Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Milcząca ofensywa PiS

(42)
Kontynuacja dzieła zmarłego prezydenta jawi się jako główne hasło kampanii Jarosława Kaczyńskiego. Ale jakiego dzieła? Nie ma żadnych przesłanek, aby chodziło o cokolwiek innego niż powrót do IV RP.
 • 2010-05-11 00:12 | Jaroo

  Nareszcie!

  Nareszcie trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Wracamy do normalności. Dziękuję.
 • 2010-05-11 00:37 | Advocatus Diaboli

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Brawo, panowie autorzy! Bez cienia watpliwosci udowodniliscie, ze lewicowcy potrafia kierowac sie tylko dwoma nizszymi uczuciami: strachem (przed ideami innymi, niz oni wyznaja) oraz nienawiscia (do wyznawcow i glosicieli innych idei). Dla uczuc wyzszych zabraklo miejsca! Czy nie przypomina to ludziom pamietajacym Marzec 68 wybuchu wscieklosci Gomulki, reagujacego na opere Janusza Szpotanskiego "Cisi i gegacze", mowiacego o nim " ten czlowiek o moralnosci alfonsa!". I zeby bylo weselej, klakierzy w tym samym momencie zaczeli skandowac: Wieslaw! Wieslaw! Wieslaw!
 • 2010-05-11 01:04 | Adalbert

  Re:Czy to milcząca zgoda Platformy na prezydenturę PiS ?

  Po poparciu Jarosława Kaczyńskiego przez Adama Michnika pojawiła się nowa jakość. Wygląda na to, że Platforma zrezygnowała z rywalizacji. Oddanie prezydentury w dziedzictwo panom Kaczyńskim staje się faktem. Kto to ustalił i w jakim politycznym towarzystwie zapadła taka decyzja ? Czy PSL nie czuje się zagrożona , czy SLD nie czuje się zagrożone.
 • 2010-05-11 02:01 | murator

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  "Salonowi" rura miękknie - wraca prawo i sprawiedliwość. Dosyć kręcenia lodów na cmentarzach, zero tolerancji dla bandziorów. Nic dziwnego że zainteresowani bezholowiem i rozwalaniem Polski dostali "hercklekotów" !
 • 2010-05-11 06:20 | Belizariush

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Świetny tekst. Jakże trafna analiza naszej rzeczywistości politycznej a także społecznej. Po jego przeczytaniu ciśnie mi się do głowy rosyjskie powiedzenie : I śmieszno i straszno. Okazuje się bowiem, że pomimo 20 lat funkcjonowania demokracji znaczna część wyborców nie posiada żadnych poglądów politycznych a w swych wyborach kieruje się nie rozumiem a emocjami, którymi bardzo łatwo manipulować.
 • 2010-05-11 07:22 | cji

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  "pomimo 20 lat funkcjonowania demokracji znaczna część wyborców nie posiada żadnych poglądów politycznych"

  Nic w tym dziwnego ani zlego - zdecydowana wiekszosc ludzi nie ma rowniez zadnych pogladow na temat algorytmu hashujacego md5 czy bozonu Higgsa. I tak byc powinno. Problem zaczyna sie wtedy, kiedy zaczynamy tych ludzi pytac o zdanie w kwestii, ktora interesuje ich tylko marginalnie badz wcale lub tez nie maja zadnych wiadomosci na dany temat.

  Przyklad 1:

  - Czy chcialby pan, zebysmy w pana systemie informatycznym zabezpieczali hasla przy uzyciu sha1 czy md5?
  - Hmm, moze zdecyduje sie na to pierwsze, ladniej brzmi...

  Przyklad 2:

  - Czy woli pan, aby rzad realizowal polityke post-ideowa ze wskazaniem na neoliberalna przewodnia role jednostki, czy raczej polityke klasyczna, patriotyczna, narodowo-socjalna ze szczegolnym uwzglednieniem odpowiedzialnosci spolecznej?
  - Hmm, nie bardzo wiem, ale "patriotyzm" to chyba cos fajnego, wiec wybiore to drugie...

  A najsmieszniejsze, ze postawiony przed takim wyborem czlowiek przegrywa zawsze - jesli nie podejmie wyboru, co oczywiste, ale rowniez wtedy, gdy wyboru dokona - istnieja algorytmy bezpieczniejsze, niz sha1 i md5 razem wziete, podobnie, jak istnieja lepsze...

