Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

(9)
20 stycznia 2010 r. komentując decyzję o ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika i ich ponownej identyfikacji napisałem na portalu POLITYKA.PL, że to nic nie zmieni. I rzeczywiście – nie zmieniło.
 • 2010-03-09 21:22 | tkw

  Igrzyska z Olewników

  Generalnie Autor ma rację, z wyjątkiem jednej tezy:
  "Franiewskiego nikt nie wysłał na tamten świat. Po prostu sam wybrał samobójczą śmierć, podobnie jak Robert Pazik i Sławomir Kościuk."

  Nie. To nie były samobójstwa, przynajmniej nie te kolejne. Najwyraźniej ktoś kto stoi za tym porwaniem jest tak mocny, że morduje świadków w biały dzień i to w aresztach (dwa w Płocku, wygląda na to że jest tam grupa dokonująca egzekucji na zlecenie). I nikt mu nie podskoczy - na razie. Nie ma takich przypadków, jak śmierć tych trzech bandytów. Póki nie zostanie ujawnione, kto za tym stoi, póty muszę przyznać rację Drzewieckiemu - Polska to dziki kraj.
 • 2010-03-09 21:44 | milena

  Ciekawe czy pan Pytlakowski żałuje dziś , że pomagał Olewnikom

  teraz to oni gotowi utopić wszystkich byle by tylko czarne wyszło białe, że ich synuś był jak kryształ, a to ciemne siły z Warszawy go zabiły. Ciekawe też, czy żałuje prok. Kaczmarek i Jasiński, że w ogóle się zajęli tą sprawą. I kogo Olewnikowie teraz wezmą sobie za cel do opluwania.
 • 2010-03-09 21:53 | białas

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Znam sprawę tylko z mediów. Zgadzam się z Panem redaktorem. Zastanawiam się tylko nad tym jak zakończy się sprawa dot. zarzutów biegłego/eksperta, który miał dopuścic się nieprawidłowości a badaniach DNA. To co dzisiaj opublikowano /identyfikacja zwłok Olewnika/ stawia pod znakiem zapytania pośpiech prokuratury przy stawianiu zarzutów. Czekam z zainteresowaniem na wynik tego śledztwa i czas jego trwania. Wydaje mi się, że zarzuty zbyt szybko przedstawiono i to bez względu na to jakie nieprawidłowości zostały popełnione,/chodzi o zamiar działania/.0d tego przecież zależy racjonalna kwalifikacja prawna czynu. Metodyka badań kryminalistycznych nie jest prawnie określona /ustawa, rozporządzenie/, a tylko stanowi procedurę laboratoryjną. Ciekawe jak się to skończy. Naruszone zostały pewne zasady - wynik prawidłowy i potwierdzony w badaniach przeprowadzonych prawidłowo. A może inne laboratorium mogłoby uznac badania biegłego/eksperta za wystarczające?
 • 2010-03-10 15:18 | adamo33

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Chciałbym Panu Redaktorowi podziękować, iż potrafi zachować dystans do tej sprawy. Szkoda, że jest Pan w mniejszości.
  Podobnie jak "tkw" zgadzam się z Panem, choć i ja mam pewne wątpliwości co do tych trzech samobójstw. A raczej nie wierzę w spiskowe teorie dziejów.

  Przykre, że kolejny minister chce wypłynąć na "Sprawie Olewnika". Bo w ten sposób odbieram wznowienie śledztwa dot. pana Franiewskiego. Mam podobne zdanie jak Pan - śledztwo nie przyniesie raczej żadnych efektów. Ale może się mylimy.
 • 2010-03-11 14:44 | Jerzy z O.

