Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ukraiński pakt z Rosją

(6)
Rosyjska Flota Czarnomorska pozostanie na Ukrainie – przeciwko tej decyzji ukraińska opozycja walczy na słowa, pięści i jaja. Czy to koniec prozachodnich tęsknot Kijowa?
 • 2010-05-05 09:44 | Adam 2222

  "Zaskoczona jest zwłaszcza Europa" pani red. sadzi ze jak w PE jest Buzek to w UE tylko tacy jak on,


  którzy odmówił kasy Ukraińcom i spodziewali się ze oni będą gonić Ruskich ?
  Kumple Etosu, Julka z Pryszczatym rozkradli Ukrainę a przy okazji za idiotyczna politykę wschodnia Etosiakow Polska stracila mnostwo kasy (miejsc pracy).
  I o tym cisza. Tylko w stylu red. Kublika, Rosja be, Rosja be, ble, ble, ble

  Po co gebe strzepic jak sie nie ma kasy ?
 • 2010-05-05 20:46 | Ali

  To może sondaż

  dotyczący stacjonowania Floty czarnomorskiej na Krymie:
  "Według badań, 53 proc. ukraińskich respondentów opowiada się za umową, 32 proc. jest zdecydowanie przeciwnych."
  cyt. za WPROST
 • 2010-05-05 23:28 | niebieski bocian

  Re:Ukraiński pakt z Rosją

  Zachod nigdy nie mial zadnych powaznych zamiarow wobec Ukrainy. Ukraina byla tylko pionkiem na amerykanskiej szachownicy. Poniewaz USA ma coraz wiecej wlasnych problemow, wiec odpuscili sobie Ukraine i tym samym upadla jagiellonska idea, tak lansowana przez polska przykoscielna prawice.
 • 2010-05-06 07:27 | otu

  Re:Ukraiński pakt z Rosją

  Gdyby to byla amerykanska baza to byloby to wspaniale, natomiast jak rosyjska to jest zle.
 • 2010-05-09 11:48 | orient

  Re:Ukraiński pakt z Rosją

  Skoro Ukraina ma z tym taki problem, to niech zwróci prezent Chruszczowa i żyje dalej na własny rachunek. Tylko z czego banderowcy będą żyć? Z pracy na budowach w Polsce?
 • 2010-05-13 00:16 | Ekspert

  Re:Ukraiński pakt z Rosją

  Cytat: "W konstytucji niepodległej Ukrainy zapisano, że Rosjanie mogą tam przebywać do 2017 r. Prezydent Wiktor Juszczenko powtarzał, że nie przedłuży tej obecności ani o godzinę. Ten zapis w konstytucji miał być gwarantem suwerenności kraju."

  1. W ukraińskiej konstytucji nie ma wzmianki ani o Flocie Czarnomorskiej, ani o roku 2017. Rok 2017 pojawiaj się jedynie w umowie dwustronnej, regulującej stacjonowanie Floty Czarnomorskiej, która to umowa została zawarta między Ukrainą i Rosją w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.

  2. Art. 17 Konstytucji Ukrainy nie wyklucza możliwości stacjonowania obcych wojsk, lecz zakazuje tworzenia własnych baz wojskowych przez inne państwa, a to zasadnicza różnica. Dalej. Rozdział XV, pkt. 14 Konstytucji Ukrainy brzmi następująco: "Wykorzystanie istniejących na terytorium Ukrainy baz wojskowych przez tymczasowo stacjonujące formacje wojskowe innych państw możliwe jest na zasadach dzierżawy, w trybie określonym przez umowy międzynarodowe zawarte przez Ukrainę i ratyfikowane przez Radę Najwyższą Ukrainy".