Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent Sikorski?

(28)
Radosław Sikorski jest dobrym ministrem spraw zagranicznych. Co nie oznacza, że byłby dobrym prezydentem.
 • 2010-03-09 00:14 | Adam 2222

  Nie chce mi sie szukac glupich odzywek Radka czy to do Niemcow, Francuzow, USA. Nawet Juszczenko


  pokazal jaki Sikorski ma szacunek na arenie miedzynarodowej.
  Jego dzieciecych odzywzyek w Polsce nie ma co cytowac.

  Ostatnio MSZ UE obradowli a Radka nie bylo. Chlopiec prowadzil kampanie wyborcza na koszt panstwa. Urlopu demokrata nie wzial i pensji nie zawiesil.

  Komorowski tez nie lepszy. Wsadzil do 3.5 letaniego aresztu wydobywczego Szermietiewa a teraz rznie ze to nie on. Wtedy stwierdzil ze jak Szermietiew jest nie winny to on, Komorowski zrezygnuje z polityki.

  Uwazam ze kraju z tak szybko rosnacymi dlugami nie stac na kogos/cos co robi zamieszanie i powoduje brak jasnej odpowiedzialnosci po przez dublowanie zadan/odpowiedzialnosci (prezydent, Senat, za duzy Sejm,rzad i urzedy rzadowe, Samorzady)


 • 2010-03-09 06:08 | Adalbert

  Re: Sikorski , to "Radek wędrowniczek" po partiach politycznych RP

  Może to i dobra nazwa "Radek wędrowniczek" dla wina produkcji pana Palikota, ale osoba o takim kamelońskim życiorysie politycznym nie może być prezydentem nawet takiego wasalnego kraju jakim staje się Polska.
  Ten pan przewędrował przez wszystkie formacje polityczne . Trochę powagi i dystansu do tego kociokwiku politycznego powinien zachować przyszły prezydent Polski. Ten zapyziały i zawłaszczony przez globalisów świat będzie się w XXI wieku próbował otrząsnąć z tego nachalnego globalizmu.
  Pan Sikorski wydaje się epigonem tej odmiany globalizmu , który przemija. Czy Polska ma być znowu przechowalnią dinozaurów globalizmu ?
  Od globalizmu komunistycznego - do globalizmu bankowego , taka była droga polskiej transformacji politycznej.
 • 2010-03-09 07:09 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prezydent Sikorski?

  Radosław Sikorski ma swoją historię,którą ukształtował rewolwer w ręku jako u wojennego korespondenta w Afganistanie.Nie wyciągnął wniosków z książki PUŁAPKA,którą napisał Jams Goldmisth.W wersji polskiej z roku 1995 był zamieszczony przecież wywiad Radka z autorem książki.Rzecz głównie szła o nędzę utopii GATT i globalnego wolnego rynku.Tak zaczęła się kariera u boku neokonserwatystów opanowanych przez żydowski ruch umysłowy i polityczny.Dokumentuje to Kevin MacDonald w FENOMEN ŻYDOWSKI?
  Dzięki temu zostaje ministrem wojny,a następnie wojennych spraw zagranicznych.Hipokryzją Radosława Sikorskiego jest udział w zmowie milczenia na temat kapitału spekulacyjnego,który wpędza Polskę i Polaków właśnie w opisaną przez ser Jams'a PUŁAPKĘ.
  To zasadniczy temat,którego jak diabeł święconej wody unika kandydat na kandydata do prezydentury RP.
 • 2010-03-09 09:04 | V5

  Re:Prezydent Sikorski?

  witam,
  mam kumpli na stanowiskach - narkomanów wciągających amfę żeby podołać pracy i stresowi. Dla mnie Radek wygląda jak wiecznie skacowany zupełnie jak ci moi kumple. Jego poziomu dorosłości i pogardy dla najwyższego urzędu w państwie nie skomentuję.
  nie bez powodu mówi się o nim Radek (to jeszcze z czasów kiedy był w PIS.
  pzdr.
 • 2010-03-09 09:31 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  DZIAŁO ELEKTROMAGNETYCZNE
  tunelowanie elektronowe z siłą EB


