Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

(40)
Prokurator generalny Andrzej Seremet w najczarniejszych snach nie mógł przewidzieć, z jaką sprawą już na progu swej kadencji będzie musiał się zmierzyć.
 • 2010-05-05 01:02 | Jane

  Seremet wygląda jak dziecko we mgle

  on nie ma bladego pojęcia co się dzieje i co ma robić. Wzrok zagubiony, nie wie co i jak powiedzieć konkretnego, albo co chwila inne bzdury plecie, jak z tymi stenogramami co to za chwile mieliśmy dostać do wiadomości.
  W prokuraturze panuje totalny chaos i to widać, słychać i czuć.
  Nie wróże temu panu niczego dobrego na tę kadencję.
  No cóż, to jak w prawie Murphy'ego: "coś co się dobrze zaczyna, źle się kończy. Coś co się źle zaczyna kończy się jeszcze gorzej".
 • 2010-05-05 04:53 | student

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Prokuratura już nie ma zaufania społecznego,mota sie ,kręci i puki tusk nie da polecenia jaką wersję przedstawimy to nic nie będzię wiadomo,ale co dziwne to już wiemy ze nie był to zamach To stwierdzenie mnie przeraza,bo niby skąd to wiemy.Jeśli byłby to zamach ukryty to rosjanie nie dopuszcza do ujawnienia takiej międzynarodowej sensacji.Dlaczego mamy ufać i wierzyć rosji,nie możemy,naiwność naszego rządu napała mnie lękiem,nie ma to nic wspólnego z rusofobią to zwykły lęk i troska o Polskię.Jak można tak bezgranicznie ufać państwu o zapędach imperialistycznych,wiemy dobrze co rosja potrafi zrobić ze swoimi przeciwnikami np dziennikarzami opozycyjnymi którzy zginęli w rosji,Pamiętamy także o katastrofie Kurska,tragedii w Biesłanie,ataku na teatr moskiewski i dużo by tu jeszcze wymieniać.Biorąc to wszystko pod uwagę nie możemy sobie pozwolić na fałszywe przyjażnie i oddawać tak ważne śledztwo rosji.Skoro rzad tak czyni to nasuwa się pytanie co za tym stoi?
 • 2010-05-05 05:16 | Jacek

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Szanowna Pani, kto może dzisiaj odpowiedzialnie wykluczyć jakąkolwiek z wersji przedstawionych przez prokuraturę, skoro ona sama nie jest w stanie tego dokonać? Trochę się Pani zagalopowała komentując to negatywnie, bo w końcu od czego mamy tą prokuraturę.
 • 2010-05-05 09:52 | Adam 2222

  Seremet pochodzi z Krakowskiej Szkoly Prawnej, z prok. Welna, zaglodzonym Rumunem i takimi innymi


  ciekawstkami w tle.
  Sadze ze on doskonale zdaje sobie spraw z oczekiwana Tuska i jej spełnia.
 • 2010-05-05 10:00 | jotkaes

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Można złośliwie powiedzieć, że śp Prezydent ma takiego Prokuratora Generalnego, jakiego sobie wybrał ale dajmy mu czas. Śp prezes NBP też z początku miał kiepskie oceny, które z upływem czasu diametralnie się zmieniły. Wg mnie jątrzą głównie Wiadomości TVP1 i Rzepa, choć te pierwsze bardziej z uwagi na ilość oglądających. Wczoraj na pierwszy plan wybijała się sprawa "kultu" Kaczyńskich w Gruzji oraz żądanie brata jednej z ofiar dopuszczenia ich do śledztwa. Przeciętnie inteligentny człowiek wie, że od badania wypadków lotniczych są wysokiej klasy specjaliści - inżynierowie a kontrolować mogą ich jeszcze lepsi specjaliści a nie są nimi na pewno krewni ofiar, którzy tylko mogą przeszkadzać. Ale do dziennikarzy Wiadomości to dociera! Materiał z Gruzji też rozdęty ponad miarę. Dobrze, że NIEKTÓRZY Gruzini uwielbiają naszego byłego Prezydenta ale znaczenie tego w polityce światowej jest mikre a w niektórych przypadkach może być wręcz szkodliwe dla niektórych, ważnych interesów Polski.
 • 2010-05-05 11:01 | guutek

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Z wielkiej litery piszemy: Tusk, Rosjanie, Rosja.
  Oprócz tego źle napisałeś: będziE, pÓki, Polskę (!) dodatkowo wstawiamy spację po przecinku i kropce, zamach nie może być ukryty.
  Może zanim się zaczniesz martwić o Polskę i Naród to przydałoby się nauczyć pisać w języku w którym ten Naród mówi?

  "studencie"...
 • 2010-05-05 12:37 | obserwator

  Przyczyna katastrofy jest chyba wszystkim znana.

  Pilot nie powinien był lądować przy tak złych warunkach pogodowych.

