Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

10 lat polskiego FBI

(5)
Ponad dziesięć lat temu, w 2000 r. połączono dwa departamenty Komendy Głównej Policji: Biuro do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Biuro do spraw Narkotyków. Powstało Centralne Biuro Śledcze.
 • 2010-04-09 03:42 | Adam 2222

  Autor chyba ma racje mówiąc "CBŚ zajmuje się najpoważniejszymi rodzajami przestępczości: terroryzmem,


  handlem i produkcją narkotyków, porwaniami ludzi dla okupu, korupcją, przestępstwami ekonomicznymi, zorganizowanymi grupami zbrojnymi."
  Oni powinni zwalczać te patologie.

  A tak to by tłumaczyło dlaczego chłopcy nie mogą znaleźć mordercy swojego szefa, Papały. O jajach jakie CBS odstawiło z Olejnikiem itp.
 • 2010-04-09 18:17 | roger

  Re:10 lat polskiego FBI

  No tak z tej fety to wyszło tylko to że CBŚ tyle to a tyle narkotyków zabezpeiczyło. to tylko to robią? a afrey gospodarcze? a bandziorka przecież to też robią. no i fajny wątek na koniec z tymi naczelnikami i wrobionymy policjantami. narobili sie a teraz nowe gwiazdy mają to w dupie. lipa z tą firma
 • 2010-04-09 18:29 | białas

  Re:10 lat polskiego FBI

  Dla przyzwoitości z okazji obchodów 10-lecia, należałoby więcej miejsca poświęcic twórcą i inicjatorom utworzenia Biura dw. z Przestępczością Zorganizowaną. To właśnie był początek narodzin dzisiejszego CBŚ. A wiceminister Rapacki o tym doskonale wie. Wie również jak powstało i kto był inicjatorem powstania Biura ds. Narkotyków. Również należało przy okazji tej rocznicy wskazac okoliczności połączenia i utworzenia CBŚ. Brak informacji o kierownictwie tych biur - poprzedników CBŚ. A przecież, w końcu, to f-sze tych biur stanowili podstawową kadrę utworzonego dzisiejszego CBŚ.
 • 2010-04-09 21:21 | białas

  Re:10 lat polskiego FBI

  Obecne CBŚ to następstwo, wcześniej zorganizowanego Biura dw. z Przest. Zorganiz. i wyodrębnionym z tego później Biurem ds. Narkotyków. Taka jest historia CBŚ. Przecież po powstaniu CBŚ te poprzednie biura w żadnej postaci nie pozostały, a ich zadania właśnie przejęło nowe biuro - CBŚ. Taka jest historia CBŚ. Same biuro o takiej nazwie faktycznie powstało 10 lat temu. Tego w obchodach 10-lecia brakuje. Byc może nie wszystkie medialne informacje przeczytałem, ale również w informacjach KGP, MSWiA oraz WSPol. brakowało chociażby dostatecznej informacji. W zorganizowaniu CBŚ mieli przecież udział również inni pełniący funkcje nie tylko polityczne. Podstawową kadrę nowego biura stanowili wówczas f-sze dwóch biur wchodzących w skład tworzonego CBŚ. Obecny wiceminister Rapacki o tym bardzo dobrze wie.
 • 2010-04-10 18:49 | Adam 2222

  Czyli nic nowego, Etosiaki tworzą nowa historie. Stalin kazał wycinać z fotografii tych co już nie lubił