  Pozdrawiam.
 • 2010-05-11 07:31 | otu

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Pan Lepper "padl" w przedbiegach do fotelu prezydenta, wyciagnieto jakies przeszle wyroki skazujace. A jak to jest w przypadku Pana Yaro? Czy on tez nie ma jakis wyrokow skazujacych?
 • 2010-05-11 11:14 | Agryppa

  uff

  Dziękuję za tekst, od miesiąca czuję się jak w matriksie. Na szczęście okazało się, że nie wszyscy stracili rozum.
 • 2010-05-11 11:42 | micjur

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Brak własnych i samodzielnie wypracowanych poglądów to jednak coś złego w społeczeństwie demokratycznym.To właśnie,jak rozumiem,miał na myśli Belizariusz.Ja też tak myślę.
  Przykłady 1 i 2 podane przez cji b.efektowne ale zmienił bym żargonową nazwę
  algorytmu na "mieszający".Pod tą nazwą występuje najczęściej w polskiej literaturze technicznej.Pozdrawiam
 • 2010-05-11 11:54 | zaba z paryza

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  pomimo 20 lat funkcjonowania demokracji znaczna część wyborców nie posiada żadnych poglądów politycznych

  czy nie uwazasz , ze wyborcow sie "wychowuje" i to jest wlasnie rola politykow. Przez te 20 lat mielismy jeden wielki taniec populizmu, hipokryzji, nie mielismy na scenie politycznej - kilka mozna policzyc na palcach, prawdziwych mezow stanow. Cala nasza polityka opiera sie na emocji, jest to jeden z najbardzie prymitywniejszych chwytow na zlowienie glosow, ale zaden z czolowych politykow nie kwapi sie do metorycznej kampani, do dialogu ze spleczentwem. Wszytko jest grane pod publiczke, tak samo robi PO czy Pis i inne partie. Jest graska ludzi w kraju, ktora potrafi samodzielnie myslec, ale oni nie maja zadnego wplywu na politykow, bo ci nie chca, boja sie..
  PO jesli nie wezmie sie do roboty, nie wyjdzie z tego non action to przegra wybory. Znowu sa zaskoczeni, bezradni wobec prezesa i jego taktyki. Tusk i reszta maja zaufanie do siebie, ze mimo zagrozenia , ktore staje coraz realniejsze ze i tak wygraja. Ale moge nie wygrac, i to jest przerazajace.
 • 2010-05-11 13:53 | hynio

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Pomimo twojego zachowania prawdziwego Polaka, prezentujesz żenujący poziom języka polskiego. Czyżby za mało miłości do piękna języka ojczystego?

  A tak poza wszystkim, gdy przeczytałem "Dosyć kręcenia lodów na cmentarzach", to w pierwszej chwili pomyślałem o Wawelu.
 • 2010-05-11 13:58 | hynio

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Nie wystarczy przegrać jakiegokolwiek procesu w sądzie, skazanie musi być "prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego", gdyby każde wykroczenie dyskwalifikowało, to przy represyjności naszego systemu prawnego: "któż się ostoi o Panie jeśli zachowasz pamięć o grzechach"
 • 2010-05-11 15:01 | Belizariush

  @cji

  ..zdecydowana wiekszosc ludzi nie ma rowniez zadnych pogladow na temat algorytmu hashujacego md5 czy bozonu Higgsa. To prawda, nie mają pojęcia na ten temat. Nie jestem wyjątkiem, ja również nie mam bladego pojęcia o tych zagadnieniach a bynajmniej nie jestem przekonany, że wiedza na ten temat będzie miała jakiekolwiek przełożenie na to w jakim kraju żyje oraz kto reprezentuje polski rząd oraz co ten rząd zamierza zrobić kierując krajem. Nie czuję się również z tego powodu w jakikolwiek sposób ograniczony. Wybory prezydenckie, czy parlamentarne to jedna z niewielu chwil kiedy sami możemy dać wyraz swoim przekonaniom, głosując tak lub inaczej. Tymczasem w Polsce bardziej jest to konkurs piękności, niż świadomy wybór programu i sposobu jego realizacji.
 • 2010-05-11 17:32 | amen

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  A przecież Komorowski ma tak łatwe zadanie... Wystarczy, że rozpocznie normalną kampanię tak, jakby Jarosława w ogóle nie było. Niech zacznie mówić o swoim programie (polityce zagranicznej, ustawach, które zawetuje itp.) bez ŻADNYCH odniesień do Jarosława i jego zmarłego brata (wtedy nikt mu nie zarzuci, że nie szanuje żałoby). Niech pokaże swoją udaną rodzinę (tu nad JK ma wielką przewagę). Niech zaprosi na debatę Olechowskiego i Napieralskiego.

