. I wtedy, jeśli sąd uzna racje radia, karę de facto zapłaci Czeczot. I wtedy będzie OK.
 • 2010-03-01 01:56 | camel

  Re:Stoją i łamią

  "wtedy będzie OK"? Nie o pieniądze tu idzie, tylko o cenzurę okupanta. Mydli nam się oczy "odzyskaną wolnością", powoli ściąga cugle, boć wolność ma być dla klasy panów a powrót do pańszczyzny dla reszty.Już wróciła cenzura, doszły łajdackie prawa o ochronie uczuć katolików. Zaraz na nasz teren wprowadzi się obca armia (na razie tylko obsługa baterii patriotów, ale jak widać wolność nam ciąży i szukamy nowych panów gorliwie). Kroczek po kroczku wracamy do XIX wieu. Nawet infrastrukturalnie - rekordowo szybko likwidujemy infrastrukturę kolejową, pozwalamy niszczeć infrastrukturze energetycznej. Wypracowanych przez nielicznych pracujących pieniędzy starcza tylko na socjal dla klientów systemu i świętopietrze. Reszta za wyżebrane w Unii lub wcale. Taką to "wolność" zafundowali nam katoliccy pankowie a zadowolony z socjalu chłop przyklepał.
 • 2010-03-01 14:13 | rebel

  Re:Stoją i łamią

  Meritum sprawy jest takie że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaczyna karanie z opowiadanie kawałów. To jest żałosne rozumienie wolności słowa. Żartować można tylko poprawnie politycznie. Zwyczajna cenzura. Jeśli kogoś uraził żart p. Czeczota ma zawsze drogę cywilną. Stawiam flaszkę, że sąd oddali pozew.