  Radosław Sikorski – Prezydent Polski aktywny i nowatorski

  No [ski], żeby mi tu na forum nie zarzucali, że nie na temat artykułu, a swoją drogą…

  Hydroelektronowa Kolumbiada
  Już sam fakt umieszczenia pola elektronowego w wodzie może być korzystne technologicznie [elektromagnetyczne akwedukty transportowe], jeżeli byłaby do dyspozycji w nieograniczonej ilości tanie, stabilne i wydajne zasilanie w energię elektryczną, no ale w ideogramie zapewnia to reaktor elektrowni hydroelektronowej.

  Wyobraźmy sobie ładunek transportowy z poduszkami wypełnionymi mieszaniną hydroelektronową i napędzany w tunelu lufy działa elektromagnetycznego. Kto wie, może dałoby się w ten sposób wystrzeliwać materiał na orbitę ziemi… a nawet organizować wycieczki kosmiczno-balistyczne… a może nawet - Z Ziemi na Księżyc - po wystrzeleniu z hydroelektronowej Kolumbiady, jak w powieść Juliusza Verne'a z cyklu „Niezwykłe podróże”. O! Niezwykła podróż, to jak droga wyborcza na prezydenta.


  IDEA TURNIEJU ZNAJOMYCH FIZYKÓW [propozycja z Internetu na pro technologiczne prawybory]
  A gdyby jeden z kandydatów posiadał prawie prototyp silnika pro hydroelektronowego, to co by było?

  Za prawie prototyp silnika pro perpetuum mobile można by uznać otrzymanie gazu wodnego z mieszaniny hydroelektronowej pod wpływem sprężania np. grawitacyjnego i dalej jego spalenie się do pary wodnej.

  7 miesięcy to dużo czasu. No to się może by okazało, czy - jak w tytule artykułu - „Prezydent Sikorski?” - ma kontakty naukowe, zdolne do wygrania turnieju.


  Za 20 lat Polacy będą właścicielami kurortów słonecznych na Marsie.


  Hiperpodróż: silnik hydroelektronowy


  Miłej zabawy turniejowej pro futuro!

  ps.
  Pan kandydat [na zdjęciu] może zobaczy hologram silnika hydroelektronowego, po który sięga.
  Jest jednoznacznie oczywiste, że życzę przynajmniej jednemu kandydatowi wygranej w turnieju.
 • 2010-03-09 10:02 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  MOBILIZACJA INTELEKTUALNA
  ideogram twierdzenie reaktorów


  Idea twierdzenia technologicznego o reaktorze hydroelektronowym i atomowym:

  Wychodząc od idei pierwotnej hydroelektronowej i atomowo-jądrowej - zbudowanie prototypu technologicznego reaktora hydroelektronowego jest o wiele mniej trudne i o wiele mniej kosztowe niż reaktora atomowego [nuklearnego] – prawda, czy fałsz?
 • 2010-03-09 10:35 | Joanna Kopytowska

  Re:Prezydent Sikorski?

  Pan Radosław ma tak zwany łut szczęścia , po prostu wygrany los na loterii bo jest całkowitym przeciwieństwem urzędującego Prezydenta , młody , wysoki , przystojny , ZANA DOBRZE ANGIELSKI , nie ma kompleksów , nie jest to jednak kandydat moich marzeń ale nie jest nim także Pan Komorowski , który bardziej przypomina odchodzącego mam nadzieję bezpowrotnie w przeszłości i niepamięć obecnego miłościwie nam Panującego, wymarzyłabym sobie większą elokwencję i większe zdolności dyplomatyczne i uśmiech mniej przypominający Frankenchteina a także więcej empati i zainteresowania sprawami społecznymi a nie własna karierą, mimo wszystkich możliwych faktycznych i zmyślonych braków ma bezprzecznie jedną wielką zaletę NIE NAZYWA SIĘ LECH KACZYŃSKI i tak wielka zaleta uniesie go na skrzydłach dalej niżby przyśniło mu się w najsłodszych snach.
 • 2010-03-09 11:52 | joanna

  Re:Prezydent Sikorski?