  Wówczas w Polskę pójdzie przekaz: "my myślimy o przyszłości i jesteśmy gotowi do rządzenia, a Jarosław zamyka się w muzeum i porozumiewa się ze światem zewnętrznym za pośrednictwem kobiet (pielęgniarek?)". Wtedy Jarosław albo zacznie mówić, i przegra z wiadomych względów, albo będzie dalej siedział w odosobnieniu, i też przegra, bo nieobecni nie mają racji.
 • 2010-05-11 19:29 | Wojtek-1942

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  I zbałamuceni tzw. "wyborcy" ogłupieni przez sprawnie działających oszustów od pr nie potrafiący ze zrozumieniem przeczytać prostego tekstu wybiorą pana J.K. i będzie pięknie.To są zalety niestety demokracji. A zaczynała się tak pieknie w Atenach. W.
 • 2010-05-11 20:51 | nenas

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Hola,hola to ty tak myślisz.Narod już wszystkich zdążyl poznać i wie kto idzie w jaką stronę.
 • 2010-05-11 20:58 | andy

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  No cóż - może by i dało to takie efekty jak twierdzisz. Zresztą każde działanie będzie lepsze od tego co jest teraz bo potencjalni wyborcy PO są już lekko wkurzeni tym brakiem reakcji na PiSowską nagonkę w kontrolowanych przez Jarka K. mediach.
 • 2010-05-11 23:24 | anro

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Pewnie sam w te bzdety nie wierzysz. Jakie "zero tolerancji", gdy w rządzie "prawego i sprawiedliwego" poczytne miejsce zajmował człowiek z wyrokami, a obecny v-ce prezes "prawej" partii, Lipiński składał korupcyjne propozycje w Sejmie RP, posłance(karanej za oszustwa wyborcze) Renacie Beger? Nikt po 89r. nie narobił tyle szkód w Polsce, co twój idol rządny władzy. Pora by PiS, tak jak ich sojusznik "Samoobrona" zniknął ze sceny. I tak bedzie po wyborach. Demagogia na nic sie zda. Myślacych jest więcej niż krzykaczy.
 • 2010-05-11 23:37 | anro

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Panie redaktorze! Więcej tego typu publikacji. Dosyć już pseudoobiektywnych dziennikarzy stawiających na równoważni, grożnych dla Polski populistów razem z rozsądnymi politykami.
 • 2010-05-12 00:18 | Therese Kosowski

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Cytat: "Teraz w Internecie roi się od porad, aby Jarosław Kaczyński jak najmniej się pokazywał i mówił, żeby twarz kampanii dawała Joanna Kluzik-Rostkowska. To wciąż ten sam motyw – niech na razie IV RP się nie pokazuje, niech siedzi w ukryciu i czeka na wielki, triumfalny powrót, po którym wszystkie rachunki zostaną wreszcie wyrównane."

