Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Europejski rok walki z ubóstwem i wykluczeniami

(1)
2010-05-11 15:42 | david_singer
Trwa właśnie Europejski Rok Walki z Ubóstwem i Wykluczeniami.
Z tej okazji zastanawiam się, co Polska robi, aby zapobiegać wykluczeniom społecznym (z powodu ubóstwa, niepełnosprawności, a także wykluczeniom seniorów)?
znacie jakieś działania, które pozwalają tym ludziom nie czuć odrzucenia?

w krajach skandynawskich na przykład opieka nad seniorami to bardzo rozwinięty sektor, przede wszystkim socjalnie, ale bardzo popularne są tam też nowoczesne rozwiązania jak teleopieka.
to także sprzyja zmniejszeniu poczucia odrzucenia.