Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Kaczyński kandyduje

(26)
Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że wystartuje do wyścigu o najwyższy urząd w państwie.
 • 2010-04-26 14:41 | konrad44

  To będzie bardzo ciekawa kampania.

  Powiem, że takiego obrotu spraw nie spodziewałem się. Podtrzymuje to, że będzie ciekawie, na razie powstrzymam się od komentarzy, choć może taki jeden : ambicja, czy naprawdę wierność idei, chęć spełnienia testamentu, jak to nazywa Jarosław Kaczyński ?

  Odpowiedzi szukajmy w kampanii prezydenckiej.
 • 2010-04-26 14:42 | Irene_Adler

  Testament

  Wypełnić testament? To znaczy, że Lech Kaczyński zostawił spisaną ostatnią wolę, czyli "w razie gdybym nie wrócił z Moskalii, niech Brat kandyduje na urząd prezydenta RP"? Czy raczej nie testament, a tylko figura retoryczna Jarosława Kaczyńskiego?
 • 2010-04-26 14:44 | konrad44

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Dodam tylko, że teraz widzę Jarosława Kaczyńskiego nie jako człowieka idei (jak uważałem wcześniej), ale ideowca, co niesie za sobą zupełnie inne przesłanie.
 • 2010-04-26 14:44 | Adlabert

  Reżyserem okazał abp Dziwisz

  To jest początek końca PiS i dramatyczny podział wewnętrzny w Polsce. Szkoda , że "ambitni" politykierzy zupełnie nie dbają o konsekwencje, jakie taki podział przyniesie Polsce i Polakom. Nawet dla zwolenników PiS jest bardzo przykry moment i konieczność dokonania rachunku sumienia.
  Dziedziczność "tronu" jest dowodem braku wyboru wewnątrz partii. Osoba o tak radykalnych poglądach nie może reprezentować wszsytkich Polaków , a prezydent RP powinien być takim reprezentantem.
 • 2010-04-26 15:00 | Alebo

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Ten testament zapisany jest w genach.
 • 2010-04-26 15:09 | Belizariush

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Jestem zaskoczony, gdyż sądziłem, że Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich i skupi się na parlamentarnych. Wszystko wskazuje na to, że Prezes poszedł jednak va bank. Jeśli przegra wybory prezydenckie będzie to początek jego końca, jako lidera PiS-u a zarazem będzie to koniec PiS w dotychczasowym wydaniu. Nie będę ukrywał, że już zacieram ręce czekając na starcie Kaczyński Komorowski, czyli Polska prawdziwa i patriotyczna, kontra Polska nieprawdziwa i niepatriotyczna, bo pozostali kandydaci się nie liczą. Oj, będzie się działo, będzie... Mam wrażenie ( być może mylne ), że podejmując taką decyzję Jarosław Kaczyński wykazał, że całkowicie już stracił kontakt rzeczywistością, a jego mistrzowskie a przede wszystkim skuteczne ruchy na scenie politycznej to już przeszłość. Jeżeli jednak Kaczyński wygra wybory niech mnie Bóg broni, abym kiedykolwiek podejmował się prognozować rozwój wypadków w polskiej polityce, bo taki rozwój wypadków będzie świadczył, że polskie społeczeństwo niczego się nie nauczyło, nie potrafi wyciągać wniosków z przeszłości, zapomina i kieruje się w swych wyborach emocjami a nie trzeźwą analizą rzeczywistości. Jest po prostu nieprzewidywalne.
 • 2010-04-26 15:15 | Kecaj

  Brak etyki

  To co mowi Jaroslaw Kaczynski swiadczy o brak jakiejkolwiek etyki politycznej. Nie robi sie polityki panstwa dla pamieci po najblizszych, nawet jesli byli prezydentami. To jest zwykly szantaz wobec ciemnego ludu i zagrywka trumnami najbilizszych. Uwazam, ze start Jaroslawa Kaczynskiego do tych wyborow jest po prostu obrzydliwoscia z punktu widzenia ludzkiego i nieuczciwoscia z punktu widzenia politycznego. Ale JK sam sobie wymierzy kare, bo sromotnie przegra te wybory. Polacy nie beda glosowac na niego tylko dlatego, ze stracil brata w katastrofie lotniczej.
 • 2010-04-26 15:24 | micjur

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  "Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza."