  Czyli, że nikt nie ma złudzeń, że on się nie nadaje. To co, świadomie działają na szkode Polski?
 • 2010-05-12 07:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Aby nie była milcząca do profesorów porządku prawnego i ekonomicznego.
 • 2010-05-12 07:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Na bazie osobistego doświadczenia wynikającego z przekształceń
  własnościowych w mojej Spółdzielni Mieszkaniowej WOJEWODZIANKA we
  Wrocławiu niezależnie od elementu czysto prawnego pojawił się i
  ekonomiczny w zakresie zarządzania.Wynika on z tego,że ustawowym
  podmiotem do rozliczeń stała się NIERUCHOMOŚĆ,co obliguje do
  wyzwolenia się z systemu dotychczasowego to jest tzw."wspólnego
  kotła".
  Obligowanie do rozliczanie się NIERUCHOMOŚCIAMI tworzy nową jakość
  wobec tych właścicieli mieszkań,którzy mają lub będą mieć notarialnie
  wyodrębnioną własność.Zatem powstaje wymóg zaprezentowania schematów
  strukturalnych i funkcjonalnych z obiegiem informacji w dostosowaniu
  do wymogów ustawowych o spółdzielczości mieszkaniowej i rachunkowości.
  Brak tych schematów tworzy sytuacje konfliktogenne przy ocenie efektów
  zarządzania,w tym i sprawozdań finansowych.
  Co trzeci Polak jest potencjalnie narażony na ewentualnie patologiczny
  system zarządzania.Zatem jest to problem o wadze i społecznej i
  publicznej.Trzeba mieć na uwadze,że po transformacji systemowej
  znaczna część społeczności,w tym i spółdzielczej została zabiedzona
  nie tylko informacyjnie,ale i materialnie aby współmyśleniem i
  współdziałaniem kreować zarządzanie optymalne w stosunku do potrzeb i
  możliwości finansowych.Nawet trudno jest uzyskać pomocniczość od
  instytucji stanowiących o demokratycznym systemie państwa,nie mówiąc
  już o Związku Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.
  W związku z tym nasuwa się taki wniosek,aby na forum Studium
  Generale,w ramach popularyzacji wiedzy zaprezentować naukowy punkt
  widzenia na tą problematykę od strony prawnej i ekonomicznej.Z
  pewnością będzie to przydatne dla podniesienia jakości obrad Walnych
  Zgromadzeń w spółdzielniach mieszkaniowych.Może to być też jeden z
  tematów do uwzględnienia w zbliżającym się lub kolejnym programie
  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
  To z pewnością problem nie tylko jednostkowy,czy lokalny,ale i ogólnopolski.
  PiS politycznie rozpoczęła problem rozwiązywać i powinna nadzorować jego kontynuowanie.
 • 2010-05-12 08:27 | zuza

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Swietny tekst i trzezwa ocena naszej malej sceny politycznej. Krytyka ale i merytorycznie wypunktowana .Ciesza takie teksty w polskiej prasie, bo niestety rzadko takowe sie pojawiaja. Dziekuje.
 • 2010-05-12 10:21 | maden

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Swiadomie dzialaja na swoja korzysc.
 • 2010-05-12 12:35 | micjur

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Nie daj Boże by wychowywali politycy !Psim obowiązkiem polityków jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla wychowania i edukacji.Jak to wygląda każdy widzi.Myślę,że celowo.Proporcje 2h religii i 1h fizyki tygodniowo oraz
  zaszczytne miejsce naszych najlepszych uczelni w piątej setce europejskiej.
  No i mamy "publiczkę" lub jak woli pan Jacek Kurski "ciemny lud ,który wszystko kupi".Manipulacja sednem polityki.
 • 2010-05-12 15:53 | zaba z paryza

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  a czy "wychowanie" wyborcow to nie edukacja? jak najbardziej religia wszkolach ba, w przedszkolach daje wyniki dzisiaj.
  nie doczytales do konca mego postu, gdzyz podkreslilam ,ze przez ostanie 20 lat nie mieslismy mezow stanu, ktorzy by wzieli w rece ten chaos po 89 roku. ale demokracji nie buduje sie tak szybko, we Francji tworzy sie od 200 lat..
 • 2010-05-12 21:15 | halszka31

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Jak zawsze "Polityka" nie zawiodła w ocenie rzeczywistości.Odrywając się od sfery życzeniowej - wszystko było do przewidzenia...reakcje ,nastrój,polityczne wykorzystanie zdarzeń. Trudno jest tylko przewidzieć rezultat tych zawirowań...Nie mogę ciągle wyjść ze zdumienia, że przy rozwiniętej nadmiernie pamięci historycznej, nie potrafimy pamiętać i wyciągać wniosków z ostatniego ćwierćwiecza.Moją wyborczą świadomość ukształtowali twórcy partii "Centrum", przechodzący ewolucję, ale zawsze w jednym kierunku.Pamiętam. Nie mam złudzeń.
 • 2010-05-12 21:43 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Ten tekst jest konsekwencją listu do PG
  Pan Andrzej Seremet
  Prokurator Generalny.