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Gołym okiem widać,że TVN ma podpisaną umowę z rodziną Olewników do końca stulecia.A poważnie, dlaczego na przedwczorajszej konferencji prasowej nie zadano pytania, czy obecna ekipa ministerialno-prokuratorska tak ochoczo oskarżająca wręcz opluwająca poprzedników, ekipy policyjno-prokuratorskie,analityków i biegłych, pójdzie do wszystkich diabłów, jeżeli ci ludzie dobrej woli zostaną uniewinnieni.
 • 2010-03-12 09:03 | mikesz

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Ludowi trzeba chleba i igrzysk.Z chlebem jak to z chlebem.Vancouver już za nami,a gawiedź nieustannie się czegoś nowego domaga.I uznano,że w przerwie między "Tańcem z gwiazdami trzeba trochę mrożących krew z żyłach opowieści.Mówisz i masz!
 • 2010-03-17 11:10 | zet

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Dziennikarzom nie ufam - ale głos rozsądku autora - także w dzisiejszej Polityce ( 17.03.2010 pt Dmuchanie w balon )robi wrażenie i daje nadzieję, że nie wszystko stracone. Do wpisów poprzedników - nic ująć - nic dodać, - z jednym ale - nie ma ŻADNYCH DOWODÓW że smierci 3 bandytów w celach to zabójstwa a nie samobójstwa.
 • 2011-02-08 10:56 | tkw

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Za onet.pl:
  "
  Sławomir Kościuk mógł zostać schwytany za przedramiona, doprowadzony do stanu bezbronności, zadzierzgnięty, a następnie powieszony - taką informację na temat samobójczej śmierci jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika zawarli posłowie z sejmowej komisji śledczej w projekcie raporcie, do którego dotarła TVN24.

  Przeczytaj wywiad z Włodzimierzem Olewnikiem w Onet.pl

  W projekcie raportu czytamy m.in.: "W ocenie lekarza dokonującego sekcję zwłok, Sławomir Kościuk zmarł śmiercią gwałtowną na skutek uduszenia gwałtownego, najprawdopodobniej przez zawiśnięcie w pętli, jednakże stwierdzone podczas sekcji zwłok obrażenia kończyn górnych nasuwają podejrzenie, że Sławomir Kościuk mógł zostać schwytany za przedramiona, doprowadzony do stanu bezbronności, zadzierzgnięty a następnie powieszony".

  Projekt raportu mówi też, że "nie można wykluczyć, że obrażenia kończyn górnych powstały w okresie agonalnym na skutek uderzenia kończynami o znajdujące się w pobliżu przedmioty, bądź na skutek innych urazów narzędziem tępym, szorstkim, krótko przed zgonem".

  - Nie jestem w stanie tej informacji zweryfikować, mogą to zrobić prokuratorzy prowadzący postępowanie. Muszę powiedzieć, mając duże zaufanie akurat do tej komisji, że dla mnie wiążąca będzie w tym zakresie opinia prokuratury - skomentował na gorąco w Radiu ZET minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

  Sławomir Kościuk, jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika, miał powiesić się w celi aresztu śledczego w Płocku 4 kwietnia 2008 roku.
  "

  TKW: no tak. Powiesił się, okno w celi było otwarte, wiatr hulał i ciało na sznurze się kiwało i obijało o prycze. Co za bzdury.
 • 2011-02-08 16:08 | tkw

  Re:Są wyniki badań zwłok Krzysztofa Olewnika

  Za onet.pl:
  "
  W niedzielę w Jastrzębiu Zdroju doszło do tajemniczego włamania do domu Jerzego Godlewskiego, prywatnego detektywa, który pomagał rodzinie Olewników - dowiedział się Onet.pl.

  Przeczytaj wywiad z Włodzimierzem Olewnikiem w Onet.pl

  Włamywacze nie zabrali żadnych wartościowych przedmiotów. Splądrowali mieszkanie jedynie w poszukiwaniu dokumentów i notatek, które detektyw wykonywał w związku ze swoją pracą. Cześć z nich dotyczyła sprawy uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

  Okolice zdarzenia w Zumi.pl

  Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Dla dobra sprawy, organa ścigania nie chcą udzielać szczegółowych informacji.

  Detektyw Jerzy Godlewski został w dziwnych okolicznościach zatrzymany 13 grudnia 2010 r. Dwa dni później sąd wyraził zgodę na aresztowanie go na trzy miesiące.
  "