  Bardzo chciałabym uzyskać odpowiedź na proste pytanie - skąd emigrant z Polski, którego rodzica pracowali na "skromnych urzędniczych posadach" w biurze projektów w Bydgoszczy miał pieniądze na studia w Oxfordzie, a przede wszystkim kto finansował jego przynależność do ekskluzywnego klubu złotej młodzieży - Bullingdon. Myślę, że każdego kto oglądał "Autora widmo" dręczy to pytanie.
 • 2010-03-09 11:53 | joanna

  Re:Prezydent Sikorski?

  Bardzo chciałabym uzyskać odpowiedź na proste pytanie - skąd emigrant z Polski, którego rodzica pracowali na "skromnych urzędniczych posadach" w biurze projektów w Bydgoszczy miał pieniądze na studia w Oxfordzie, a przede wszystkim kto finansował jego przynależność do ekskluzywnego klubu złotej młodzieży - Bullingdon. Myślę, że każdego kto oglądał "Autora widmo" dręczy to pytanie.
 • 2010-03-09 14:59 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  WIZJA POLSKI PRO FUTURO
  gdybym miał wieczną energię


  Silnik hydroelektronowy [w idei] z uwagi na zużycie materiałów, nie jest perpetuum mobile, ale z uwagi na ideogram ‘grawitacji’ jako energii pierwotnej i odnawialnej [pole grawitacji] jest w idei perpetuum mobile. Na tej podstawie kandydat na prezydenta, mając prawie prototyp silnika pro hydroelektronowego mógłby na przykład obiecać pro futuro:

  [1.] …nikt nie zazna zimna ani ciemności…
  [2.] … zniknie egzystencjalna bieda i ubóstwo…
  [3.] …za ułamek grosza będzie energia elektryczna...
  [4.] …niezależności i wolność energetyczna państwa i firm…
  [5.] … wzrost uprawnień dla samorządów lokalnych i regionalnych…
  [6.] … Polska będzie światowym liderem gospodarki opartej na wiedzy…
  [7.] …w połowie XXI wieku średnia czasu życia Polaków będzie wynosiła 150 lat...  BĘDZIEMY ZAWSZE BOGACI W TANIĄ ENERGĘ, WITALNOŚĆ ŻYCIA, PŁACE I EMERYTURY


  Czy dzięki Internetowi Polska Europa Świat może być lepszy dla wszystkich?


  I. Układ o objętości Va przed sprężaniem [pole powierzchni cylindra S].

  ---{M}--- <- masa sprężająca {pole grawitacji}
  | %%%|
  | %%%| < - mieszanina hydroelektronowa [woda i wolne, swobodne pole elektronowe]
  | %%%|
  ----------


  II. Układ o objętości Vb po sprężaniu [pole powierzchni cylindra S].

  Sprężanie: masa M przesunęła się w polu grawitacyjnym o wysokość dh.

  ---{M}--- <- masa sprężająca w równowadze TEBG
  |: @:@:|
  | :@:@:| < - mieszanina gazu wodnego [wodór i tlen] i elektronów
  | :@:@:|
  -----------

  III. Sprężanie - formuła zmiany objętości:

  Niech:

  Va > Vb => Va – Vb = dV, dV > 0, gdzie dV ozn. zmianę objętości

  dV = S * dh, gdzie dh ozn. wartość długości wektora przesunięcia do stanu równowagi TEBG.


  IV. Ideogram:

  Niech w układzie zachodzi elektrostatyczna harmoniczna zmiana hydrogeometrii kwantowej. Zmiana [geometrii] grawitacyjnej energii potencjalnej {Epg} przekształcana jest w zmianę [geometrii] elektrostatycznej energii potencjalnej {Epe} [pole elektronowe swobodne i pole elektronowe atomów/cząsteczek wody oraz wodoru i tlenu].