  W ramach skarg i wniosków dzielę się swoim doświadczeniem,że jako
  członek s-ni mieszkaniowej posiadający notarialnie wyodrębnioną
  własność mieszkania,zostałem pozbawiony statusu osoby pokrzywdzonej na
  wniosek prokuratury,która śledztwo rozpoczęła.
  Nie będę wnikał w szczegóły mojej sprawy,bo tą skierowałem do
  Rzecznika Praw Obywatelskich i jest w toku załatwiania,ale chcę
  poinformować,że jest to problem,społeczny,publiczny wynikający z
  możliwości braku przestrzegania ustaw o spółdzielczości mieszkaniowej
  i rachunkowości.Publiczny,bo potencjalnie może dotykać co 3-go Polaka.
  Nie trudno sobie wyobrazić zorganizowaną działalność statutowych
  organów s-ni i Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w
  Warszawie na rzecz braku zgodności z ustawami przy przekształceniach
  własnościowych i wynikającym z tego sposobem zarządzania również moją
  własnością.Patologia może dotykać braku odniesienia do NIERUCHOMOŚCI
  jako ustawowego podmiotu,w którym uczestniczy posiadacz mieszkania z
  wyodrębnioną własnością.To on ponosi koszty przekształceń własnościowy
  i powinien mieć prawo bycia pokrzywdzonym.
  Na moje wątpliwości co do interpretacji w tym zakresie nie
  odpowiedział Prezes Sądu Najwyższego.
  Patologia może dotykać :
  - sposobu przygotowania i zawierania aktów notarialnych,
  - dostosowania statutów i regulaminów do obowiązujących ustaw.
  To są podstawowe elementy,które rzutują na jakość sprawozdań z
  działalności i rozliczeń finansowych.
  Instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa mogą korzystać
  z naukowego zaplecza,aby pomagać Obywatelom w racjonalnym
  przekształcaniu własnościowym,również i tego związanego ze
  spółdzielczością mieszkaniową.Praktyka jest taka,że w nowej
  rzeczywistości ustawowej Zarządom trudno jest się wyzwolić od
  rozliczania do tzw."wspólnego kotła".Na ten problem nie zwracają uwagi
  i kontrolujący finanse.W różnych przeprowadzanych kontrolach powstają
  luki,które nie dają pełnego obrazu funkcjonowania sposobu zarządzania.
  Nie ma popularyzacji podstawowej wiedzy ekonomicznej,stąd i brak u
  spółdzielców świadomości,że podstawą zarządzania są schematy
  strukturalne i funkcjonalne.One to stanowić winny podstawę do analizy
  i kontroli sposobu zarzadzania,w tym i finansów.
  W takiej sytuacji można sobie wyobrazić Walne Zgromadzenia z typowym
  "wodolejstwem" i możliwością manipulowania informacjami.Racjonalnie
  krytykujący natomiast spotyka się z poniżeniem jego godności
  osobistej.
  Jakość demokracji to świadomość nie tylko Obywateli,ale i w
  instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa.Patologie
  w całym kompleksie przekształceń własnościowych spółdzielni
  mieszkaniowych powinny się znależć w polu widzenia i organów ścigania.
  To ostatnia deska ratunku dla Obywateli zabiedzonych informacyjnie i
  materialnie po przekształceniach systemowych.
  Spraw dotyczących tego typu patologii nie powinno się kierować w celu
  ich dochodzenia na policję,bo inne są jej zadania dla pełnienia
  obowiązku utrzymania bezpieczeństwa i porządku.Można mówić i o ich
  doskonaleniu we współpracy z Zarządem spółdzielni na rzecz
  wielobudynkowej nieruchomości,w której jestem właścicielem mieszkania.

  Truizmem jest rozwijać wątek państwa prawa i skutków jego braku na co
  dzień.Nie może Obywatel odpowiadać za luki,a nawet i sprzeczności
  ustawowe,raczej oczekuje na ich prawidłową interpretację.
  Szkodliwość czynu wynikającego z patologicznej interpretacji jest
  często niewymierna.Tu posłużę się konkretnym przykładem dotyczącym
  obiegu wody i załatwianiem spraw formalno-prawnych w Środzie Śl.
  Prokuratura Rejonowa nie raczyła uwzględnić faktu mojego pokrzywdzenia
  na tle pomieszania z poplątaniem przez układ państwowo-samorządowy co
  jest własnością skarbu państwa,a co samorządową.Z tego wynikać miały
  obowiązki związane z systemem odprowadzania wód opadowych i
  roztopowych.Poza regulowaniem opłat za korzystanie ze
  środowiska,bardziej może istotnym jest zabezpieczenie przed
  maksymalnymi wezbraniami,a więc potencjalna możliwość wystąpienia
  szkód.Wnioskowanie o racjonalność w tym względzie spotkało się z
  chamską,obniżającą moją godność osobistą reakcją burmistrza w Środzie
  Śl.
  Z pewnością rozpatrywanie niektórych spraw wymaga specjalizacyjnej
  wiedzy prawniczej.W tym konkretnym przypadku to ustaw :
  -prawo administracyjne,
  -prawo wodne,
  -zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków
  -zagospodarowanie przestrzenne.
  W tej sprawie wręcz kuriozalnym wydaje się tryb załatwiania skarg po
  drodze administracyjnej i z jakim efektem!!!!
  I tu kierowanie tych problemów do POLICJI w celu wszczynania
  dochodzenia wydaje się być wielkim nieporozumieniem.Podobnie jak
  dzielenie na kilka wątków,które problem rozmydlają.
 • 2010-05-13 10:26 | zniesmaczony krakowianin