  Te słowa J.Kaczyńskiego raz jeszcze mają podzielic .Już nie na Polskę liberalna i Polskę solidarną a na prawych polaków i zaprzańców.Głębiej dzielic już nie można.To już nie jest polityka.
 • 2010-04-26 16:04 | Bejotka

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  A więc jednak. I co z tego wynika? "Bój to jest nasz ostatni"... Oby.
 • 2010-04-26 16:19 | arnobio

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale nie chce mi się wierzyć by Jarosław Kaczyński realnie myślał o przenosinach do Pałacu Prezydenckiego. Gdyby tak było to pozostaje mniemać, że do reszty stracił kontakt z realiami, ma przecież największy negatywny elektorat w tym kraju i dla wielu ludzi jest wręcz symbolem dążenia do autokracji.
  Dlatego sądzę, że J.K. wie, że najprawdopodobniej przegra te wybory. PiS nastawia się raczej na jeszcze głębsze podzielenie społeczeństwa przy pomocy hiper-patriotycznych legend i teorii spiskowych, dzięki czemu te 15-20% otumanionych, gorliwych wyznawców będzie bazą dla przyszłego 'marszu do Polski', jak to ostatnio ujął prezes w którymś z żałobnych przemówień. Nie zapominajmy, że 'zakon' tej partii ma doświadczenie w takich 'długich marszach' i w przetrzymywaniu politycznej izolacji. A w perspektywie są wybory parlamentarne, ważniejsze od prezydenckich jeśli chce się sprawować realną władzę.
 • 2010-04-26 16:53 | Marcin

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Zgadzam sie. Zle sie dzieje w panstwie polskim. PIS powinien kierowac sie sondazami a nie uczuciami Jaroslawa.
 • 2010-04-26 18:46 | flip

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  jesli JK wygra te wybory (a obawiam sie ze moze je wygrac; Polacy w emocjach sa zdolni do wszystkiego- "zostalismy osieroceni!"), a potem - nie daj - parlamentarne, to tym razem nie odpusci. 20 lat demokracji wystarczy, teraz pora na "wariant Bialoruski". A jak ludzie wreszcie sie zrozumieja o co chodzi, to bedzie juz za pozno!
 • 2010-04-26 19:23 | przechodzony

  Zmobilizujmy się

  Przedwczoraj jechałem taksówką. Pan kierowca był - jak zwykle taksówkarze - rozgadany. Opowiadał o starszej pani, którą wiózł tego samego dnia. W czasie jazdy zajmowała się robótką na drutach. Co robiła? Malutki moherowe bereciki, by podarować je znajomym i namawiać do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego. Jedyny argument, który podała – że nie wyobraża sobie innego prezydenta po Lechu. Podziwu godne zaangażowanie.
  Zmobilizujmy się. Inaczej niż PiS i Prezes postrzegam patriotyzm i obowiązki państwa. Teraz pójdę zagłosować PRZECIWKO Kaczyńskiemu. Nieważne na kogo. Zmobilizujmy się i marsz do urn. Zmobilizujmy się i nie dajmy legitymacji Prezesowi. Zmobilizujmy się i namawiajmy innych do mobilizacji.
  Ci, którzy pod Smoleńskiem zginęli, wypełniali NASZĄ – wyborców – wolę, więc NIE MIELI PRAWA zostawiać testamentów politycznych. MY wybieramy sobie nowych reprezentantów, by SŁUŻYLI NAM i NASZEMU INTERESOWI.
  Zmobilizujmy się i do urn. Zagłosujmy zgodnie z własnym sumieniem w pierwszej turze. W drugiej dajmy odpór Prezesowi.
  PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE GODZĄ SIĘ Z WIZJĄ PREZYDENTURY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO O ODPOWIEDŹ NA MÓJ POST. W SWOICH ODPOWIEDZIACH WPISZCIE „NIE DLA KACZYŃSKIEGO”. ZOBACZYMY, ILU NAS JEST. NIECH ZAGLĄDAJĄCY TU PISOWCZYCY TEŻ ZOBACZĄ.
 • 2010-04-26 20:02 | andy