  Epg {geometria ruchu masy} = Epe {geometria ruchu elektronów}

  Elektrony nie mogą przebić ścianek materiału cylindra, ale muszą być tak blisko cząstek wody {H2O}, aby powstał gaz wodny {{H2}, {O2}} i aby separować wodór i tlen przed niekontrolowaną eksplozją.

  ps.
  [‘ski’ = Polski + nowatorski]
 • 2010-03-09 16:21 | the mentor

  Re:Prezydent Sikorski?

  Polska polityka zagraniczna to polityka wscieklego psa. Na amerykanskiej smyczy, szczekajacego na Rosje z budy Nato. I za taka polityke ten dobry minister jest odpowiedzialny.

  Ale w pra-wyborach rozkaz bedzie by glosowac na Sikorskiego. Nie wyobrazam sobie by USA nie poparly tu swego obywatela w swoim wlasnym interesie. • 2010-03-09 16:51 | Danuta

  Re:Czy ten "pro-futuro" miesza tu na zamówienie

  Czy zamieszczanie na tym blogu "pro-futuro" jest paleniem ogniska pod piekielnym , politycznym kotłem, w biednej, wasalnej, Polsce ?
  Wybór między Sikorskim , a Kaczyńskim , to jest wybór między dwoma politykierami tej samej opcji polityki zagranicznej. Za oboma kandydatami stoi ten sam sponsor .
 • 2010-03-09 18:39 | sprint

  Re:Prezydent Sikorski?

  Nie wiem, czy to zasluga Sikorskiego czy moze poprzednich ministrow spraw zagranicznych, ale odwiedzajac ostatnio polski konsulat w Monachium w sprawach paszportowych bylem mile zaskoczony. Budynek konsulatu kiedys miescil sie w obskurnym budynku, zajmowal mala powierzchnie, bylo siermieznie i ciasno. Obecnie budynek konsulatu to okazala kilkupietrowa willa, stojaca samotnie w ogrodzie, otoczona wysokim zelaznym plotem, odnowiona i nowoczesna w srodku. Znajduje sie nieopodal tego dawnego konsulatu, w dzielnicy willowej w centrum Monachium.
  Zmienila sie takze obsluga i tempo zalatwiania spraw paszportowych. Obecnie na nowy paszport czeka sie do miesiaca, kiedys bylo to pol roku i wiecej, chyba ze pojechalo sie odebrac paszport osobiscie, wtedy wydawany byl od reki. W otoczeniu i w srodku czysto, schludnie, okazale na zewnatrz. To samo juz napawa optymizmem i dowodzi troski ministra i panstwa o placowki zagraniczne. Mankamentem jedynie jest to, ze wniosek o paszport trzeba skladac osobiscie, odbierac tez osobiscie. O wiele taniej i latwiej byloby zalatwiac wszystko poczta. No i koszt paszportu jest dosc wysoki, bo 106 EURO. Gdy czworo czlonkow rodziny musi wymieniac paszporty na raz stanowi to jednk duza sume do wylozenia i to mnie , jak i z pewnoscia innych za granica zyjacych denerwuje.
 • 2010-03-09 19:14 | zaba z paryza

  Re:Prezydent Sikorski?

  Sikorski nie jest moja bajka, ale rowniez nie Komorowski, z dwoja zlego glosowalabym na Sikorskiego.
  Dalczego?
  O jego wadach nie bede pisla, sa one wyszczegolnione w artykule.
  Jest to czlowiek mlody, wyksztalcony, bardzo ambitny, pracowity i inteligentny, ktory uczy sie na swoich bledach! Ktory potrafi wyciagnac wnioski ze swoich wpadek, niezdarnych posunac, czy przemyslec, analizowac swoje poglady.
  Za to go cenie, bo nie ma zbytnio, niestety, w naszych szeregach politycznych, takiego pokroju osobistosci.
  Co wiecej, Sikorski prezydent, nadalby range prezydenturze , niebylby jak Komorowski na poslugi Tuska, ale wrecz odwrotnie bylby rywalem jego. ale to by byla bardzo pozywtywna rywalizacja, dopingujaca. oj, nie typu walka o krzeszlo! Sikorski jest gwarantem, ze urzed prezydenta nie zejdzie tylko do kwestii zyrandoli.

