Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tybetańscy Bohaterowie

(1)
2010-03-09 00:41 | Amnesty Katowice
10 marca to rocznica wybuchu powstania w Lhasie, stolicy Tybetu. W tym roku mija już 51 lat od czasu, gdy chińska armia krwawo stłumiła tamto powstanie.

W związku z tą datą w Katowicach oraz innych miastach w Polsce odbędą się wydarzenia mające na celu przybliżenie dramatu, który cały czas ma miejsce w Tybecie. Chcemy zwrócić także uwagę na niesamowitą odwagę ludzi, którzy mimo grożącego niebezpieczeństwa, ciągle bronią swojej tybetańskiej tożsamości.

Wszystkich solidaryzujących się z Tybetańczykami zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowywanych przez nas wydarzeniach. A oto ich szczegółowy plan:

Środa – 10 marca

14.30 – 16.00: Happening „Tybetańscy Bohaterowie”
od godz. 14.30 na Placu Wolności w Katowicach
od godz. 15 na ul. Stawowej
Podczas akcji zbierane będą podpisy pod petycją w sprawie prześladowanych TybetańczykówCzwartek – 11 marca

17.00: Spotkanie z kulturą i prawami człowieka w Tybecie
Aula Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (I piętro)
ul. Bankowa 11
W programie:
Przesłanie Tybetu – dr Mirosław Piróg
Pokaz filmów:
Poza strachem, Skradzione dziecko Tybetu
Przełamując mur cenzury

9 – 14 marca

Wystawa „Tybetańscy Bohaterowie”
I piętro na Wydziale Nauk Społecznych UŚ

„Najgorszym złem jest dziś obojętność.
Wiedzieć i nie działać, to zgadzać się na niesprawiedliwość.”
/Elie Wiesel/Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu mailowego: katowice@amnesty.org.pl oraz do odwiedzenia naszej strony www.katowice.amnesty.org.pl.