  Jednak rosyjski dyspozytor nie odważył się zamknąć lotniska - wiedział, jaki spowodowałby tym skandal. Pan prezydent Kaczyński i jego partyjni koledzy już by się o to postarali.

  Zaś pilot nie odważył się zawrócić do Witebska, gdyż pamiętał, jaką awanturę pan prezydent z Karskim i Gosiewskim urządzili jego koledze z pułku w związku z "odsieczą gruzińską".

 • 2010-05-05 13:59 | fawa

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  I mamy następną osobę, która sama prowadzi śledztwo! Boże, trochę więcej wiary! Nareszcie, mamy niezależną prokuraturę! a tak w ogóle, co Rosjanie by ugrali, załatwiając naszego prezydenta! Skoro Rosji był nie na rękę(?), to wystarczyło by zaczekać do wyborów! Przecież nie miał żadnych szans, by je wygrać! Robiąc zamach na naszego prezydenta, Rosjanie są w gorszej sytuacji, bo Jarosław ma szansę wygrać te wybory! Niestety, towarzyszące współczucie przelicza się na poparcie! I każdy, nawet nie myślący polityk takiej sytuacji by się spodziewał! Więc, niech mi nikt nie mówi, że Rosjanie to ciemnogród, że tylko my umiemy myśleć! Bo po takich wypowiedziach, to zaczynam wątpić! Dlatego, błagam przestańmy być detektywami, zajmijmy się swoimi obowiązkami względem ojczyzny, takimi, jakie do nas należą (chociażby dobrze wypełniana praca), a wyjaśnienia zostawmy tym, którzy na tym się znają! Wcześniej, czy później, prawda wyjdzie na jaw! Ja nie kwestionuję, jaka to będzie prawda, ale wiem, że ją usłyszymy! Więc, jeszcze raz błagam, poczekajmy!
 • 2010-05-05 15:13 | Jane

  Czego oczekiwać? - Energicznych Działań!

  Do krakowskiej szkoły chodził też Ziobro, ale i też Ćwiąkalski więc chyba nie tu leży pies popgrzebany ;)
  Poza tym tutaj chodzi o to, że Prokurator Generalny powinien być obdarzony charyzmą, talentem organizacyjnym, ale przede wszystkim powinien z werwą wziąć się do roboty i zacząc sterowac działaniami prokuratury i prokuratorów.
  Tym czasem on nie ma ani charyzmy , ani nie widać u niego talentu organizacyjnego. Może pan Seremet był bardzo dobrym sędzią, ale sędzia ma tylko swój referat i jest odpowiedzialny za swoje wyroki. Nie musi organizować pracy innym , a juz szczególnie w tak ogromnej instytucji jaką jest prokuratura. Szczerze mówiąc wątpie ,żeby z czasem się to zmieniło , bo pan Seremet nigdy nie poprowadził i nie poprowadzi samodzielnie żadnego śledztwa jako szeregowy prokurator ani nie przejdzie wszystkich szczebli w prokuraturze, żeby móc "zakumać o co tam biega".
  Poza tym jak dla mnie on jest zbyt ślamazarny. A Prokurator Generalny musi pokazać że "trzyma Prokuraturę w rękach" i obejmuje to wszystko. Tym czasem pan Seremet zachowuje się jak by te funkcje P.G. i Min. Sprawiedliwości były połączone i on nie chce pokazać że wpływa na pracę prokuratorów. To było dobre za Ćwiąkalskiego, kiedy połączone funkcje mogły dawać właśnie takie złe wrażenie.
  Pamiętam , że Ćwiakalski starał się wtedy w nic nie mieszać, żeby nie dawać powódów, zwłaszcza Pisowi do ataków na rząd ( chociaz z drugiej strony to nie powinno być dobrym dla niego usprawiedliwieniem , bo właśnie takie podejście braku działań doprowadziło do tego że (w przypadku Klicha) na pokładzie samolotu było tyle osób ).
  Natomiast teraz funkcje są rozłączone i właśnie Seremet powinien działać odwrotnie niz Ćwiąkalski i trzymać prokuratorów twardą reką i prowadzić to śledztwo , bo to jest najwazniejsze śledztwo w historii Polski.
  Poza tym kompletnie niezrozumiały jest brak informacji. Przeciez to nie jest śledztwo w sprawie zabójstwa, gwłatu, porwania, korupcji, gdzie nie można ujawniać materiału bo inni się z mediów dowiedzą i dopasują swoje zeznania.
  "Czarne skrzynki zeznań nie zmienią".

