Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Edward Hopper - malarz ciszy

(1)
Caravaggio był zabójcą, van Gogh odciął sobie ucho, Modigliani zapił się na śmierć. Edward Hopper żył przykładnie, skromnie i bez skandali.
  • 2010-04-24 19:58 | Wojtek-1942

    Jaki jest Hopper?

    Wypowiem zapewne herezję potworną. Otóż porównam Hoppera do Van Gogha. Tak, tak, temperamenty wręcz przeciwne. Doświadczenia życiowe tak odmienne jak tylko mogą być. Technika też całkiem nie taka sama. Ale światło, zapewne pozostałość po fascynacji impresjonizmem jakoś dla mnie niezwykle podobne. Obaj widzą obiekty oświetlone podobnie i malują to światło podobnie. I czynią ze światła główny punkt zainteresowania malarskiego. Tak to sobie widzę. Z poważaniem W.