  A wada podstwawa Sikorskiego, ze jest konserwatysta, jak to ladnei jest napisane w artykule rycerz z XIX wieku, mentalnosc zakompleksionego Polaka, no, ale coz, jest to nasza narodowa bolaczka.
 • 2010-03-09 19:35 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  EPOKA LODOWCOWA
  armia bitew termicznych

  Napęd hydroelektronowy przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 oraz zasilania globalnych filtrów... W ideogramie problemem działania silnika jest jego chłodzenie i pary wodnej [choć nie do końca bo łatwo i tanio będzie można uzyskać dowolną ilość ciekłego azotu]. W naturze - zatem w idei dobrze by funkcjonował w strefach zimnych, mroźnych. Naukowcy podają, że epoki lodowcowe są okresowe w klimacie Ziemi. Grawitacyjny napęd hydroelektronowy dostarczyłby energii do budowy wielkich czołgów laserów termicznych i bomb hydroelektronowych, do rozbijania i topnienia lodowców. To dziś jeszcze wizja, ale kto wie kiedy konieczność? Silnik hydroelektronowy to nadzieja, że epoki lodowcowe nie będą nam zagrażać. Może do nich nawet nie dojść, bo reaktory hydroelektronowe dostarczą energii do zasilania globalnych klimatyzatorów... ale wcześniej do eksploatacji obszarów biegunowych Ziemi... na Alasce, w Północnej Europie, na Syberii... napęd hydroelektronowy zapewne bardzo by się przydał.

  Idea turnieju otwarta jest tu na stronach forum polityka.pl. Internet globalny jest. Może kto skorzysta i komuś się powiedzie to marzenie, i jego kandydat ogłosi w Polsce - 'będzie jakby cud pro futuro', a przynajmniej, że - 'o energię elektryczną już nie lękajcie się'.
 • 2010-03-09 19:52 | tkw

  Re:Prezydent Sikorski?

  Z ciekawością obserwuję, jak ogromny odsetek wypowiedzi jest w stylu "wyboru dobrego nie ma, jest między złym a jeszcze gorszym". Jakoś ci wszyscy ludzie pogodzili się z tym, że mają wybierać pomiędzy kiepskimi a nie wybierać pozytywnie. Polska polityka upadła już tak nisko, że większość wyborców ten negatywny wybór uważa za normalność. A przecież jest jeszcze bojkot. Ludzie, szanujcie swój głos ... Jesteście WYBORCAMI a nie "mięsem wyborczym".

  Szkoda że Jan Pietrzak nie startuje - może lepiej by nie było ale weselej na pewno.

  Pozdrawiam
 • 2010-03-09 21:43 | xxx

  Re:Prezydent Sikorski? - sprostowanie

  "...uśmiech mniej przypominający Frankenchteina" - Frankenshtein to naukowiec, który stworzył potwora, a nie ten potwór
 • 2010-03-10 09:01 | Rafik

  Re:Prezydent Sikorski?

