Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dinozaury.

(4)
2010-03-19 14:52 | tkw
Donald po 2,5 roku jakby nigdy nic zwrócił się do opozycji o poparcie "reformy finansów". Tyle, że nie podał, co proponuje konkretnie. Ni mniej ni więcej tylko zażądał podpisania czeku in blanco i to jeszcze strasząc słowami "Jak tego nie zrozumiecie, wyginiecie jak dinozaury".

Ale oczywiście to PIS jątrzy. A wszystkich miłośników Donalda pytam, ile razy w życiu podpisaliście coś in blacno ? A jak już się zdarzyło, to jak na tym wyszliście ? A ten kto Wam do podpisu podsunął to przekonywał czy groził i obrażał ?

Jaki będzie skutek ? Żadna partia nie wejdzie w takie coś "w ciemno". Więc PO zacznie kampanię pt. "znowu ten wredny PIS sypie piasek w tryby" (z tym, że SLD też w ciemno nie wejdzie ale zostanie przez PO oszczędzone). A ludzie to kupią.
 • 2010-03-19 21:10 | tkw

  Re:Dinozaury.

  Tusk podał sukcesy rządu po 2,5 roku:
  Orliki,
  reforma armii,
  wycofanie wojsk z Iraku
  wybranie Jerzego Buzka na szefa PE

  1. Orliki – to realizują samorządy. Po drugie, to nie są to stadiony tylko nieco lepiej przygotowane klepisko. Bardzo dobrze, że powstają ale rząd tylko rzucił hasło, realizuje kto inny a w skali kraju to problem trzeciorzędny
  2. Reforma armii – nie ma żadnej reformy. Jest tylko rezygnacja z poboru i nic więcej. Armia się nie zmieniła. Poza tym uzawodowienie armii trwa juz od dawna, rząd Tuska był tym, za kadencji którego ostatecznie z poboru zrezygnowano (poprzednio pobór systematycznie ograniczano)
  3. wycofanie wojsk z Iraku – to jednorazowa decyzja, to nie żadna reforma. Wyszli i koniec
  4. Jerzy Buzek – to tylko splendor, miły ale nic nie znaczący. Poza tym w dużym stopniu zawdzięcza go Buzek samemu sobie.

  A teraz czego nie ma:
  Rząd to kilkadziesiąt ministerstw. Każde ministerstwo obejmuje pewien ważny obszar życia kraju. Każde ministerstwo powinno w ramach swojego obszaru przygotować pakiet zmian. Szczególnie dotyczy to:
  Min. Finansów – reforma podatków, dług publiczny
  Min. Pracy – rosnące bezrobocie
  Min. Infrastruktury – drogi
  Min. Skarbu – prywatyzacja
  Min. Zdrowia – służba zdrowia. Jedyne, które taki pakiet opracowało, tyle, że dość kiepski. Prezydent zawetował a SLD veto poparło, co potwierdza jakoś, że ta reforma wspaniała nie była (ale wszyscy opluwają prezydenta a nie SLD). Do tego ponoć był plan B – gdzie on jest ?
  Min. Spraw Wewn. – reforma administracyjna (likwidacja powiatów)
  Min. Sprawiedliwości – reforma sądownictwa
  Min. Spraw Zagr – po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego należy przebudować polskie służby dyplomatyczne, bo teraz się dublują z europejskimi
  ITD.

  Gdzie są te propozycje ?

  ŻENADA, KOMPROMITACJA, NIERÓBSTWO.

  Coś mi się zdaje, że dzisiejsza oferta współpracy z opozycja wynika z faktu, ze Tusk poczuł „smród koło d...”. Rośnie bezrobocie. Dług publiczny rośnie błyskawicznie (już jest ok. 20.000 na głowę a w tym roku dojdzie kolejne 100 mld., czyli będzie ok. 22.000 na głowę). Autostrad nie ma (jeżdżę trochę po kraju i nie widzę wielkich budów). To co nas trochę uratowało w czasie największego dołka kryzysowego (słabnący złoty) to teraz nas wstrzymuje, jak inni ruszają do przodu (niestety tak to jest, nie ma nic dobrego zawsze i w każdych okolicznościach).
  A publika ma się pasjonować rozmową Sikorskiego z Komorowskim a nie pytać o rzeczy ważne.
 • 2010-03-20 06:51 | wladimirz

  Akurat masz rację,choć najgorsze u Tuska jest to,że on chce być"miękkim dyktatorem"-ubezwłasnowolnił własną partię oraz organy przedstawicielskie!!!!

  On i jego całkowicie pozbawieni zasada ludzie oczywiście,póki co, nikogo nie powieszą, ale zabiją publicznie - wyrzucą z pracy, uniemożliwią aktywność, oplują medialnie, a szczególnie niewygodnymi, pod wymyslonymi pretekstami, latami będzie się zajmować prokuratura. Na dodatek Tusk nie ma żadnej,poza czystą władzą i nachapaniem się,idei dla której ta dyktatura miałaby funkcjonować.Nie ma też talentu do dobierania ludzi(chyba,że realizuje zasadę "im gorszy tym lepiej";-)
  Co do Buzka - on zniszczył kraj swoimi "reformami", o których skutkach niczego dobrego(spróbuj!)po 10 latach nie da się powiedzieć. Ten stołek dla niego, to pochwała nieodpowiedzialności i niekompetencji tej "marianetki"!!!
 • 2010-03-20 18:35 | tkw

  Re:Dinozaury.

  Warto przeczytać.

  http://biznes.onet.pl/kryzys-sie-u-nas-rozgosci,18506,3194249,1,prasa-detal