Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czego naćpała sie Alicja w Krainie Czarów?

(1)
2010-03-05 15:34 | polityczka
"Czego naćpała sie Alicja w Krainie Czarów?" Przeczytałam ostatnio ten artykuł, (bo temat rzecz jasna jest na topie), choć tytuł powinien bardziej brzmieć "Czego naćpała się Alicja, że wkroczyła do Krainy Czarów"... To niesamowite, że w takich czarujących historiach dla dzieci ukryte jest często "drugie dno". Np. z interpretacji wysnutych przez psychologów w tym przez Freuda i Bettelheima (jest nawet taka książka "Bajki rozebrane" http://www.plasterek.pl/BajkiRozebrane.html) wynika, że bajki wiele mówią o nas samych. Tę bajkę, z którą najbardziej się utożsamiamy powinniśmy 'rozebrać na części' a wtedy poznamy lepiej siebie. Uważacie, że może być w tym ziarnko prawdy?