  Tytuł jest jakiś dziwny, autor przez większość artykułu wychwala zalety i dokonania Sikorskiego aby na końcu stwierdzić coś w stylu "no tak ale to nie znaczy że będzie dobrym prezydentem". No racja ale to samo można powiedzieć o dowolnym człowieku na świecie. Jednak ważne jest to że Sikorski coś osągnął, pokazał że umie współpracować, powściągać swoje emocje itd. Takich osiągnięć i obycia nie ma żaden z kontrkandydatów a na dodatek o nich też można powiedzieć że nie wiadomo czy byliby dobrymi prezydentami.
  Fakt że Sikorski jest jak na warunki polskie nietypowym kandydatem ale to raczej powinno być atutem bo "typowo polscy", tacy czerstwi i swojscy prezydenci nie zawsze się sprawdzali. To że nie jest do końca ani z PO ani z PiS też nie musi być minusem bo prezydent powinien działać dla dobra kraju a nie w interesie swojej partii. Fajnie byłoby wybrać sobie kandydata idealnego ale niestety musimy wybierać z tego co mamy i wydaje się że Sikorski może okazać się całkiem niezłym prezydentem.
 • 2010-03-10 09:35 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  Re: Danuta

  KOLEDZY i SPONSORZY
  polityki, biznes i nobel

  Jest podany w Internecie pomysł na kosmiczno-grawitacyjną, energetyczną inżynierię hydroelektronową. Czy koledzy i sponsorzy kandydatów na prezydenta RP dadzą radę wygrać w idei turniej pro futuro? Nie wiem. Szansa chyba raczej jakaś jest. Albo tylko ciekawostka intelektualna.


  Kineskop, akwarium i świetliki w wodzie.
  W starych kineskopach podobno promieniowało elektronami. Gdy zbliżyło się przedramię do kineskopu, to włosy elektrostatycznie stawały dęba. Czym jest powietrze? Mieszaniną atomów/cząsteczek. Tak jak woda [na Ziemi w przyrodzie jest w kosmosie, czyli próżni fizycznej]. Między cząsteczkami wody [idealnie czystej wody] jest próżnia fizyczna. Zatem może udałoby się nasycić nieco elektronami akwarium, którego dnem byłby stary kineskop, a od góry gumowa membrana z obciążeniem sprężającym. Może w takim układzie parę elektronów by oderwało atomy wodoru od tlenu cząsteczki wody [i powstał gaz wodny] i ponownie by się połączyły [spalanie wodoru] – wówczas być może pojawiłyby się świetliki w wodzie [chyba, że błyskałoby z powodu kinetyczno-molekularnego slalomu elektronów wokół pół elektronowych atomów/cząsteczki wody – przez szkiełko powiększające trudno rozpoznać]. Może taki układ dałby jakiś efekt poznawczy pro kwantu idei.

  Kwant idei modelu:

  --membrana--
  |~akwarium~|
  |%%% * %%%| ---> * - błyski światła reakcji spalania się gazu wodnego [wodór i tlen]?
  ------------------
  \\_kineskop_//
  ------[e]------
  ------[o]------
  ------[e]------
  ------[o]------
  ------[e]------
  ------[o]------
  ------[e]------
  --strumień--
  -elektronów-


  7 dni, 7 miesięcy, 7 lat.
  Nie pamiętam jak tam w terminarzu są prawybory w PO, ale „Szachista Sikorski” miałby chyba tylko 7 dni, aby uzyskać sygnał – np. „tak, to się da zrobić, teoretycznie wszystko zgodne z fizyką, na eksperymenty potrzeba czasu, ale 7 miesięcy wystarczy”. A może tylko [sugestia z artykułu] pokerowo zagra, bo potrzeba na prawdziwy prototyp 7 lat inwestycji w silnik inżynierii hydroelektronowej. A to by oznaczało okres dwóch kadencji prezydenckich.