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Sam się prezes K. postawił pod ścianą. Najpierw pogonił z PiS wszystkich którzy mieliby jakiekolwiek szanse pokazać się jako samodzielni politycy, potem stracił brata. No i teraz jedno ma wyjście - "nie chcem ale muszem". A motto kampanii takie samo będzie jak zwykle w PiS - najpierw trzeba ludziom pokazać podział - przedtem na solidarnych i liberalnych, teraz np. na "prawdziwych patriotów którzy zginęli pod Smoleńskiem" i "tych co stali tam gdzie ZOMO". A potem już samo pójdzie - w końcu niejeden w wyborców PiSu już wie że za katastrofą nie stoi fatalna organizacja wyjazdu przez Kancelarię tylko wredny Putin z jeszcze wredniejszym Tuskiem. I do drugiej tury jakoś się Kaczyński przesmyknie. Następnie zaś wyciągnie się coś z teczek, papierów, haków itp. - i może i Komorowski polegnie.

  Zaś co do "realizacji testamentu", "kontynuacji misji" i takich tam farmazonów - czy przypadkiem to nie Lech był wykonawcą który meldował bratu ?
 • 2010-04-26 21:37 | Emilia Plater

  Misja?

  ...chyba Specjalna autorstwa Anity Gargas. Mam nadzieje, ze narod otrzezwieje. Krajem winni rzadzic zywi a nie umarli, tym bardziej posrednio. Retoryka naprawde patetyczna, nawet jezeli w kir obleczona.
 • 2010-04-26 21:38 | eligia23

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  raczej to pierwsze.Zadnych marzen,powinien poiwiedziec i opiekowac sie matka,ten jego triste visage.Czy na smierci mozna cos zbudowac.
 • 2010-04-26 23:48 | Q

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Wszystkim zdziwionym kandydowaniem Jarkacza współczuję braku wyczucia i złudzeń . W pare minut po katastrofie ( wstrząsnięty oczywiście ) ale przytomny politycznie zapytałem współoglądających o obecność drugiego brata na pokładzie . Po podaniu pełniejszej listy pasażerów byłem przerażony podwójnie (!!!) katastrofą i OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚCIĄ kandydowania Jarkacza i wzrostu jego notowań na fali uniesienia.
  Jest jeszcze jeden element ! Druga tura wyborów odbedzie się na początku lipca ! Elektorat PO ( najpowazniejszego kontrkandydata ) będzie na wakacjach z dala od urn . Czujecie ? A prawdziwki , mohery i podobni ZOSTANĄ !!! Więc do urn ! Do urn !!!
 • 2010-04-27 01:33 | Gozajmas

  Jarosław Kaczyński kandyduje bez konsultacji lekarskiej

  W podreczniku psychiatrii pana profesora Jerzego Aleksandrowicza czytamy:

  Jerzy W.Aleksandrowicz
  „Psychopatologia zabuzen nerwicowych i osobowosci“
  Wydanie Uniwersytetu Jagiellonskiego,
  Krakow 2002

  Rozdzial:OSOBOWOSC PARANOICZNA

  Paranoiczny typ osobowosci cechuje sie :

  nadmierna podejrzliwoscia
  brakiem tolerancji na krytyke,
  zawzietoscia,
  sklonnoscia do interpretowania naturalnych lub przyjaznych zachowan otoczenia jako wrogich, obrazliwych.

  Opaczna interpretacja danych i odnoszenie rozmaitych wydarzen do siebie laczy
  sie z zaburzeniami oceny rzeczywistosci.

  Czesto spostrzega sie nadmierne poczucie wlasnej wartosci i nieustepliwosc w obronie wlasnych praw,bezwzglednosc w realizowaniu swoich celow.