  A z innej beczki , ale też prokuratorskiej, to absolutnym hitem jest A/O w sprawie Dody.
  Ciekawie co pan Seremet zrobi w sprawie wspaniałych występów jego podwładnych którzy oskarżyli Dodę za "naprutych gości"? Nie żebym była fanka Dody , ale to jest po prostu kpina , że prokuratura zajmuje się takimi bzdetami z pieniędzy podatników.
 • 2010-05-05 16:32 | Madzia

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Drogi guutku widze że jesteś cenzorem ortograficznym,czytam wiele wypowiedzi w krórych czesto zakradaja sie różnorodne błędy i tam twojej ingerencji nie ma.A może nie spalaj sie i przyznaj ze powód ataku jest inny,nie masz argumentów i złości cię ze ktoś ma inne poglądy niż wiekszość czytelników Polityki.I dla zasady trzeba mu dowalić a ty tylko tak potrafisz.Gdybyś pomyślał to zauważyłbyś że pisownia z małej litery miała coś na celu.
 • 2010-05-05 17:21 | Malina

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Uważam że powtarzanie słów "pilot nie odważył się,dyspozytor nie odważył się" jest wielkim nadużyciem Każdy ma swoje obowiazki i powinien swoją pracę wykonywać sumiennie,a jeśli nie potrafi lub nie ma odwagi to cóż on tam robi.Do kapitana samolotu należy ostatnie słowo i nikt nie może zmienić jego decyzji,a jeśli nie potrafi odmówć to nie może być kapitanem,dotyczy to również dyspozytora wieży.
 • 2010-05-05 17:28 | ur 1952

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Student jak sam powiedział nie jest rusofobem, ale autorytatywnie stwierdził, że Kursk zatopili Rosjanie, szkołę w Biesłanie zaatakowali Rosjanie i teatr również wysadzić chcieli Rosjanie, wszystko w trosce o fakty.
 • 2010-05-05 18:01 | Adam 2222

  Była Falandyzacja Prawa z Pomrocznością Jasna, ale to był pikuś w porównaniu co wyprawiają prawnicy


  w Krakowie.
  Stad nazwa Krakowska Szkola Prawna.
  Próby zniszczenia prezydenta K-wa Majchrowskiego, czy świetne zgranie sadów, prokuratory, więziennictwa i służby zdrowia by Rumun umarł. Przewały prok. Wełny w mediach są opisywane jako walka szlachetnego ze złem.
  Zajrzyj do archiwum "NIE" to się zdziwisz.

  Towarzystwo ma tez poczucie humoru. Jak pochwalił się jeden nich w Polityce, założyli sobie Komitet Obrony Prokuratorów.

  Zobacz jakich ministrów ma Tusk. Pitera od rozliczania kart kredytowych, Grad jest/był cieciem u Niemca, Czuma, spłaty długów w USA z pensji MS, Sikorski co gębę otworzy to obciach, na dodatek główny rozgrywający przewal z Embraer (samoloty dla rządu).

  O reszcie,Grzechu, Rychu nie chce mi się pisać.
  W tym towarzystwie Seremet jest na miejscu. O wie czego Tusk oczekuje i to zrobi. A my nie mam nawet prawa pomyśleć ze Tusk i Seremet zrobią coś o czym ty piszesz.
 • 2010-05-05 18:08 | Adam 2222

  26/04/10 o 7 rano lotnisko w Bydgoszczy było zamknięte ale wylądował na nim "Jak" i wystartował z


  MSZ Radkiem Sikorskim. To ze złamano przepisy to normalka w rządzie Tuska.

  Pilot wojskowy nie podskoczy bo nie znajdzie pracy. Jest gorzej wyszkolony i ma dużo mniejsza ilość godzin latania do cywilnych pilotów.
 • 2010-05-05 21:39 | faraday

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  pamietajmy że w Gruzji są nadal posagi Stalina - a zatem Kaczyński jako obiekt kultu ma świetne towarzystwo.Czekam tylko kiedy i u nas zacznie sie proces beatyfikacji pary prezydenckiej .
 • 2010-05-05 21:44 | faraday

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  student dopiero studiuje- więc nie opanował jeszcze zasad pisowni.Ale wie że dowodem pogardy i patriotyzmu jest pisanie "rosja" małą literą.Ciekawe czy uczy sie tez logiki ? bo jakos nie wygląda na to ....
 • 2010-05-05 21:58 | jotkaes

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Malina - jesteś idealist(k)ą niemającą zielonego pojęcia o realiach życia. Posługujesz się logiką Bielana.
 • 2010-05-05 22:31 | Jane

  aha o to ci chodzi w sprawie krakowskiej :)

  ale jeden powówd do zmartwień juz masz z głowy;) dzisiejszy news:

  "Prokurator Marek Wełna, który od dwóch lat kierował zespołem prokuratorów zwalczających najpoważniejsze przestępstwa, pogromca mafii paliwowej stracił stanowisko - ustalili reporterzy radio RMF FM."

  p.s. myslisz , że seremet wybrany przez prezydenta teraz robi pod Tuska?
 • 2010-05-05 23:08 | Joanna

