Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Egzotyczne urlopy Polaków

(5)
Opozycja obiecuje, że zrobi wszystko, byśmy mogli masowo wyjeżdżać na wakacje do ciepłych krajów. Czy rzeczywiście tak rzadko korzystamy z zagranicznych urlopów?
 • 2010-03-24 01:44 | zgrywus.r

  Egzotyczne urlopy Polaków

  Artykuł tchnie optymizmem. Ale pośrednio ukazuje też drugie dno - jest nim wciąż słabiutka i droga oferta krajowa. Wiele osób wcale nie jedzie do Egiptu, bo chce, ale dlatego, że tak bywa taniej i wygodniej. W tym kontekście deklarację Jarosława Kaczyńskiego należy chyba traktować jako obietnicę, że zrobi on wszystko, by w kraju było jeszcze gorzej i drożej.

 • 2010-03-24 09:59 | torau

  Re:Egzotyczne urlopy Polaków

  Droga Redakcjo,
  Nie tylko w waszym pismie, ale rowniez w innych kolorowych tygodnikach i gazetach nieustannie pojawia sie termin 'Polak' lub Polacy: "polacy kupuja coraz wiecej drogich samochodow, Polki uzywaja coraz wiecej markowych kosmetykow", czy wreszcie wyjezdzaja do coraz bardziej atrakcyjnych kurortow". Przyznam sie, ze jestem tym troche zdezorientowany, bo znam sporo osob, ktore zadnej z tych rzeczy nie robia, a mimo to maja sie za POlakow.U[rzejmie prosze zatem, aby Redakcja, albo zdefiniwala dokladnie,kogo lub co ma na mysli piszac o Polakach,albo spowodowale, ze kategoria ludzi, o ktorej pisze powyzej zostala ukarana za uzurpacje,a Sejm ustawowao zakazal jej czlonkom okreslanie sie mianem Polaka.
  Pozostaje z wyrazami etc...
 • 2010-03-24 10:06 | ivo

  Re:Egzotyczne urlopy Polaków

  Opozycja, już sporo zrobiła żeby Polacy wyjeżdżali na egzotyczne urlopy. To znaczy (jak w dowcipie o wiadomościach z radia Erywań) nie opozycja, tylko ówczesny rząd PiSowski, i nie zrobił, tylko wstrzymał się od działania. Mieliśmy bowiem wówczas okres koniunktury gospodarczej i krążył wśród ekonomistów taki dowcip, który już przytaczałem: "Co zrobił PiS dla polskiej gospodarki? Na szczęście nic!" Można oczywiście wytykać, że w okresie koniunktury powinno się przeprowadzać reformy finansów, ale może dobrze, że to nie PiS się za nie wziął, bo jak ich znam wyszedłby z tego jakiś kasztan, poza tym postąpili racjonalnie z punktu widzenia polskiej logiki politycznej (choć oczywiście skrajnie nieodpowiedzialnie i niemoralnie z punktu widzenia polskiej racji stanu, ale ta tacy chłopcy właśnie), czyli przerzucili ciężar, zaniechań i zmagania się z kryzysem na barki następców, licząc na wykończenie się konkurentów. Z Bożą pomocą na razie im to nie wychodzi i nic nie wskazuje na to, że wyjdzie...
 • 2010-03-25 13:00 | wiehu

  Re:Egzotyczne urlopy Polaków

  Ja to bym sobie wyjechał na Białoruś ,
  przypomnieć sobie stare dobre czasy mojego dzieciństwa ;-)

  Prawdę mówiąc już nie pamiętam co to był komunizm .
 • 2010-08-16 08:55 | Bartosz

  Re:Egzotyczne urlopy Polaków

  Nic prostszego, jesli tylko masz ochotę, możesz wyjechać. Jeśli masz obawy jechać na własną rękę - kilka biur podróży ma w swej ofercie wyjazdy na Białoruś. Nikt cię tam nie zje, ani nie okradnie, tylko będziesz zaskoczony, że ten kraj wygląda inaczej, niż w relacjach TVN i TVPis.