  Internet równych szans.
  Pomysł dostępny jest tu w Internecie, a zatem wszyscy kandydaci mają równe szanse. Kto wie, może ‘oxfordzka legenda’ będzie nie tylko legendą. Tak, czy siak, silnik hydroelektronowy, to napęd marzenie i napęd dla marzeń ludzi ziemskiej cywilizacji planetarnej, a być może i kosmicznej z pro futuro inżynierią hydroelektronową.

  ps.
  Wybory to może być okazja do wypromowania idei inżynierii hydroelektronowej. Bo przecież nikt nie uwierzy [z jednym wyjątkiem], że znajomi fizycy kandydatów podejmą ideę turnieju. Poza tym po prawyborach w PO, w kampanii będą raczej sprawy i problemy bieżące, dalekie od idei pro perpetuum mobile. Chociaż to jest Internet, a właściciel tego forum ważny jest, to może idea nie wypali się wraz z prawyborami w PO. Ale przynajmniej, być może z czasem, będą w idei pro futuro prace magisterskie i doktoraty na temat inżynierii hydroelektronowej… a nawet, kto wie, może warto już analizować wybór elektrowni do instalacji pilotażowej silnika układu AGH [aktywny generator hydroelektronowy].
 • 2010-03-10 13:17 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  IDEA TURNIEJU HYDROELEKTRONOWEGO
  Kto pierwszy ogłosi światu dobrą nowinę?


  1. Model tradycyjnego paliwa – węgiel, ropa, benzyna, gaz ziemny:
  Tradycyjne, naturalne paliwo jest związkiem chemicznym, które w wyniku spalania staje się innym związkiem chemicznym.

  Energię [ruch] uzyskuje się w wyniku nie harmonicznej zmiany pierwotnej geometrii kwantowej na wtórną.


  Przesłanka:
  Jaka naturalna substancja jest najprostsza, łatwo dostępna, tania, ekologiczna, w jaki sposób, spełniłaby potrzeby energetyczne [jak paliwa tradycyjne] w procesie [fizycznym, chemicznym] ale harmonicznej zmiany geometrii kwantowej.


  2. Model hydroelektronowego paliwa – mieszanina wody i elektronów:
  Woda również jest naturalnym związkiem chemicznym powstałym w wyniku [również spalania] reakcji wodoru z tlenem

  Energię [ruch] otrzymuje się w wyniku harmonicznej zmiany wtórnej geometrii kwantowej na pierwotną.


  Przesłanka:
  Konkretne technologicznie rozwiązanie hydroelektronowe związane jest z tyloma uwarunkowaniami, że szczególnie kwalifikuje się do liderowania przez prezydenta RP.


  Jak dobry to pomysł, to śmiało brać, hydroelektronować i kandydować, aby ogłosić dobrą nowinę.
 • 2010-03-10 13:28 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  nieharmonicznej

  i

  harmonicznej
 • 2010-03-10 14:05 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  WĘGIEL, ROPA, GAZ
  miliardy produktów


  Naukowcy [i w Polsce] głosili, że surowce te są potrzebne do wytwarzania produktów, leków
  Silnik hydroelektronowy dostarczy energii, aby z tych surowców produkować w harmonii ekoRe.
  Nic już tylko pomysły mieć, innowacje i otwarty globalny rynek ziemskiej cywilizacji planetarnej.

  ...rurociągi z wodą do Afryki… piętrowe autostrady [zawsze odśnieżone termicznie]… most kontynentalny między Rosją i USA [Alaska]… no i każdy/każda osoba/rodzina samochód [ekoRe] w abonamencie jak telefon komórkowy… każdy raz w życiu w podróży dookoła świata... a może w przyszłości na Księżyc…

  …jak będzie działał reaktor i silnik hydroelektronowy, to warto by dzieci zapytać jaki by chciały świat, bo taki może być, wszak potencjalnej energii grawitacyjnej do tego nie zabraknie… [póki Słońce nie zniszczy Ziemi, podobno Słońce jest w połowie swego gwiezdnego życia].


  .koniec.
 • 2010-03-10 15:27 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  - dodatek -

  BIO- i HYDRO- GEOMETRIA KWANTOWA

  Paliwa kopalne pochodzą z ewolucji biogeometrii kwantowej. Woda nie pochodzi z ewolucji biogeometrii kwantowej i jest na Ziemi z powodu jej [ewolucji] grawitacji. Dlatego jest szansa na hydroelektronowy sukces… a że w Polsce, no cóż, czasem tak bywa… czy w historii świata któryś z prezydentów był naukowcem?
 • 2010-03-10 19:47 | micjur

  Re:Prezydent Sikorski?

