Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosja do modernizacji

(4)
Władze na Kremlu czują, że Rosja musi się modernizować i demokratyzować. I dużo o tym mówią.
 • 2010-04-19 12:57 | Karol

  Rosja do modernizacji Kroczkami na zachód

  Ciekawie pisał o tym The Economist jakiś czas temu:

  http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=15661865

  Bez poszanowania praw własności, praworządności, zasad wolnej konkurencji i walki z korupcją niemożliwe będzie skopiowanie sukcesu choćby Chin czy Singapuru. Przykład Chodorkowskiego, który czuł się zbyt pewnie i zaczął organizować oddolne inicjatywy obywatelskie (szkoły, programy dla dziennikarzy), a jak skończył wszyscy wiemy, pokazuje że możliwa jest jedynie odgórna modernizacja, która to może zaowocowac co najwyżej odsunięciem niektórych grup od władzy i dojściem do niej innych. Prawdziwa modernizacja musi zacząć się nie od konferencji prasowych, ale unowocześniania szpitali, szkół czy infrastruktury.
 • 2010-04-19 22:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rosja do modernizacji

  To może wróżyć,że powstanie egzotyczna antyChińska koalicja.
 • 2010-04-23 22:24 | niebieski bocian

  Re:Rosja do modernizacji

  To dotyczy rowniez Polski
 • 2010-04-24 14:50 | chris

  Re:Rosja do modernizacji

  Proszę Pana, powoływanie się na propozycje Chodorkowskiego świadczy o pańskiej niezbyt głębokiej wiedzy o sprawach rosyjskich. To tak, jakby złodziej proponował reformę organów ścigania.