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Niestety widać,że pan Seremet nie ma pojęcia o pracy prokuratora. To jest jednak ZUPEŁNIE co innego niż czytanie akt i komentowanie w zaciszu gabinetu co prokurator źle zrobił i co mógł zrobić. Kompletnie nie zna tej pracy od kuchni. Popełnia szkolne błędy udzielając obietnic bez pokrycia odnośnie przebiegu śledztwa.Gdyby miał jakąkolwiek praktykę nigdy by takich inf. nie udzielał. Poza tym powinien od początku być w Rosji i pilnować śledztwa. Nie zrobił tego bo się na tym nie zna. Ciekawe czy w ogóle widział kiedykolwiek ofiarę wypadku, nie mówiąc o ofierze katastrofy. Nie wróżę mu nic dobrego a najlepsze co by zrobił to podał się do dymisji.
 • 2010-05-06 01:16 | Hadron

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Nie ma absolutnie żadnego znaczenia co zrobią Polacy, ponieważ są skazani na to co przekażą Rosjanie.
  Nie mamy jurysdykcji w sprawie śledztwa i kwita.
  W związku z tym wyśrubowane oczekiwania i jakieś pretensje sa głupie lub tendencyjne.
  Rosjanie nie traktują nas poważnie, i nie muszą, wszak my sami siebie tak nie traktujemy.
  Jeszcze się nie skończyło a juz zaczynają sie podchody, czyż to nie typowe?
  Zatem nie ważne jaki bedzie wynik (on nawet jest juz znany) , ważne natomiast komu sie przy tej okazji oberwie, trwa kampania.
  Kurtyna w górę !

  A ze zacznie się cyrk na trumnach? A kogo to dziś jeszcze obchodzi? Nawet po Papieżu jedno co pozostało to kremówki.
 • 2010-05-06 01:34 | mkul

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  KONWENCJA CHICAGOWSKA?????...tu chodzi o samolot ktorym lecial prezydent i wiele waznych polskich glow!!!..dlatego rzad polski powinien ubiegac sie o przejecie sledztwa a takze o udzial miedzynarodowych obserwatorow....bo to by bylo dla wielu polakow powazne potraktowanie tej katastrofy oraz by pokazalo ze rzad polski chce wyjasnic ten smutny wypadek!!!NIESTETY TAK SIE NIE STALO ...WIEC NIE OCZEKUJMY WYJASNIENIA ZE STRONY TUSKA....mam przeczucie ze razem z Putinem zastanawiaja sie na kogo zwalic wine za wypadek zeby wyjsc calo z tego ale tez zeby ludzie uwierzyli.....trudne zadanie...dlatego zwlekaja ze wszystkim jak moga!!!!godzina katastrofy po dwoch tygodniach??? bardzo smieszne i wskazuje na to ze nikogo z ochrony rzadu nie bylo na lotnisku!!!mamy 21 wiek ..kazdy ma zegarek i komorke z zegarkiem a lotnisko jest male i jesli by byl tam ktos i czekal to by uslyszal uderzenie samolotu!!!tak samo wieza kontrolna powinna znac godzine rozbicia samolotu!!!....DZIWNE ZE OD POCZATKU RZAD I MEDIA MOWILY ZE SAMOLOT BYL SPRAWNY PRZED ZBADANIEM CZARNYCH SKRZYNEK A NIKT NIE WIEDZIAL I DALEJ DOKLADNIE NIE WIE CZASU ROZBICIA SAMOLOTU!!!!
  ALE TUSK WIE JEDNO ....ROSJA JEST NASZYM PRZYJACIELEM!!!....WSZYSTKO SMIECHU WARTE I TYLE!!!!
 • 2010-05-06 04:06 | abmiros

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Cenie teksty Janiny Paradowskiej. Wogole Polityka ma dobry zestaw dziennikarzy.
 • 2010-05-06 11:55 | Belizariush

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Jeżeli publicznie zabiera się głos dobrze byłoby wiedzieć o czym się mówi. Przecież twierdzenie, że prokuratura to prokuratura Tuska to kompletna bzdura. Może nie pamiętasz, a raczej nie chcesz pamiętać, że Seremet to człowiek wskazany przez Kaczyńskiego, który po nominacji otoczył się gronem sprawdzonych przez Ziobrę prokuratorów, takich jak Kowalska, Engelking czy wreszcie ten gość z Wrocławia ( nazwisko mi uleciało ). Jak się chce psa uderzyć, to się kij zawsze znajdzie. Podpisuje się oboma rękoma pod tym, co napisała Jane. Seremet to facet bez charyzmy, sprawiający już teraz wrażenie osobnika, któremu władza do głowy uderzyła, a który nie ma kompetencji, żeby pełnić to stanowisko. Ma co prawda w swojej ekipie prokuratorów, ale o wątpliwych dokonaniach zawodowych, a niewątpliwie posiadających wyraźne konotacje polityczne. Głównie propisowskie. Źle to wróży prokuraturze na następne 6 lat, tym bardziej, że p. Seremet jak dotąd głównie pokazał, że jest człowiekiem, który nie liczy się z opiniami innych, nawet jeżeli sam w danej sprawie nie ma nic konkretnego do powiedzenia. Na koniec należy zwrócić uwagę na nieudolną politykę informacyjną prokuratury, a zwłaszcza zasłanianie się tajemnicą śledztwa. Zamiast powiedzieć wprost, że póki co czekamy na materiały a jak dokonamy ich analizy wydamy werdykt oplata się androny, co daje pożywkę dla spekulacji nt. mataczenia w śledztwie.
 • 2010-05-06 12:01 | Belizariush