  Posty "pro futuro" to najbardziej sensowne wypowiedzi na forum POLITYKI
 • 2010-03-11 11:17 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  TEST INTERNETU W POLSCE
  Forum to prawda, czy fałsz?  Re: micjur

  Nie potwierdzam i nie zaprzeczam [bo tak forum POLITYKI nie znam]… aleale niech będzie na posty ‘pro futuro’ i osobistą opinię 'micjur' test. Ideogram: Nie znane jest, czy znajomi kandydatom fizycy podejmą ideę turnieju hydroelektronowego. Zatem niech tak tu na forum będzie [założenie], że podejmą, a przynajmniej bohater tytułowy artykułu – kandydat Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski.


  TEST – czy posty "pro futuro" to najbardziej sensowne wypowiedzi na forum POLITYKI?


  Przyjmijmy, że test jest pozytywny, gdy spełnione są jednocześnie trzy warunki:

  /1./ Wybranym w prawyborach PO kandydatem na prezydenta RP będzie pan Radosław Sikorski.

  /2./
  Jednym z czynników wyboru będzie, to że jego znajomi fizycy powiedzą mu kandydatowi-politykowi [Radosław Sikorski] - np. „tak, mamy, działa prawie prototyp silnika pro hydroelektronowego” [o czym się dowiemy, gdy się dowiemy, co zależy od polityka].

  /3./ Radosław Sikorski ogłosi - już jako kandydat na prezydenta RP - pierwszy oznajmi światu dobrą nowinę – ja mam technologię dostępu do źródła nieograniczonej energii…


  micjur

  Może być taka idea tu na forum polityka.pl? Jak się zgodzisz, to może będzie ciekawsza kampania.

  I gazety kiedyś napiszą tytuły, np. może tak:

  Radosław Sikorski prezydent Polski przemienił wodę w ogień a ogień w wodę i to działa.
  Radosław Sikorski prezydent Polski posiada technologię silnika pro perpetuum mobile.
  Radosław Sikorski prezydent Polski wprawił Polskę Europę Świat w ruch kultury przyszłości.

 • 2010-03-11 11:21 | tkw

  Re:Prezydent Sikorski?

  Jest taki fajny rysunek Mleczki:
  na ławeczce siedzi dwu facetów i jeden do drugiego: "ale żeby jeszcze przy wszystkim było napisane, czy to na poważnie czy na jaja".

  Pozdrawiam - "pro futuro" na prezydenta !
 • 2010-03-11 13:05 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  WSZYSTKO POTRZEBUJE ENERGII
  wiara, marzenia, sztuka, wynalazki


  Internet jak geometria kwantowa jest, a jakoby go nie było, jak neutrino, jak piksel i treść.
  Ja nie kandyduję, ja w ideogramie Internetu pro humanistycznie zamawiam źródło energii.


  SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
  silnik pro perpetuum mobile inżynierii hydroelektronowej
  - szczegóły na stronach internetowego forum polityka.pl -


  Może ktoś spróbuje podjąć się dla Polska Europa Świat tego pro futuro humanistycznego działa.


  A swoją drogą – ideogram - jak silniki hydroelektronowe będą napędzać np. pompy tłoczące wodę pitną z Europy Północnej [bieguna północnego] do Afryki, to czy w tym południkowym, globalnym transporcie więcej będzie drogi ‘pod górkę’, czy ‘z górki’? Ciekawe – nieprawdaż?
 • 2010-03-12 10:56 | logodygmat@interia.pl

  Re:Prezydent Sikorski?

  RADEK BUDOWNICZY?
  dajcie mi siłę i energię


  Jak będzie napęd hydroelektronowy, to tanio biedzie wywozić gruz.
  Czy kandydat Sikorski ma w planie coś dużego zburzyć i zbudować?