Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

(10)
"Solidarność" znów próbuje zdominować obchody 30. rocznicy wydarzeń sierpniowych.
 • 2010-03-11 10:38 | szopa

  przejmujący brak ideałów

  Pod pewnymi względami tak zwane komuchy są do dziś niedościgłym wzorem dla dzisiejszych polityków. A mianowicie w szacunku do wykreowanych przez siebie świąt i bohaterów. Ten szacunek przejawiał się przez nauczanie o Świerczewskim, Nowotce i innych wybitnych dla tamtego systemu ludziach, wpajanie przez szkołę tradycji obchodów czy to 22 lipca, czy 1 maja. Było mądrością tamtego czasu tworzenie autorytetów i wzorców. Można się dziś z tego śmiać, ale mnie ogarnia pusty śmiech jak widzę deprecjację dzisiejszych bohaterów, Wałęsy, Walentynowicz uwikłanych w przedziwne śledztwa, przepychanki, gry interesów, jak obserwuję tworzenie świąt, które nawet nie mają okazji zaistnieć w świadomości Polaków. Ot kolejny wolny dzień, a skąd dlaczego, tego prawie nikt nie wie. Pewnie za parę lat daty sierpniowe odejdą w niepamięć przez brak szacunku dla tych wydarzań, u tych, których dziś wyniosły one do władzy.
 • 2010-03-12 10:44 | mw

  A 600-lecie bitwy pod Grunwaldem?

  Wcale nie żartuję.
  W tym roku, jeszcze PRZED wyborami prezydenckimi, mija 600 lat od bitwy pod Grunwaldem. Obawiam się, że nacjonalistyczna prawica będzie chciała wykorzystać tę rocznicę dla "podgrzania" nastrojów i wykorzystania tej nacjonalistycznej temperatury w celach wyborczych. Wzorzec już mają: Miloszević tak samo rozgrzał nacjonalistyczne nastroje Serbów, wykorzystując 600-lecie bitwy na Kosowym Polu.
 • 2010-03-12 15:13 | mikesz

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

  Nie wiem ,czy to prawda,ale ponoć warszawski Służewiec to 2 dni w tygodniu jest zamknięty, bo prezydent jazdę konną ćwiczy.W rocznicę bitwy ma się odbyć ponoć wielka inscenizacja grunwaldzkiej wiktorii.No i Lechu niby jako Jagiełło ma wystąpić.To się będzie działo.Z jednej wojska krzyżackie ,a z drugiej Kaczyński wierzchem jedzie...oczywiście na koniu.
 • 2010-03-12 16:25 | stanko z W.

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

  obok Tamtej Solidarności przybudówkami "reakcji" były związki p. Siwaka i p. Miodowicza... Ale kto to dziś pamięta, gdy Wałęsa (jr.) to poseł PO, Miodowicz (jr.) ditto, nawet Tusk bis wygrał ostatnie wybory. Notabene, te 3 mld PLN na "prywatyzację pracowniczą" rządu PO - czy nie powinny zainteresować p. minister Piterę?
 • 2010-03-13 12:38 | stanko z W.

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

  tak myślę, że (jedynie sensowną) 'real politik' POLITYKI wyraża pani red. Janina Paradowska - w otoczeniu skrajnych relatywistów (w tym niedowidzących) oraz zasłużonych literatów i dyplomatów...
  Kłaniam się wszystkim, a autorkę komentarza całuję w rękę (pierścionków nie całuję...)
 • 2010-03-13 13:48 | zezowaty

  Re

  To nie o spór chodzi. I nie o obchody tej czy innej rocznicy.Chodzi o to że została zdekapitowana cała warstwa ludzi posiadająca choćby odrobinę autorytetu.Każdy wyrastający chocby na milimetr ponad poziom telenowli został przez rządzących /szczegolnie z P I S /obrzucany blotem i insynuacjami.Dziś rządzą nami popłuczyny polskiej inteligencji. Fakt że została ona przetrzebiona przez okupantow ,przenicowana przez bezmózgowców nie może nas zwolnic z odpowiedzialności że to MY SAMI - TYMI RENCAMI pomagalismy wdeptać w błoto ludzi z honorem , zasługami dla nauki, dla spoleczeństwa, dla Polski. Pozwoliliśmy by mówiono o POLSCE jako o tym kraju.Wydaje mi sie że wielki czas jest ustanowić NARODOWĄ ŁAWĘ HAŃBY.
  Na niej powinno się umieszczać nazwiska osób plamiących swoją narodowość , kraj i Państwo.Tylko w ten sposób możemy pokazać młodym polakom wzorce do naśladowania że patroyzm nie polega na wykradaniu i oglaszaniu papierów państwowych jak Wildstein , wykluczaniu z grona swych znajomych np Bartoszewskiego ,czy opluwaniu Owsiaka przez purpurata kościelnego.
  Zbyt długo szumowiny życia społecznego kręciły sie na górze. Czas to zgarnąć je do śmietnika i zacząć tworzyć elitę.Bo o co są te niby spory ? chyba tylko o to kto wyżej swój pępek pokaże w podskoku.
 • 2010-03-13 16:38 | Wojtek-1942

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

  Taki spór jeszcze rok temu miał swoją siłę polityczną. Teraz to są "odgrzewane kotlety" i jeśli nawet usilnie będzie ten spór lansowany przez tv i prasę to i tak jego znaczenie i następstwa będą nikłe.
 • 2010-03-14 05:36 | Wojtek

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

  Komitet obchodow powinien byc jeden pod kierownictwem WALESY i Borusewicza. To Oni byli i sa bohaterami. Ale Bracia K napewno sie nie zgodza i pokieruja Sniadkiem w celu rozbicia jednosci obchodow. Polacy to dziwny narod zniszcz sami to co najlepsze maja.
 • 2010-03-14 11:37 | stanko z W.

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80? - za późno...

  byli i są? dokładnie nie. Byli też inni, a Wałęsa (Lechu, nie synek z PO) sam odciął się od "S" gdy porósł w piórka. Twoja propozycja miałaby sens, gdyby do Wałęsy i Borusewicza mogli dołączyć inni bohaterzy, których wyeliminował mityczny bohater przy pomocy swego szofera (kierowcy po PRL'owskiemu)... Czy nie zauważyłeś jakim jadem są przepełnione odzywki "lewska" do "bliźniaków" - całkiem nieproporcjonalne do ich pomruków?
  Pozdrawiam
 • 2010-03-14 15:06 | kociewiak

  Re:Będzie spór o obchody Sierpnia'80?

  ..rocznica ,,sierpnia 80,,bez L.Walesy i pozostalch glownych dzialaczy powstania SOLIDARNOACI to uroczystosc nie wazna i politycznie zniszczona przez zkluconych politykow PIS-u i zwiazkowcow Sniadka i innych.Glupota nadal
  robi spustoszenie w zyciu polskich dzialaczy....