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Słuszna uwaga. Czy p. Seremet był kiedyś na miejscu jakiegokolwiek wypadku, czy widział spalone i rozkawałkowane ciało ? Czy uczestniczył w sekcji zwłok, które poddane zostały procesowi rozkładu gnilnego ? Nie ma pojęcia o pracy prokuratury, to teoretyk, jakich wśród sędziów mnóstwo. Co najwyżej może analizować materiał, który mu inni podadzą na tacy, ale nie sądzę, aby był w stanie z własnej inicjatywy podjąć czynności, które zmierzałyby do poszerzenia tego materiału. Odnoszę ponadto wrażenie, że p. Seremet, jako sędzia patrzy z góry na prokuratorów i nie liczy się z ich zdaniem i opiniami. Dobitnie świadczy o tym stanowisko, jakie zajął wobec opinii Rady Prokuratorów w sprawie nominacji do PG. Wychodzi na to, że wybierając pomiędzy Zalewskim a Seremetem Prezydent miał wybór pomiędzy dżumą a cholerą.
 • 2010-05-06 12:10 | Belizariush

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Oczywiście, oczywiście, ruskie mataczą, polski rząd mataczy, prokuratura jest zależna od Tuska i tylko międzynarodowa komisja daje gwarancje obiektywnego wyjaśnienia sprawy. Znowu spisek i to na całej linii. Tylko ktoś. kto nie ma bladego pojęcia o tym, jakie procedury obowiązują w przypadku wypadków lotniczych i jak długo potrafi trwać wyjaśnienie okoliczności może na podstawie tego, że po trzech tygodniach nie ma werdyktu ferować jakiekolwiek wyroki. Dalszą polemikę z mkulem uważam za stratę czasu. On już wie, domorosły ekspert. A nie wie, że słowo Polak pisze się duża literą. Do szkoły proponuję się udać, tam można się nauczyć ortografii, niestety nie myślenia analitycznego, bo do tego trzeba posiadać odrobinę inteligencji. Zdaję sobie sprawę, że to co napisałem w ostatnim zdaniu to żaden merytoryczny argument, a raczej próba pokazania miałkości intelektualnej adwersarza i nie powinien paść na tym Forum. Niestety, wobec otaczającej mnie wokół ludzkiej głupoty nie mogę reagować nieemocjonalnie, bo wszelkie racjonalne argumenty są wobec takich ludzi nic niewarte. Oni nawet nie starają się zrozumieć tego co się do nich mówi, oni z góry wszystko wiedzą.
 • 2010-05-06 12:56 | fawa

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Masz rację, ja też tak uważam! Dlatego , często sprawdzam, czy pokazały się jakieś nowe artykuły! Faktycznie, bardzo dobra "obsada" dziennikarska!
 • 2010-05-06 13:04 | PIRS

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Należy domagać się, żeby strona rosyjska przekazała stronie polskiej prowadzenie śledztwa. Mamy wypróbowane, fachowe kadry. Przewodniczącym zespołu polskiego powinien zostać Macierewicz, wspomagany przez Ziobrę (już nigdy żaden polski prezydent itd.). Prokuratorów można dobrać z IPNu. Jednocześnie w Sejmie należy powołać komisję do zbadania sposobu postępowania władz w sprawie katastrofy. To są nasze polskie procedury postępowania.
 • 2010-05-06 14:09 | Belizariush

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Czyżby ? Zobacz jaki zestaw dziennikarzy ma "Rzepa"; Ziemkiewicz, Lichocka, Wildstein i inne tuzy dziennikarstwa niezależnego, obiektywnego oraz rzetelnego. Po prostu śmietanka dziennikarska IV RP, w związku z czym cały zespół Polityki, na czele z P. Paradowską i innymi Passentami może co najwyżej temu towarzystwu buty wiązać. Kto bowiem, jak nie dziennikarze Rzeczpospolitej, ci bojownicy o prawo i sprawiedliwość potrafią najlepiej wyrazić uczucia prostego ludu i utwierdzić go w opiniach, że mamy do czynienia ze spiskiem smoleńskim ? Kto skuteczniej będzie uwiarygadniał kolejne teorie spiskowe oraz mnożył wątpliwości ? Oni nie odnoszą się do faktów, oni komentują rzeczywistość wbrew faktom, albo nawet nie dysponując faktami. Mam jednak wrażenie, że ta mrówcza ( a z pewnością też dobrze opłacana praca ) praca to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. "Rzepy" prosty lud, którym można manipulować nie czytuje, bo skupia się na lekturze innych czołowych mediów kształtujących opinie społeczną, takich jak Fakt oraz Super Expres. Ludzie mający własne poglądy są w stanie wyrobić sobie opinie we własnym zakresie. Nie muszą być prowadzeni za rączkę. Reasumując Rzeczpospolita mając do dyspozycji garnitur wieszczy narodowych stała się kolejnym tabloidem, którego publicystyka pozostaje bez żadnego wpływu na opinię publiczną.
 • 2010-05-06 14:10 | xymox