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Dawno, dawno temu, w latach 70-ych, jako młody człowiek, chętnie czytałem "Politykę", gdyż na tle ówczesnej peerelowskiej prasy wyróżniała się pozytywnie. Niestety, dziś staliście się, na równi z "Gazetą Wyborczą" pospolitym szmatławcem, którego porządny człowiek brzydzi się brać do ręki
  (wasze słynne "Tusku, musisz"). Nie jesteście intelektualistami, lecz zwykłymi "wykształciuchami". Na dodatek często pokazujecie swoja prawdziwą chamską twarz (jak p. Władyka w stosunku do Jerzego Buzka). Stoczyliście się na dno!
 • 2010-05-13 14:19 | halszka31

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  zniesmaczony krakowianinie
  Pozwól, że zacytuję Carlosa Ruiza Zafona "Cień wiatru": "Książki (dodam ..i czasopisma) są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie"
  Zgodnie z tym, najpierw jest mój komentarz rzeczywistości, a potem miło mi, że Polityka ma podobne zdanie. I żadne inwektywy tego nie zmienią....Przydała by Ci się lektura "Niezbędnika Inteligenta"
 • 2010-05-13 14:43 | standard

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Jeszcze nie widziałem komentarza sympatyka PiS pod nieprzychylnym im artykułem prasowym, w którym pojawiły się wyrażenia typu "w tym miejscu nie zgadzam się z autorem", "mam inne zdanie, ponieważ...", "cytuję źródło: ...". Zawsze natomiast można znaleźć sformułowania w rodzaju "jesteście szmatławcem", "kłamiecie jak wyborcza", "jesteście debilami na usługach żydowstwa" itp. I wiecie co? Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej.
 • 2010-05-13 15:29 | Leon

  Ale żeście POwcy napisali artykulik partyjny!!!!

  hehehehehe I jeszcze umieściliście " karły moralne " w ustach PISowców. Gdy to wasz Radzio Sikorski powiedział to do Wałęsy o Kaczyńskich." Panie Prezydencie niech sie pan nieprzejmuje karłami moralnymi " Teraz czas oskarżyć Kaczyńskiego, że mówił o Bartoszewskim pedofil i nekrofil
 • 2010-05-13 16:09 | rsaski

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Bardzo celne obserwacje ! Brawo !
  Mam prośbę do redaktorów związaną z tragedią smoleńską.
  Czy moglibyscie publicznie zadać pytanie czy to możliwe, aby rozbicie samolotu pod Smoleńskiem było wcześniej zaplanowane przez braci Kaczyńskich ?
  Pomysł wydaje się nieprawdopodobny dla normalnych ludzi.
  Tym niemniej chodzą takie plotki, bo wszyscy widzą jak dobrze dla wyników kandydata PiS na prezydenta wpłynęła ta tragedia !!
  Może taki wzrost poparcia wywołany tragedią i pogrzebem na Wawelu jakiś geniusz polityczny mogł przewidzieć ???
  Zadajcie proszę publicznie takie pytanie, bo może warto by śledczy nie ograiczali się do badania kilku hipotez ale by w tej dziwnej sprawie zbadać czy takie "terrorystyczne" w ogóle było możliwe.
 • 2010-05-14 01:44 | Malgorzata Wichrowska

