Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Walka o wolny Internet

(7)
Władza się uczy, choć powoli. Bunt internautów przeciwko wprowadzeniu rejestru zakazanych stron uświadomił rządowi, że gniew użytkowników sieci może być groźniejszy niż związkowców palących opony.
 • 2010-03-23 02:17 | Adam 2222

  Jak zwykle "ekspert" Tuska nie wie co jest grane. Za co Boni bierze kase od panstwa ?

  "Nie zauważyliśmy, że jesteśmy w samym jego środku” – przyznał Michał Boni"
 • 2010-03-23 09:26 | wiechu

  Re:Walka o wolny Internet

  Myślę tak , że internet należny dać w panowanie Korporacją , z tworzyć regulacje prawne by można było na nim zarabiać kasiore ;-)

  Wyeliminować hakerów i wszelkiej maści lewe produkty tak by wciągnąć ludzi szukających pieniędzy .
  Jest to szansa dla nas wszystkich bo gdy włorzymy tych baranów( korporacje ) do wirtualnego świata to będziemy mogli zrobić porządek tutaj w realu .

  To doskonałe miejsce dla takich społeczności ;-)

  Dlatego postuluje , należy skomercjalizować sieć .
  Innej drogi nie mam , a kto szybciej to zrobi tym lepiej dla "Reform"
 • 2010-03-23 20:46 | ghostdog

  Re:Walka o wolny Internet

  Zgadzam się z tym artykułem, w takich instytucjach jak Koleje Mazowieckie reformy czasami przybierają groteskową formę i faktycznie zdarza się, że bardziej to utrudnia niż pomaga. Myślę, że to w dużej mierze kwestia mentalności ludzi, którzy, jak wiemy "lubią piosenki, które wcześniej słyszeli". Mimo to, uważam, że to okres przejściowy i idzie ku dobremu. Ciężko cokolwiek zarzucić Panu Michałowi Boniemu, chciałbym tylko, żeby osoby władne brały bardziej na serio jego propozycje. Na koniec chciałbym wziąć w obronę warszawski ZTM ze swoimi kartami miejskimi. Według mnie nie było tak źle z tą wymianą.
 • 2010-03-24 19:35 | mattek

  Re:Walka o wolny Internet

  Bardzo dobry artykuł, tylko nie wiem czy dotrze do tych, do których powinien. Ci z kolei są bardzo zajęci walką o władzę i wpływy. Niestety.

  Wpuszczenie do sieci treści stworzonych za pieniądze podatników, to oczywista oczywistość. Ale im prędzej to nastąpi, tym większa będzie motywacja dla ludzi by sięgnąć po najnowsze technologie. Tak jak nasza-klasa przyciągnęła wielu, którzy z internetem nie mieli nic wspólnego, tak dajmy na to udostępnienie archiwów TVP lub PR stanie się dobrym pretekstem, by w końcu zobaczyć cóż takiego ten internet.

  Mnie jednak zastanawia dlaczego w Polsce komercyjni wytwórcy treści tak niechętnie przenoszą się do sieci. W czasach gdy tryumfy święci sklep iTunes, a e-readery zapełniają się książkami z Amazon, Polacy wciąż skazani są na odbiór mediów w tradycyjny sposób. Najnowsze gadżety są niestety tylko ciekawostkami, bo z trudem wpasowują się w naszą codzienność.

  Nie wiem, czy to kwestia czasu, czy opracowania jakiegoś sensownego modelu sprzedaży, a może zwyczajna wymiana pokoleń spowoduje, że technologia naprawdę zacznie usprawniać życie w Polsce.
 • 2010-03-24 23:39 | camel

  Re:Walka o wolny Internet

  "Daj małpie kalkulator, to będzie tłukła nim orzechy" - nie tylko urzędy nie rozumieją informatyki. Także firmy. Mają komputery, same nie wiedzą dlaczego i po co. To jest taka maszyna do pisania z pasjansem. I tak są używane. Pisze się na nich i drukuje paierowe dokumenty do wpięcia do skoroszytu. Używa się trochę najprostszych programów magazynowo-fakturujących, ałtluka i łorda. To wszystko.
  Internet przedefinowuje proces dostępu do wiedzy. Wygląda na to, że udostępnianie wiedzy o sprawach administracji suwerenowi (nam wszystkim) jest szokiem dla naszych władców. Polska jest ciągle państwem o ustroju feudalnym, wzorowanym na Rosji carskiej. Słabe elementy demokracji są fasadą, skrywającą przed światem prawdziwą treść: są ONI, władza, panowie szlachta i jesteśmy MY, dostarczyciele dochodów budżetowych. Nic nam do tego, co panowie szlachta robią.

  Cała nadzieja w młodym pokoleniu, które mimo trwającej 20 lat indoktrynacji "tradycyjnymi wartościami" uparcie nie daje się ogłupić i ciągnie w kierunku cywilizacji, szlachetczyznę, szabelki i mogiły powstańców odsyłając do lamusa. Z tym, że proces jest zbyt powolny i obecne elity ciągle mogą wygrać wyścig pogrążając naszą ojczyznę na długie lata w mroku religijnego nacjonalizmu.
 • 2010-03-25 18:10 | Kali dziki nie z Afryki

  Re:Walka o wolny Internet

  "Cała nadzieja w młodym pokoleniu..." -i tak pozbyłem się zdjęć z ostatnich 3 lat bo gumiasty harddisc szykowany na Irak,reklamą odporny na wybuchających antyantyterrorystów odszedł nie westchnąwszy backapem.A w Izraelu dalej wierzą Mojżeszowi i dobrze się mają ,neofito.
 • 2010-05-30 00:11 | him

  Re:Walka o wolny Internet

  Przez 3 lata nie zrobiłeś back up'u? Oj Kali, Kali...