Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pogrzeb na Wawelu w świetle ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych

(2)
2010-04-18 21:31 | boena2
"Art.12...
3. Groby ziemne, groby murowane i kolumbaria przeznaczone na składanie zwłok i szczątków ludzkich mogą znajdować się tylko na cmentarzach."
Tak stanowi przepis art. 12 ustawy z dnia 31 stycznia 1959(Dz.U. z 1959r. Nr 11, poz. 62 ze zmianami) wg stanu prawnego na dzień 1 stycznia 2009 roku.
Tymczasem małż. Lecha i Marię Kaczyńskich pochowano w podziemiach kadedry na Wawelu, a Macieja Płażyńskiego zamierza się pochować w kościele katolickim w Gdańsku. Żaden z wymienionych obiektów nie spełnia warunków przewidzianych dla cmentarzy. Nie wydano dotychczas aktu wykonawczego w randze rozporządzenia, umożliwiającego takie pochówki. Ustawa została w ewidentny sposób naruszona przez kardynała Stanisława Dziwisza. Niezachowanie ustawowych wymogów jest wykroczeniem, zagrożonym karą grzywny lub aresztu.
stan prawny