  Osoby takie sa zazwyczaj skryte,egocentryczne,zazdrosne,nietolerancyjne,fanatyczne
  i sklonne do klotliwosci /pieniactwa.
  ---------------------------------------------------------------------------------------Po przeczytaniu tego rozdzialu nauwaja sie dwa pytania:
  1)Skad w roku 2002 poczciwy pan profesor Aleksandrowicz wiedzial tak duzo o obecnym kandydacie na prezydenta?
  2)Dlaczego w Polsce osobna ktora ma zamiar kierowac samochodem musi sie poddac sie badaniom lekarskim.Dlaczego w Polsce osoba ktora ma zamiar kierowac losami Narodu nie potrzebuje poddawc sie wogole zadnym badaniom ?
 • 2010-04-27 02:49 | waldek

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Tez sie obawiam, ze moze bo jak zwykle ludzie "rozsądni" sobie odpuszcza a "prawdziwi" Polacy dostaną dyrektywy z ambon i pojda glosowac.
 • 2010-04-27 18:56 | zaba z paryza

  Alik, Pierwsza Dama?

  nie jestem zaskoczona ni zdziwiona kandydatura JK. Obserwowalam tego czlowieka podczas ceremoni na lotnisku, kiedy trumna jego brata przybyla do Warszawy. Zimny,cyniczny facet, kalkulator.

  terza jest pytanie, czy spoleczenstwo widzialo ta sama osobe, czy biednego, osamotnionego, kochajacego braciszka?
  Czy lud to kupi?

  Czy PO, SLD otwarcie i odwaznie bedzie odkrecac lukrowanie bylego prezdenta?
  Jak media beda sie zachowywaly, dalej dzienikarki beda plakac?

  A co na to Kosciol?

  wiele jest niewiadomych..
 • 2010-04-28 13:13 | persuTm

  APEL DO PRAWDZIWEGO POLAKA

  Błagam POLACY... NIE WYBIERAJCIE PREZYDENTA KIERUJĄC SIĘ
  EMPATIĄ. Zastanówcie się przez chwilę. Czy należy wybrać
  Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta tylko dlatego, że jest nam
  przykro, że jego brat umarł.
  JESZCZE JEDNA WAŻNA SPRAWA.... nie uważanie że Polsce oprócz
  prezydenta potrzebna jest również PIERWSZA DAMA....
  Przemyślcie to sobie... kierujcie się rozsądkiem nie emocjami.
 • 2010-04-30 22:37 | NIE DAJ BOŻE

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Głosuj na Pis zniszcz swoj kraj. Przejzyjcie na oczy dyktatura wam potrzebna? sam mialem głosowac na Olechowskiego ale w obecnej sytulacji dla dobra kraju zaglosuje na Komorowskiego.i nie daj Boże by wygral kandytat pisu..bo to juz wróży koncem swiata...
 • 2010-05-02 14:49 | niemodnapiosenka

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  Testament nie koniecznie w dosłownym znaczeniu może byśmy wzięli pod uwagę zamiast. Ludzie bliscy sobie odczuwają coś takiego.
 • 2010-05-17 19:11 | BASIEK

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  BARDZO SIĘ MYLISZ!!!!!!!!!!!! NAWET SOBIE SPRAWY NIE ZDAJESZ JAKIE MA POPARCIE ZEJDZ NA ZIEMIĘ "PO "TO SPRZEDAWCY JESTEM ZE SZCZECINA'" PO"' NAS SPRZEDAŁO NIE MA JUŻ FIRM ZOSTAŁ TYLKO PORT ALE TUSK ZROBI WSZYSTKO ŻEBY ROSTOK OCALAŁ A NIE PORT SZCZECIN NIEWIERZĘ OSZUKALI NAS LICZĄ SIE TYLKO BIUROKRACI I BUDRZETÓWKA SZCZECIN KIEDYŚ PIĘKNE MIASTO IPORTOW Z SUPER GOSPODARKĄ TERAZ DZIĘKI TUSKOWI WIOCHA!SZCZECN MA DOŚĆ PO!!!!!!!!!
 • 2010-05-17 19:19 | basiek

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  SORY POLSCE POTRZEBNE JEST PORZĄDNY PREZYDENT PRACA UCZCIWOŚĆ A PRZEDEWSZYSTKIM DOBRO LUDZI WSZYSTKICH A NIE ELIT I PO!!!!!!!!!!!!!
 • 2010-06-04 18:48 | Kaja

  Re:Jarosław Kaczyński kandyduje

  No i bardzo dobrze, że kandyduje. Nie kieruję się emocjami i dla tego na niego zagłosuję.