Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zakupy grupowe w sieci

(21)
Właśnie wystartowały dwa nowe serwisy internetowe, które dzięki łączeniu klientów w grupy mają oferować zniżki na towary i usługi. To pomysł nienowy. I z różnym skutkiem działający.
  • 2010-04-23 22:25 | Ekspert

Citydeals wydał kupę kasy na pormocję.....

Citydeals były promowany wszędzie banerami, w tym na drogiej naszej-klasie. Musieli na to wydać ok. 100 tys albo i więcej, więc niech nie opowiadają, ze tylko w mediach społecznościowych. Sam się co chwila natykałem na KFC -90% albo MCDonals 90%.
  • 2010-06-12 16:33 | kryśka

Re:Zakupy grupowe w sieci

A ja słyszałam o innym, moim zdaniem, dobrym pomyśle: wirtualnym koncie do zakupów. Niektóre firmy wysyłkowe, sprowadzające towary z USA, oferują takie swoim klientom. Wiem, że na pewno taką usługę świadczy www.viaddress.com.
  • 2010-08-21 14:23 | kenio

W grupowych zakupach uczestniczy trzech partnerów jeden to klient, drugi pośrednik trzeci wykonawca, pierwszy ma gwarancję zaoszczędzenia na usłudze, drugi ma gwarancję prowizji, trzeci nie ma żadnej gwarancji, że klient przy wyższej cenie pozostanie, przy czym i tak poniesie koszty związane z obsługą sprzedanego kuponu, np. prowizja pracownika 30 -40 % prowizja pośrednika 35% oraz obniżona cena od 50 do 80%.
    Właściciel firmy, jeżeli liczy, że klient po urealnieniu ceny pozostanie, i zamiast 40 zł tym razem przykładowo zapłaci 300 zł to jest w potwornym błędzie. Może jeden na 100 klientów będzie wiernym klientem nie zależnie od ceny pozostali niestety będą szukać dalej ciekawych ofert poniżej cen obowiązujących na danym rynku. Ciekawi mnie, co się stanie z firmą-wykonawcą usługi, która sprzedaje jakieś pakiety powyżej poniesionych kosztów, gratuluję głupoty.
    Oraz gratuluje pomysłowym firmom pośredniczącym i aby było was coraz więcej, bo jedynie wtedy obniżycie bandyckie prowizje.
    Klientom za to podpowiadam, aby przyglądali się, w jakim stopniu wyuczony jest wykonawca danej usługi, ponieważ dobry pracownik jest drogi i nigdy nie będzie pracować za marne grosze.
  • 2010-10-24 18:38 | rabatkowo

Zakupy grupowe to nowy rodzaj zakupów który dopiero zyskuje na popularności ale wierzę że za jakiś czas będzie powszechnie stosowany we wszystkich polskich miastach także w tych mniejszych. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie stworzyliśmy serwis rabatkowo.pl - który porównuje oferty Grouppon, Grupper itd.
    Pozdrawiam,
    Zespół Rabatkowo
  • 2011-01-22 21:42 | Volvosk

Dla klienta końcowego cena ma znaczenie. Takie serwisy pozwalają kupić odpowiednie produkty i usługi taniej niż w normalnym sklepie. Serwis ma dochód, klient oszczędza. Czego więcej trzeba.

Pozdrawiam,
    Volvosk
  • 2011-03-04 13:48 | Karol26

Niestety na wszystkich tych serwisach sprzedawane sa tylko usługi, bo łatwiej obniżyć ich cenę. Rzadko widzę atrakcyjne oferty produktów. Znam chyba tylko jeden serwis, który prezentuje takie produkty- dealpeck.com
  • 2011-03-22 15:06 | ukasz

Na Frupi mają kategorie online podzielone i tam często pojawiają się oferty ze sklepów internetowych.
  • 2011-05-08 09:29 | endo

Kupiłem dwa kupony w gruper.pl, który jak sie okazało posredniczy w sprzeaży usług zupełnie niesprawdzonych firm typu "krzak", po zrealizowaniu pierwszego kuponu było jasne że drugi zwrócę (jakość usługi żenująca) a gruper.pl ma to w nosie:(.
  • 2011-05-11 11:28 | qwerty

Produkty oferuje także mergeto.pl, to platforma grupowych aukcji internetowych. Sprzedawcy sami ustalają, jaki rabat chcą zaoferować, a kupujący mogą nabywać produkty w ilościach detalicznych, ale w cenach hurtowych. Niedługo mergeto ma się otworzyć na klientów detalicznych, czekam na to z niecierpliwością.
  • 2011-06-10 13:54 | MIsza

