Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska- Imperium na miare USA/Rosji!

(1)
2010-05-02 20:36 | Ownager
Od razu mówię. Gra nie polega na zdobywaniu pieniędzy/doświadczenia przy klikaniu w linki. W prawdzie za reffa dostaję się nieco kasy w grze, ale to jedyny sposób by móc się zarejestrować.


Erepublik jest grą niezwykle rozbudowaną, umożliwiającą zrobienie kariery w polityce, biznesie i w wojsku. Jest to wirtualne odwzorowanie prawdziwego świata. Polem gry jest realna mapa świata, jest ona podzielona na realne regiony, które należą do epaństw - odpowiedników realnych państw. Jest 60 państw, w tym eSzwecja, ePakistan, eWegry prawie podbite przez eChorwacje i eRumunie, eNiemcy odzyskaly niepodleglosc spod buta Polaka :) (moduł militarny, o tym powiem później).

Nasze możliwości działań w grze dotyczą trzech aspektów:

Biznes

-Możemy zostać pracownikiem, zarabiać pieniądze za codzienną prace, i wydawać to na jedzenie, broń, dom, odkładać.

-Założenie własnej firmy. Jeśli nazbieramy 20 uncji złota (to dużo, więc często są spotykane spółki), to możemy stworzyć firmę. Jest dwanaście branż: food, gifts, housing, hospitals, waepons, defence systems, moving tickets, grain, iron, wood, diamonds i oil. Food - produkujemy jedzenie, bez którego spada nam żywotność, gifty - to prezenty które możemy komuś podarować zwiększając jego żywotność, housing- produkujemy domy, które dają właścicielom żywotność. Waepon - produkujemy broń która daje właścicielą większą siłe ataku podczas walki. Hospital - produkcja szpitali, niezwykle czasochłonna i kosztowna, szpitale sprzedajemy danym regionom. Tickets - wytwarzamy bilety umożliwiające podróż do innego państwa, oraz defence systems - które zwiększają ilośc obrażeń, które trzeba przejąc by zając region.

-Można również założyć biznes wymieniając waluty. W Erepublik jest niezwykle rozbudowany system inflacji, oraz wartości danej waluty w stosunku do złota. Można zarobić grubą kasę kupując taniej i sprzedając drożej. ( Każde państwo ma własną walutę, oprócz tego występuje złoto przeliczane na każdą walutę osobno zależnie od ilości waluty na rynku.)

Polityka: To bardzo ciekawy aspekt gry.

-Zostajemy członkiem partii, promujemy ją wspieramy, gdy partia zdobywa miejsca w sejmie możemy usiąść na stołku senatora. Głosujemy na ustawy, kształtujemy podatki, wsparcie dla nowych obywateli.

- Zakładamy partie. Układamy dobry plan, werbujemy członków, zdobywamy wyborców. W czasie wyborów zdobywamy głosy i zdobywamy miejsca w parlamencie.

- Zostajemy prezydentem. Jako szef partii występujemy w comiesięcznych wyborach na prezydenta. Prezydent ma moc proponowania ustaw, tworzenia paktów militarnych wszczynania wojen.

Wojsko:

Ćwiczymy naszą siłe, co zwiększa ilość naszych obrażeń, kupujemy broń. Istnieje swoista kasta najemników, jeżdżących z wojny na wojnę i walczących za pieniądze.


To takie pobieżne przedstawienie tego czego możemy się po grze spodziewać.

A teraz nieco o sytuacji w Erepublic. Aktualnie świat podzielony jest pomiędzy 2 glowne sojusze: EDEN (najsilniejsi czlonkowie: Hiszpania, Polska, Rumunia, Chorwacja) i Phoenix (najsilniejsi czlonkowie: Rosja, Serbia, Wegry).
Polska utracie waznych regionow dla swojej gospodarki (Rodanskie Alpy i Berlin), po najezdzie Rosji na Mazury, Pomorze i Berlin pomaga swoim sojusznikom w walce na Balkanach. Wegry powoli odzyskuja swoje regiony (lecz swojej twierdzy z Chin juz nie odzyskaja), Rumunia stara sie pozostac w ofensywie razem z Chorwacja. Konflikt miedzy spolecznoscia USA, a Polski.Serdecznie zapraszam do gry. Rejestracja jest darmowa, jednak nie ukrywam, że lepiej by było żebyście podawali tutaj swoje adresy email i dostawali zaproszenie ode mnie lub od kogoś innego - za każdego gracza który osiągnie 6 lvl (który dołączył z Twojego zaproszenia otrzymujemy 5 gold). Później to Ty będziesz mógł zapraszac swoich znajomych - wzmacniając siłę militarną Polski i byc może tworząc z niej imperium na miarę USA


Przy okazji zapraszam na polskie forum erepublik.
[url]http://www.erepublik.com.pl[/url]

Link do reffa: [url]http://www.erepublik.com/en/referrer/Nina+Ayu[/url]