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  I pomyśleć, że kiedyś byłam stałą czytelniczką "Polityki". Przyznam, że jak teraz biorę wasze pismo do ręki i czasami coś poczytam, to mam odruch wymiotny.
  Przyznam, że jest mi po prostu, po ludzku smutno.
  "Polityka" stała się zwykłym propagandowym szmatławcem, o tyle parszywm, że robionym niezwykle inteligentnie i sprawnie.
  Ale to tym gorzej o niej świadczy.
 • 2010-05-14 16:17 | Wojtek-1942

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Nie taka znowu milcząca jest ta ofensywa. Wczoraj pan Janke pokazał fragment wywiadu z panem J. K. nazywając ten autoryzowany wywiad czatem internetowym, czym dokonał manipulacji nadużycia ( fałsz dziennikarski nie jest obcy wielbicielom prezesa). Wywiad zresztą jak na pana Kaczyńskiego kuriozalny. Takiego bełkotu w typie "ma być dobrze" chyba jeszcze nie popełnił. A dziś np. pani posłanka Jakubiak w rozmowie z panem dziennikarzem w tvn24 poprawiała konstytucję i zapewniała, że każdy "obywatel ma prawo być leczonym w państwowym szpitalu". To mu gwarantuje konstytucja. Pan dziennikarz nie reagował, mimo iż powtórzyła tę mądrość trzy razy. Pamiętał reakcję pani posłanki na uwagę pana Kutz, że z żałoba nie koniecznie trzeba ostentacyjnie biegać do stacji telewizyjnych. Takie wystąpienia nie są całkowitym milczeniem. To taka pełzająca propaganda.
  Z poważaniem W.
 • 2010-05-15 15:25 | Rafał

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  widać kundelki się boją ofensywy prawdy i knują, ale czy małe pieski mogą pożreć lwa prawdy który dumnie kroczy i nic robi sobie z tych pojękiwań? panowie i panie z polityki również czują już powiew wiartu nowej Polski i drżą w swoich ciemnych norach
 • 2010-05-15 15:28 | Rafał

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  ofensywa prawdy a półinteligenci oszaleli z rozpaczy i piszą takie brednie w tym schodzącym na psy tygodniku wsparcia reżimu
 • 2010-05-15 18:14 | Zyptlik

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Właśnie ten artykuł ostatecznie przekonał mnie do zaprenumerowania POLITYKI, przeraża mnie fakt, że pan Jarosław może wygrać(rzecz nie do pomyślenia przed katastrofą), a raczej przeraża mnie to, że ludzi tak łatwo zmanipulować.
 • 2010-05-15 23:36 | petrek59

  Kontynuacja dzieła Lecha

  Nienawiść do Ruskich kazała Lechowi staranować Rosję. Mamy jeszcze jednego tupolewa. Mamy jeszcze trochę miejsca w korytarzu do Piłsudskiego. Mamy prawo i obowiązek oczekiwać od Jarosława kontynuacji. Naprzód Wielki Żałobniku, nie wahaj się. Rozwiń skrzydła.
 • 2010-05-23 00:38 | Izkarioza

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  hynio - przecież wiesz, że ludziom obojętne 3, 4 czy 8 RP, mają to tam gdzie światło nie dochodzi. Ludzie utożsamiają PO z mafią, workami pieniędzy, Julką Pinderą największym nygusem wśród administracji rządowej, która zamiast zwalczać korupcję, osłania przestępców. Natomiast prezydent Jarosław Kaczyński, byłby gwarantem, że prawo znaczyłoby prawo.
 • 2010-05-24 10:42 | yaro

  Re:Milcząca ofensywa PiS

  Powiem szczerze że ja też jestem za Jarosławem Kaczyńskim. Tyle lat Polska walczyła z czerwonymi i teraz chcecie ją oddać w ich władanie? Proszę Was wybierajcie sercem a nie interesem. Głosujcie na pana Jarka 3 razy tak.
 • 2010-05-24 16:59 | El Barto

  Jestem w szoku

  czytajac komentarze "oswieconych" przedstawicieli "nowej Polski", piewcow "jedynej Prawdy" i tym podobnego belkotu made by PIS, zakrawajacego na XIX wieczny nacjonalizm. Wyjezdzajac za granice, gdzie mieszkam od 15 lat, nigdy nie przezylem "szoku kulturowego". Do dzisiaj...

  P.S. Bycie Polakiem na Zachodzie jest nierzadko trudne. Trudno jest takze znalezc powody dla ktorych warto byc "stygmatyzowanym". Lektura GW i Was zawsze ich jednak dostarcza. Dziekuje!