Interes na zakupach grupowych moga zrobić wszystkie 3 strony pod warunkiem, że wszyscy są świadomi tego w co sie pakują: usługodawca rozumie mechanizm - pragnie przyciągnąć klientów, portal - przedstawia wszystkie warunki otwarcie zarówno dla klienta, jak i usługodawcy, wreszcie klient - kupuje voucher znając wszystkie warunki. Taki układ rzeczywiście tworzy wartość dodaną. Niestety nie wszystkie portale rozumieja te zależności. Dobrym wzorem do nasladowaniajest fastdeal.pl - stosuje live shopping - nie czeka się na zebranie odpowiedniej liczby osób, osoby nieświadome takiego obowiązku na innych portalach często ni mogą skorzystać z oferty z tego błachego powodu:(""
  • 2011-06-14 16:14 | ekhm

Generalnie się zgadzam. Taki prosty zabieg jak uświadomienie usługodawcy potęgi marketingu szeptanego to klucz, niestety często sie o tym zapomina. Co do wymaganego progu - to prawda, ale najbardziej widać to w małych portalach.
  • 2011-07-01 16:15 | Laura 80

ja kupuję na Gruperze i na razie się nie na nic nie nacięłam. Podstawą jest dobry risercz dot. opinii na temat danej firmy. Szczególnie polecam knajpy, z którymi współpracują
  • 2011-07-04 10:07 | Cezary

Ja korzystam z portalu gruper i frupi i na razie wszystko ok
  • 2011-08-02 15:49 | Brat

Moim zdaniem najlepiej jest się nie ograniczać tylko do jednej czy dwóch stron. Prawda jest taka, że na wielu portalach można znaleźć cos ciekawego, różniącego się od konkurencji. Po pierwsze: allegro.pl - wiadomo, nie trzeba przedstawiać, ceneo/nokaut - porównywarki ofert - głównie produktów, groupon - nie trzeba przedstawiać, fastdeal.pl - udoskonalona wersja groupona - live shopping. Na każdej z tych stron można znaleźć interesujące rozwiązania, oferty, które pozwolą nam znaleźć jakość za niską cenę w sieci.
  • 2011-08-23 13:56 | michal82

Wystartował dealowo

Właśnie wystartował kolejny klon groupon - dealowo.pl. Mają oferty tylko z Warszawy
  • 2012-01-22 21:06 | gohusia

Jak dla mnie takie zakupy grupowe to super sprawa. Wszystko na czym mozna zaoszczędzić według mnie jest godne uwagi :D ale pamiętam jak tych serwisów było raptem dwa czy trzy a teraz powstają jak grzyby po deszczu i ciężko to wszystko trzymać na wodzy i śledzić każdą ofertę. Fajne są te serwisy które są jakby sercem, generują oferty z ponad 40 innych serwisów np. www.godealla.pl już nie patrzę na inne tylko tu śledzę i myślę że nic mnie nie omija :D
  • 2012-02-13 15:40 | Jacek

Witam.

24 Lutego startuje kolejny serwis oferujący zakupy grupowe.

Zapewne na starcie będą mieli najlepsze promocje, więc warto ich śledzić na facebooku (facebook.com/deal24pl) albo zarejestrować się na ich stronie gdzie jest odliczanie do startu (deal24.pl)

Tyle mam do powiedzenia i zobaczymy, pozdrawiam.
  • 2012-03-13 13:37 | Ania

Tanie wyjazdy niekoniecznie dzięki zakupom grupowym

Może i ceny są atrakcyjne, ale warto wcześniej w jakiś sposób sprawdzic informacje o produktach..,
    Kupiłam jakiś czas temu weekendowy pobyt w hotelu*** w górach. Były to same noclegi, w ofercie wszystko było ładnie opisane, ale na miejscu nie było już tak kolorowo. O wiele lepszy standard miałem w ramach zniżki na Business Travel Cards (hotel**** i dodatkowo zniżki na SPA), a cena była podobnego rzędu.
    Warto poczytać wcześniej opinie zanim zdecydujecie się na wyjazd z portali z zakupami grupowymi. Ja po ostatnim nieudanym wyjeździe z groupona zostanę wierna karcie BTC.
  • 2012-03-15 11:53 | tuokazja

Zapraszamy do nowego serwisu grupowego, odwiedź nas facebooku http://www.facebook.com/pages/tuokazjapl/192052667531117

Zapraszamy serwis tuokazja
  • 2012-03-15 16:38 | nati

Tu jest bardzo dobra oferta, zwłaszcze że przecena sięga 50% . http://www.citeam.pl/oferty/warszawa/milosc-na-101-sposobow
  • 2013-11-12 16:44 | AsiaAsıa

Ja osobiście nie wyobrażam swojego życia bez zakupów grupowych. Korzystałam z wielu kuponów, i manicure, i zabiegi kosmetyczne, i kolacje i nawet podróże... Jedyny minus, który zauważyłam - to naprawdę zaciąga :) ale chyba nie jest to aż tak wielki problem :)
    Ale z Citydeal'u jakoś rzadko korzystam. Wolę Snuper. Jest wygodny i dobrze zbudowany.