Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

1410-2010 Grunwald

(5)
To była na pewno największa bitwa polska w czasach średniowiecza i jedna z największych w dziejach rycerskiej Europy. Wyniknęła z zachodzących na kontynencie zmian, sama się do nich przyczyniając.
 • 2010-04-21 16:51 | andy

  Zobaczyć Grunwald ...

  Gdybym mógł spełnić swoje jedno dowolne marzenie byłoby to podróżowanie w czasie. A bitwa pod Grunwaldem jest w pierwszej piątce wydarzeń które chciałbym zobaczyć na własne oczy.
 • 2010-07-30 02:46 | Andrzej

  Re:1410-2010 Grunwald

  Sa dosc dobrze znane -- brak higieny nim nie byl.
  (dzuma zaatakowala wszakze za czasow Justyniana: Konstantynopol z jego termami kultura kapieli stracil prawie polowe mieszkancow).
  W XIV wieku dzuma zaatakowala caly stary swiat -- przypuszcza sie ze jedna z przyczyn byly mongolskie podboje ktore otworzyly stare szlaki ladowe z dalekim wschodem.
  Populacja mongolskich szczurow/pieskow stepowych mialaby byc pierwszym zrodlem. Ocieplenie klimatu moglo sprzyjac rozprzestrzenianiu sie szczurzych pchel i ich "blokowaniu"

  Polska i cZechy zostalu zaatakowane z opoznieniem ( Uksztaltowanie terenu klimat i odrobina szczescia ) gdy bakcyle nie byly juz tak zabojcze.

  Cytuje z pamieci za "Black Death" Gottfrieda (kapitalna ksiazka)
 • 2010-11-07 15:34 | Maćko z Bogdańca TG

  Re:1410-2010 Grunwald

  W artykule jest straszny błąd. Zygmunt Luksemburski był królem czeskim!
 • 2015-07-16 15:38 | Mk

  Re:1410-2010 Grunwald

  Taa, ale dopiero od 1419 roku i to nominalnie bo cosik go husyci nie lubili.
 • 2015-07-20 15:46 | Andrzej

  Re:1410-2010 Grunwald

  Parę tysięcy rycerzy usiłowało sobie zrobić krzywdę, a potem zarobiły warsztaty od klepania pancerzy.