Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Moda na mosty niezwykłe

(3)
Mosty to dziś awangarda inżynierii i architektury.
 • 2010-05-03 02:06 | Bohun

  Ogólniki

  Trochę lakoniczny artykuł i o wielu problemach nie powiedziano jak np rozszerzalność cieplna, problem posadowienia pylonów i przyczółków. Ale to w końcu nie jest portal inżynieryjny.
  Zwrócono też uwagę na szybki rozwój Chińczyków w dziedzinie mostów. Poza tym buduje się tam również sporo wieżowców oraz wybudowano tam największą elektrownię wodną na świecie. Obawiam się tylko o jakość wykonania tych mostów oraz o względy ekologiczne. Od czasu do czasu słychać o wypadkach budowlanych, złej jakości wykonania oraz o wysiedleniach miejscowej ludności, która często sama musi wyburzać swoje mieszkania. A o przyrodzie często się nie myśli.
  Z drugiej strony nasi polscy ekolodzy terroryzują i zatrzymują każdą budowlę. Odnoszę wrażenie, że robią to tak dla zasady, bo zawsze jakieś drzewo się wytnie, a trawę podepcze. Czasami oczywiście mają też rację, to trzeba przyznać, ale nasi ekolodzy różnią się tym od zachodnich, że często nie mają wiedzy o przyrodzie ani nie potrafią podać alternatywnych rozsądnych rozwiązań.
  A wracając do mostów to również ważne są względy architektoniczne, a nie tylko inżynierskie. W końcu wygląd mostu jak i jego dopasowanie do wyglądu miasta i jego klimatu też się liczy.
 • 2010-05-03 20:19 | Adam 2222

  Fajnie sie czyta, dobrze napisany artykuł

 • 2010-05-07 05:41 | blabla

  Re:Moda na mosty niezwykłe

  Doceniam, że ktoś poruszył temat, który do tej pory był mi zupełnie nie znany, ale dzięki przeczytanemu artykułowi zyskałam wiedzę, a przecież właśnie o to chodzi, gdy spędza się czas nad lekturą i kubkiem kawy;)