Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Platforma po prawyborach

(4)
Lista kandydatów do prezydentury powoli się domyka. Brak jeszcze tylko oficjalnej deklaracji urzędującego prezydenta oraz prezesa PSL Waldemara Pawlaka.
 • 2010-04-08 21:33 | tkw

  Tertium non datur

  Prezydent ma na tyle silną pozycję, że nawet w naszym na wpół kanclerskim systemie prawie automatycznie zyskuje sporą niezależność i to nie naciągając prawa czy je ignorując, co robi często obecny prezydent.

  Naprawdę rzecz bowiem nie w tym, czy prezydent pochodzi z partii politycznej, czy nie, ale czy ma zdolność wzniesienia się ponad interesy własnej partii, czy jest zdolny do współpracy z innymi siłami politycznymi i czy czasem potrafi płynąć pod prąd.

  TKW:
  Czytam te dwa zdania z artykułu i tak sobie myślę:

  1.Jak pod prąd rządowi płynie prezydent z PIS, to źle, ale jak będzie pod prąd temu samemu rządowi płynął prezydent z PO, to dobrze. Kto nie rozumie, niech spyta Kalego.

  2.To ciekawe, jak można bezkarnie rzucać w prasie oskarżenia. Jeśli Lech Kaczyński ignoruje prawo, to czemu nie stanął przed Trybunałem Stanu („ignorowanie prawa” to synonim „działania niezgodnego z prawem”). Albo Janina Paradowska powinna stanąć przed sądem oskarżona o zniesławienie. Trzeciego wyjścia nie ma.
 • 2010-04-08 21:38 | tkw

  Re:Platforma po prawyborach

  Dwa pierwsze akapity to oczywiście cytaty z artykułu.
 • 2010-04-09 18:55 | Henryk

  Re:Platforma po prawyborach

  Uważam,że największym sukcesem Pana Prezydenta ,byłaby rezygnacja na rzecz
  innego kandydata z prawicy,wyłonionego w prawyborach.
 • 2010-04-12 10:17 | aaa

  Re:Platforma po prawyborach

  Jak PO szanuje Prezydenta najlepiej świadczą wypowiedzi Sikorskiego w ramach
  tzw prawyborów