Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strach przed UE wciąż żywy

(6)
Eurosceptycy w Polsce przestali już wojować z Unią. Niemniej strach przed jej zgnilizną obyczajową i liberalnymi eksperymentami nie minął.
 • 2010-04-09 07:54 | ivo

  ?

  "A trwa po prostu wciąż ten sam proces uwalniania się człowieka od wszelkich determinacji, najpierw ekonomicznej, społecznej, potem kulturowej, wreszcie biologicznej, seksualnej, związanej z wiekiem".
  To zdanie strasznie mało precyzyjne, domyślam się, że ma chodzić o uwalnianie się od konserwatywnych idei i ograniczeń w każdej z tych dziedzin, zawężonych interpretacji, bo chyba nie o to, że naprawdę jesteśmy się w stanie uwolnić od płci, wieku, chorób, śmierci, braku wychowania, biedy. To znaczy chyba nie o to chodzi by przekroczyć te granice w sposób realny, zmienić płeć, dorobić się, nabyć kompetencje kulturowe, zmienić warstwę społeczną, nie starzeć się i nie umierać, tylko by dopuścić różne oceny społeczne tych zjawisk?
 • 2010-04-09 11:41 | sa

  CHOCIAŻ

  pomimo czynionych wysiłków daleko jeszcze publikatorom /w sensie osobowym/ Polityki do produkujących się w GW, to jednak - i na szczęście - jest spora większość społeczeństwa, dla której MORALNOŚĆ jest jedna. I albo jest albo jej nie ma.
  Nie poradzi takiemu stanowi ani szanowny autor, ani p.Paradowska, ani p.Żakowski!
  I to stanowi o WIELKOŚCI POLSKI na tle libertyńsko-lewackich "prądów" rodzimych i zachodnich.
 • 2010-04-09 19:15 | ivo

  Re:Strach przed UE wciąż żywy

  "Jedna moralność", mój Ty Boże, jakiż prosty potrafi być świat, zwłaszcza ten w co poniektórych głowach... Od dawna ubolewam nad rażącą (żeby nie użyć słów klasyka polskiej polityki: PORAŻAJĄCĄ) nadreprezentacją przedmiotów ścisłych i użytkowych, nad humanistycznymi i pobudzającymi do refleksji, jaka ma miejsce w naszych szkołach...
 • 2010-04-10 02:10 | hynio

  Re:Strach przed UE wciąż żywy

  No to ubolewaj sobie w najlepsze. Szkoła nie ma prawa wychowywać za Ciebie dzieci. Już tacy byli, którzy chcieli tworzyć 'nowego człowieka' i naród ich nie chciał.

  Co do moralności... nic lepszego niż dekalog jeszcze nikt nie wymyślił, a w jego treścią (od 4 do 10) zwykle nawet niewierzący chętnie się zgadzają ;)
 • 2010-04-10 17:04 | Bohun

  Re:Strach przed UE wciąż żywy

  Zgadzam się co do siedmiu ostatnich przykazań dekalogu. Ale właśnie cała sprawa rozchodzi się o interpretację tych przykazań, tym bardziej w obecnym świecie i o poziom kary za złamanie tych przykazań. Np nie zabijaj. Kiedyś to było oczywiste. Nie zabijać ludzi, ale teraz mamy aborcje czy in-vitro. Albo zakaz cudzołożenia. Dla niektórych cudzołożenie jest nawet życie na tzw. "kocią łapkę".
  Tak więc w nowoczesnym społeczeństwie nikt nie chce złamać dekalogu tylko nagiąć starodawny i przestarzały sposób jego rozumienia.
 • 2010-04-10 18:13 | Adam 2222

  UE nie wie czego chce i jak to osiągnąć. Na dodatek Etosiaki ze swoja "znajomością" Wschodu robią


  tam nie zły mętlik.
  W porównaniu z polityka Chin czy Rosji to ulubieńcy red. Szostakiewicza z UE to .......

  O zdolnościach leaderów z UE świadczy w jaki sposób robią przekręt z Global Warming czy Świńska Grypa. Jeżeli w tym są nieporadni to co mówić o rzeczach bardziej złożonych.