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Pogardę do własnego języka poprzez nieprzestrzeganie zasad ortografii? Poza tym w poście studenta również nie ma żadnych argumentów natomiast dużo fobii z rusofobią na czele, to może jednak do psychiatry a nie na forum? I na koniec guutek miał rację obnażając błędy studenta bo jak mieć zaufanie do czyiś poglądów skoro nie opanował wiedzy na poziomie podstawowym, a mówimy o problemach przekraczających wiedzę w zakresie podstawowym. Jak używać racjonalnych argumentów i dowodzić swoich racji wobec osoby posługującej się fobiami i używającej sofizmów?
  Za tragedię w Biesłanie w teatrze w Moskwie odpowiadają "nasi" przyjaciele Czeczeńcy, Kursk to wypadek prototypu okrętu podwodnego, rozumiem że student uważa iż w innych krajach które prowadzą badania prototypów nie dochodzi do katastrof - polecam trochę poczytać literatury tematu. A jak Rosja to taki "straszny" kraj to po co dno niej latać. Tak naprawdę polski samolot uległą katastrofie na ICH terytorium i ze standardami międzynarodowymi to ONI prowadzą dochodzenie i nie mają obowiązku zapraszać NASZYCH prokuratorów - to jest właśnie ten gest dobrej woli którego nie potrafimy (przynajmniej niektórzy) docenić. Wypadki lotnicze bada się od kilku miesięcy do nawet kilku lat w zależności od stopnia zniszczenia samolotu, możliwości odczytania czarnych skrzynek, skomplikowania przebiegu katastrofy. Pojawiający się wątek zamachu w wypowiedzi studenta wskazuje że należy on do grona tzw. Prawdziwych Polaków. Otóż wątek zamachu sprawdza się w pierwszej kolejności i można go wbrew pozorom łatwo go wyeliminować. Co innego sabotaż (proponuję sprawdzić w słowniku różnicę znaczeń szczególnie studentowi) tj. np. przy okazji remontu samolotu w Rosji zamontowanie urządzeń zakłócających lub modyfikujących działanie urządzeń pokładowych. Oczywiście są to scenariusze z książek ale nawiedzeni nie rozróżniają rzeczywistości od fikcji.
 • 2010-05-06 19:49 | Belizariush

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Brawo. Pierwszy rozsądny głos w dyskusji. Z całego serca popieram propozycję PIRS`a. To by znacznie skróciło czas śledztwa. Do około dwu dni. Tylko jak zorganizować zatrzymanie Putina przed kamerami programu pierwszego telewizji publicznej. W tym sęk.
 • 2010-05-06 21:32 | lucek

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Przypomnę tylko "z pewną nieśmiałścią", iż dnia 31 października ub.roku miała miejsce katastrofa śmigłwca Podlaskiego Odz. Straży Granicznej (Białystok). Na terenie Białorusi zginęły trzy osoby. Śmigłowiec i załoga zaliczeni do t.zw. lotnictwa państwowego. Mimo upływu prawie pół roku nie opublikowano orzeczenia komisji powypadkowej, w tym przypadku KBWLLP. W "lotniczym światku" coś się mówi. Jest znane nagranie z FLIR'a (to te kamery do obserwacji terenu) pokazujące widok ze ś-ca do momentu uderzenia w ziemię. Resztę niech każdy sam sobie dopowie.
 • 2010-05-06 21:38 | zaba z paryza

  Ja nie chce Alika za Pierwsza Dame!

  jestem przerazona przegladajac rozne fora. Co gorsza media, dzienikarze podniecaja ten caly zamet i chaos. To ze telewizja publiczna jest w takim stanie, to jednak winna jest wlasnie PO! Juz nie chce wspmniec o politykach, jedni z obledem w oku szukja spisku, podkreslajac swoj wielki patrityzm, patrz nacionalizm, a drudzy nie maja sily przebicia i powoli tona. Obojetnie co zrobi ekipa Tuska, bedzie zle dla PP, obojetnie co zrobi niezalezna prokuratora tez bedzie zle dla prezesa. I w mysl PIRSa, szkoda ze Ziobro nie jest prokuratorem bo wowczas w ciagu dwoch dni juz wszytko by bylo jasne! Mam wrazenie ze nasz kraj jest wyjalowiony z rozsadku, logiki, myslenia, inteligencja narodu po prostu wyparowala. Balonik peknal. Fakt ze, Polityka, Przeglad czy Krytyka to sa oazy analiz i przemyslen o standartach europejskich.
  A co do prokuratora generalnego pana A. Seremet, dajmy mu szanse. A na to trzeba sporo czasu!

