Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

(9)
Większość życia spędził w Londynie, ale nigdy nie przyjął brytyjskiego obywatelstwa. W życiu wielokrotnie otarł się o śmierć. Dopadła go pod Smoleńskiem.
 • 2010-04-14 12:52 | tkw

  Szczęściarz

  Udało Mu się zrealizować swoją misję jako Prezydent RP na Uchodźstwie. Chciał niepodległej Polski i się jej doczekał, wielu Polaków na Uchodźstwie nie miało tego szczęścia.

  Cześć jego pamięci.
 • 2010-04-14 17:45 | niebieski bocian

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  Dlazcego nie mial podobizny Sikorskiego?
 • 2010-04-14 19:27 | tkw

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  Sikorski był antypiłsudczykiem a Kaczorowski przeciwnie. Do funkcji Wodza Naczelnego wyniosła Go wojna, po klęsce wrześniowej piłsudczycy zostali odsądzeni od "czi i wiary" (coś Ci to teraz przypomina ?), musiało minąć trochę czasu by Naród zrozumiał, że klęska wrześniowa była nie do uniknięcia. Mieliśmy przeciw sobie dwu wrogów, z których każdy i tak był silniejszy od nas i mógł nas "załatwić" samodzielnie, przeciw tej "parce" i tak długo i z honorem stawialiśmy opór, wystarczy popatrzeć na późniejszą klęskę Francji. A już Armia Krajowa za okupacji to było osiągnięcie niebywałe.

  W sumie Sikorski wg mnie jakichś wielkich zasług nie miał, ale patriotą był i swoje, jako Wódz Naczelny, chyba zrobił dobrze, w każdym razie w tamtych warunkach trudno było wywalczyć więcej. A że zginął tragicznie, była wojna, przez lata krążyła wersja o zamachu naszych wrogów a do tego był dla Polaków pod okupacją sowiecką po 1945 roku symbolem wolnej Polski, to i "wylądował" w końcu na Wawelu. I niech tam spoczywa w spokoju.

  Pozdrawiam
 • 2010-04-15 08:10 | the mentor

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  To jest skandaliczny cyrk. Wstyd wam Polityko za propagowanie takich bredni. Ostatni Polski Prezydent na uchodzctwie !!! Mieszkam poza Polska, nigdy o Kaczorowskim nie slyszalem. A kto go wybral i kiedy ??? Jakie panstwa go rozpoznaly ???
  Czym on zasluzyl na pochowek na Wawelu ??? Byl taki pomysl. Smiech mnie ogarnia.
 • 2010-04-15 13:02 | Małgorzata T

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  Z żalem przeczytałam artykuł o śp. Ryszardzie Kaczorowskim, o którym dotychczas wiedziałam tylko, że symbolicznie przekazał władzę Wałęsie... Mam 19 lat. Dlaczego ta postać jest nieobecna w podręcznikach historii, z których się uczyłam, a także w szerszej świadomości społecznej? Przykro jest patrzeć, jak z różnych powodów wykluczamy z naszego życia publicznego osoby wartościowe.
 • 2010-04-16 03:22 | camel

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  Znaczy... ta jego misja polegała na czekaniu w Londynie na powrót rządów endecji? To ci wytrwałość. Ale to było Wielkie i Bardzo Zasłużone Czekanie, tak?
 • 2010-04-19 00:34 | luk814

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  Wiesz co mentor - wstyd a i owszem ale twojej osoby. Widocznie nie znas dosc dobrze historii swojego kraju. Poszukaj, poczytaj a potem wroc i sie wypowiadaj
 • 2010-04-20 07:00 | aga

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  ale nie chciał do tej wolnej Polski wrócić.Nie przemawia do mnie żaden prezydent na uchodżstwie, to tutaj naród odbudowywał kraj po zniszczeniach wojennych.Dlaczego nie wrócił jak Wałęsa został prezydentem ?
 • 2018-12-01 22:54 | miras961

  Re:Ryszard Kaczorowski (1919-2010)

  Ryszard Kaczorowski był takim samym Prezydentem RP jak obecny Andrzej Duda. Tak jednemu jak i drugiemu można zarzucić uzurpowanie sobie miana Prezydenta II Rzeczypospolitej Polskiej. Konstytucja kwietniowa z 1935 roku określa wyraźnie zasady wyboru Prezydenta, oraz warunki przekazania prezydentury w czasie wojny przez osobę ustępującą z tejże funkcji. W świetle obowiązującej nadal konstytucji z 1935 roku, obecnym Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, jest Jan Zbigniew hrabia Potocki którego orędownikiem tej funkcji mianował Prezydent Nowina Sokolnicki. Niedowierzającym proponuję oglądnięcie dokumentu (filmu) pt. "NIKT"

  POZDRAWIAM SERDECZNIE.