Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

(8)
Kto za tym stoi? To robota japiszonów w Londynie, którzy spekulują przeciw Grecji – taką opinię usłyszałem niedawno od znanego ekonomisty w Atenach.
 • 2010-03-10 20:45 | spc

  ????

  Czy moglby Pan linkowac do zrodel, bo jakos nie wierze w dochodzenie Fed-u?
 • 2010-03-10 22:37 | tkw

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  Słowo "spekulant" jakoś mi się źle kojarzy z PRL. Wtedy też jak były klopoty nie do ukrycia, to winni byli spekulanci.
  Do dziś nie rozumiem, czym się różni spekulant od handlowca.
 • 2010-03-11 00:06 | Marek

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  Taki mądry chłopak, a naiwny jak dziecko. Garstka japiszonów? GS i s-ka japiszonami? A to by się stare, chciwe pierdziele ucieszyły z komplementu. Jak to możliwe, dziecko pyta, żeby całą Grecję banksterzy rzucili na kolana, przecież skoro obstawiają spadki, to pewnie są obiektywne tego przyczyny, socjalizm itd., a może nie? Tak jakby nie rzucili na kolana kapitalistycznych USA i nie wprowadzili tam swoistego socjalizmu, nacjonalizującego ich długi, a prywatyzującego zyski..

  Otóż przyczyny są, jak zawsze, ale nie obiektywne, a jak najbardziej subiektywne. Oni nic nie „obstawiają” i na nic nie grają, nie przywykli do ryzyka, nie ponoszą go, działają na pewniaka. Z prostej przyczyny. Mają tyle fałszywych pieniędzy, wykreowanych z niczego za pomocą zwykłego mnożnika, a następnie z finansowania wojen, handlu bronią i narkotykami, z manipulacji kursami walut, a teraz z derywatów i funduszy hedżingowych, że dopóki świat uznaje te zapisy elektroniczne za pieniądze prawdziwe, mogą z każdym krajem, z każdą walutą zrobić, co zechcą, jeśli będą mieli taką możliwość, a dbają o to, żeby mieli. Od ponoszenia ryzyka to jest ciemna masa, zwana inwestorami giełdowymi oraz może jeden odszczepieniec Soros, którego taktyka polega na inwestycjach przeciw trendowi, bowiem zdaje sobie sprawę z tego, kto kreuje trendy i dlaczego oraz że straty, to ponoszą klienci kasyna, a nie jego właściciele, jak zawsze.

  Angela Merkel i Nicolas Sarkozy rzeczywiście nie robią tego, co powinni, zgłaszając zastrzeżenia do funkcjonowania ponadnarodowych, wyjętych spod prawa banków. Mniej powinni mówić, a więcej działać, może z tymi latarniami to drobna przesada, chociaż różne są opinie. Właściwie większość długów tak naprawdę nie istnieje. Bo jeśli ktoś mi pożycza coś, czego nie ma, to ja powinienem móc oddać mu dokładnie to samo. Światu potrzeba likwidacji długów oraz państwowych banków.
 • 2010-03-11 07:17 | wronski

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  Popieram zdanie Marka
  link do ciekawego art Pogonowskiego na temat kryzysu w Grecji
  http://www.pogonowski.com/?p=2169
 • 2010-05-08 12:59 | niebieski bocian

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  Swiat powinien zlikwidowac gielde, wszelkie spekulacje i zlikwidowac prywatne banki, ktore dzialaja globalnie.
 • 2010-05-08 19:16 | Adam 2222

  Nic dodać nic ująć. Tylko dlaczego w niezależnych mediach trzymają mordki w kuble ?


  U nich niezależni eksperci, naukowcy, specjaliści cuda na kiju ogłaszają.
  Za co to towarzycho bierze kasę ?
  Za oszukiwanie nas ?
 • 2010-05-14 21:32 | wybleszcz

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  No jestem w zachwycie nasampierw pan Jacek.Z w numerze 19 zapowiada po raz kolejny w ostanim 20 leciu rychly upadek USA zgodnie zresztom z jeszcze starszom tradycjom polityki reprezetowanej przez panow Passenta zwanego popularnie ambasadorem czy tarz L.Patusiaka alias Profesor. Pan Jacek dla karzdego spekulanta jest warty tyle zlota ile warzy albowiem rzadna z jego przepowiedni w ostatnich dziesiencioleciach siem nie spelnila rok temu wydawalo siem ze wreszcie, juz byl w kurniku juz wital siem z gonskom a tu taki pech, jeszcze nie, ale morze w przyszlym roku ? Podobno chinczycy dyskretnie wyslali do pana Jcka delegacjem zeby przestal przepowiadac ich nadchodzoncom swiatowom hegemoniem gdyrz powarznie oobawiajom siem wielkich zawirowan gospodarczych.
  Pan Jacek wspomina terz o wielkiej przyszlosci miekiej Europy i Euro jako waluty swiatowej i co ? euro natychmiast spada na mordem a europa robi siem jeszcze bardziej miekka. Podobnie jak w zeszlym roku kiedy pan Wawrzyniec dzielnie sekundowal panu Jackowi w tworzeniu czarnej wizjii dlugotrwalego kryzysu ktury zatrzensie podstawami swiata tak i tym razem nie mugl siem powstrzymac i pisze jak to miekka europa pokazala silem i wdeptala wrednych spekulatow w ziemiem i chyba rosnie nam nowy prorok, jak pan Warzyniec to pisal Euro bylo po 130 centuw dzisiaj spekulaci ci spod ziemi, wyciongneli je do 124 panie Wawrzyncu proszem niech pan nie pisze o gospodarce to morze siem rzeczywiscie skonczyc jakoms katastrofom.
 • 2010-05-16 16:26 | andy

  Re:Kto stoi za kłopotami finansowymi Grecji

  Polska jenzyka trudna jenzyka :) Du ju spik mozambik ?