  PO nie jest moja bajka, ale trzeba wszytko zrobic aby Alik nie zostal Pierwsza Dama, naszym aktem patriotycznym bedzie aby nagloci jak najwiecje zanjomych aby poszli do urn.
 • 2010-05-07 16:19 | mkul

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Cytuje gazete Rzeczpospolita Online..."Rosjanin, który tuż po katastrofie polskiego Tu-154 był na miejscu zdarzenia twierdzi, że w kabinie pilotów znalazł dodatkowe ciało"....co to za nowa kaczka?...wszystkie media po wypadku byly zgodne ze nie moga znalezc cial pilotow...a tu prosze wszystkie byly w kabinie tylko nikt na to nie wpadl.....a na dodatek jest dodatkowy trup.....kupa smiechu i tyle!!!!
  czy wy (ktorym zalezy na mydleniu oczu i odwroceniu uwagi od faktow) macie narod polski za idiotow?....podajcie lepiej nazwiska osob czekajacych na prezydenta na lotnisku....a nie teorie a moze prezydent kazal ladowac....bo lotnisko bylo wiecel niz kilometr od pasa startowego wiec cos musialo sie tam dziwnego stac....ze samolot przez pomylke znalazl sie kilka metrow od ziemi i kilometr od lotniska...tylko co?....i to jest pytanie warte odpowiedzi!!!!
 • 2010-05-08 00:45 | mkul

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  LUDZIE tym samolotem lecial prezydent!!!...to nie byl normalny rejsowy samolot!!!...dlatego nasz rzad powinien wystapic o przyjecie sledztwa bez wzgledu na umowy!!! tym ze liczy na Rosje pokazuje swoja nieudolnosc i brak odwagi!!!....Tusk osmieszyl sie swoim przemowieniem o katastrofie!!!...przypominam jeszcze raz tu sie rozbil PREZYDENCKI SAMOLOT a nie rejsowy....nie myslalem za mamy taki nieporadny rzad!!!!
 • 2010-05-08 01:14 | mkul

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Nie rozumiem ludzi ktorzy sie spieraja czy to byl wojskowy czy cywilny statek powietrzny....LUDZIE tym samolotem lecial POLSKI PREZYDENT!!!...to nie byl normalny rejsowy samolot!!!...dlatego nasz rzad powinien wystapic o przyjecie sledztwa bez wzgledu na umowy!!! nasz rzad z Tuskiem na czele liczy na Rosje a tym pokazuje wszystkim swoja nieudolnosc, brak odwagi i strach przed Putinem!!!....Tusk takze sie osmieszyl swoim przemowieniem o katastrofie!!!...przypominam jeszcze raz tu sie rozbil PREZYDENCKI SAMOLOT a nie rejsowy....nie myslalem za mamy taki nieporadny rzad!!!! jestem ciekawy gdyby prezydent Rosji rozbil sie w Polsce....co by Polska miala by do powiedzenia....z tego to widze to Polacy byliby...na uslugach Rosjan..przynies...podaj...pozamiataj.....kupa smiechu...myslalem ze w Polsce jest wiecej myslacych i odwaznych ludzi a takze dziennikarzy....moze beda tacy w nastepnym stuleciu!!!!
 • 2010-05-08 15:08 | organista

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154?
  Ja nie oczekuję niczego.Dla średnio rozgarniętego Polaka sprawa jest jasna.

  Dla ludzi chodzących w czapkach z długoczesanym włosem i mającym problem ze zrozumieniem co się właściwie stało ,śpieszę z wyjaśnieniem.

  1.Była katastrofa lotnicza. Na polowym lotnisku w Smoleńsku( w Rosji dawne ZSSR) ... rozumiecie
  2.Była gęsta mgła.A jak gesta mgła to prawie nic nie widać ...rozumiecie ?
  3.O zgrozo w tej mgle młody pilot podjął próbę lądowania ...rozumiecie ?
  4.Nic nie widział i walnął w ziemię jeszcze przed lotniskiem ...rozumiecie?
  5.Zabił siebie i całą resztę ...rozumiecie
  Teraz jest komisja.Zawsze jest komisja jak samolot spadnie na ziemię.Za dwa lata napiszą raport.Ale ten raport będzie w większości utajniony,więc nic się nie dowiecie.
  6.Razem z innymi zginął Prezydent,taki wasz król.Największy Patriota jakiego wydała Ziemia Polska.
  Kto to jest patriota ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyzm.
  Ksiądz powiedział ,iż zginął śmiercią bohaterską i męczęńską.Gdzie pochować takiego króla i bohatera?.Wiadomo, na Wawelu.
  Ale ten sp.Patriota ma jeszcze brata ,który się ostał przy życiu.Ksiądz z ambony, ale też i z radia mówi, iż to będzie nasz nowy król.Trza na niego musowo głosować.
  Teraz i Wy już wiecie jak było i co macie dalej robić.Pozdrawiam
 • 2010-05-08 15:18 | Jane

  Alik pierwszą Damą :)) lol, ale tego jeszcze nie było

  To nie codzi o to by być przerażonym. Trzeba po prostu iśc do wyborów 20 czerwca i zagłosować na Komorowskiego. Jak Platforma obejmie całą władzę to szybko się przekonamy ( pewnie juz do następnych wyborów parlamentarnych ) ile PO jest warta , bo nie będzie juz miała żadnego alibi na swoje "nierządzenie" i żadnych wykrętów w postaci "prezydent VETO".

  Ekipa tuska (głosowałam na nią) nie radzi sobie po prostu w tej sytuacji, owszem konwencja chicagowska, itd. , ale czy sobie ktoś potrafi wyobrazic taki scenariusz, że rozbija sie Air Force One i ginie Obama, a Rosjanie prowadzą śledztwo?
  Widać , że szwankuje łącznośc na lini Min. Sprawiedliwości - Prokurator Generalny. Bo Sermet powinien od razu powiedzieć , że jak nie przejmiemy tego śledztwa, to Rosjanie będąc gospodarzami będa nam jednocześnie mogli dawkować porcje informacji ze śledztwa, które i kiedy mamy dostać.

  Seremet wie , że od tego śledztwa zależy jego głowa i juz stara się na innych zrzucic swoją odpowiedzialnośc. Zreszta mam wrażenie,( i tu zgadzam sie z red. Paradowska) że Seremet w najczarniejszych snach nie przewidywał takiej sytuacji na rozpoczęcie swojego urzedowania. Ale to tylko pokazuje jak zamierzał sprawować swoja funkcję. Tak jak w poprzednim czasie Ziobro.
  Ziobro też nie umiał poprowadzić żadnego śledztwa, nie znał się na k.k. i za każdym razem ciągnął ze sobą na konferencje Kaczmarka, aby ten merytorycznie odpowiadał za niego na pytania, bo on nie umiał sklecic z sensem 2 zdań, szedł tylko na tzw. ziobrotok. I tu mam wrażenie, że Seremet miał taki sam plan objęcia tego stanowiska. Inni np. Kowalska będa za niego zasuwać , a on będzie siedział na stołku przez 6 lat i brał za to ciężkie pieniądze.
 • 2010-05-09 08:51 | faraday

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  dlaczego prokurator mianowany i wyznaczony przez Lecha Kaczyńskiego miałby spełniac żądania Tuska ? jest niezalezny,pracy ani apanaży nie straci.
 • 2010-05-09 22:13 | mkul

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  Zloz podpis o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy

  http://ruch10kwietnia.org/Zloz-podpis/index.php?view=44
 • 2010-05-17 20:57 | alandir

  Re:Czego oczekiwać od śledczych w sprawie Tu-154

  rozumię, iże teren jest mocno politycznie zaminowany. Ok.Gdybym był politykiem, stąpałbym bardziej ostrożnie od niejednego dziennikarza, rzecznika i kogo tam jeszcze.Atoli cieszę się iże nie jestem, przeto mogę chodzić po poletku swobodnie, o ile pozwoli mi na to tzw moderator (czyt. cenzor).Wedle mego mniemania - dziennikarza cenię bardziej jeślić doszukuje się PRAWDY, która jednak dla niego może być okrutna.Zatem: czego możemy oczekiwać od śledczych ? Od samego początku obserwacji problemu powiedziałem iże wszystko pójdzie na BŁĄD pilotów.I do tego wszyscy z Was urabiają ludzkie mózgi.Cóż śledczy mają powiedzieć- zamach? broń Panie Boże!Wina pilotów? gdzież byłaby ich profesja!Siły powietrzne!Może jeszcze awaria- to dałoby się wytłumaczyć ale rosjanie i nasze wojsko dawno i stanowczo stwierdzili iże Tupolew był w pełni sprawny!
  Ja jednak skłaniałbym się do tezy iże do katastrofy jakaś potężna siła jednak przyłożyła rękę.Ten tupolew stanowił potężną gratkę, która może nigdy by się nie nadarzyła, sposobność której nie wolno było zaprzepaścić.Wszak grono które zamknięte było w samolocie było stronnikiem i Ukrainy i Gruzji i sprawy Katynia. Oby tylko!Dlaczego tak myślę? Doczytałem się, iże parę minut wcześniej przed katastrofą usiłował wylądować Ił mający zupełnie takie same parametry lotu co nasz Tu.Również ściął w tym samym miejscu kilka drzewek (pod innym kątem), zerwał linię elektryczną, ba! prawie staranował stojące na runway'u samoloty.Fakt ten wykluczałby przypadek.
  Pozdrowienia.