Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Brytyjczyków pułapka na papieża

(7)
Krytycy Benedykta XVI chcą storpedować wizytę papieża w Wielkiej Brytanii.
 • 2010-05-12 03:13 | Adam 2222

  Cale szczęście ze istnieje Internet i można znaleźć bardziej niezależne informacje.

 • 2010-05-12 21:48 | Milikin

  Re:Brytyjczyków pułapka na papieża

  Ktoś tutaj nie czytał słynnego raportu o pedofilii. Jest ona również obecna w środowiskach protestanckich; konotowanie jej jedynie z katolicyzmem służy walce z ideą celibatu.
 • 2010-05-13 00:27 | obywatel

  Re:Brytyjczyków pułapka na papieża

  ...ciekawe kiedy przyjdzie czas na Polskę... Przecież wystarczy tylko ruszyć ten temat na poważnie w kraju by popłyneła lawina pozwów, oskarżeń, skandali...
  ...wielokrotnie słyszałem o "lekcjach religii" w podstawówkach podczas których prowadzący je ksiądz wkładał ręce pod koszulki dziewczynek w obecności wszystkich uczniów... Świadkowie tych wydarzeń, dziś 50 letni poważni profesorowie wyższych uczelni mają pewnie zbyt wiele do stracenia by o tym opowiadać, ale w prywatnych rozmowach nie kryją oburzenia i obrzydzenia tym czego doświadczali w młodości...
 • 2010-05-13 09:01 | l0g1c

  Re:Brytyjczyków pułapka na papieża

  Brawo Profesorze, brawo Hitchens!!!
 • 2010-05-13 12:05 | Caramba

  Re:Brytyjczyków pułapka na papieża

  Co musiało się dziać przez wieki (!) , w których ofiary nie mogły nawet powiedzieć prawdy o pedofilach z kk.
 • 2010-05-13 20:19 | Adam 2222

  Dzisiaj tez nic nie zrobisz pedofilom przy korycie. W grupie z Dworca Centralnego był Etosowy reżyser


  i sprawie łeb ukręcono.
  Czy ojciec Frytki, co sam sobie zadał coś ze dwadzieścia ran nożem w domu córki Wajdy.

  Dla ludzi którzy maja władze na świecie Krk nie jest niezbędny do rządzenia, maja media w reku. Ale Watykan ma sporo kasy, którą można skubnąć.
 • 2010-05-17 11:17 | Adam P.

  nie jak u protestantów?

  Dodam, że autor pisząc "ciekawe, że nie słychać o pedofilskim problemie w Kościołach protestanckich" miał zapewne na myśli, że nikt nie przyniósł mu na biurko odpowiedniej publikacji - oczywiście przetłumaczonej na polski. Proponuję wpisać w google "protestant sexual abuse cases" a dostanie się 400 tysięcy wyników. Z pierwszej pozycji można się dowiedzieć na przykład, że tylko trzy towarzystwa ubezpieczeniowe rejestrują około 260 protestanckich przypadków rocznie. Ponoć wszystkich katolickich jest 230 rocznie. Podejrzewam, że obie liczby są mocno niekompletne.
  Zamieniając w googlach "protestant" na "catholic" dostaje się 10 razy więcej wyników. O katolickich przypadkach jest głośniej też dlatego, że jest to wyznanie bardziej scentralizowane stąd jej problemy są bardziej medialne a i również łatwiej wygrzebać odpowiednie dokumenty.
  Żeby nie było wątpliwości - wcale nie próbuję bronić kościoła katolickiego. Bardzo dobrze, że zostanie w końcu zmuszony do zrobienia z tym porządku a i przy okazji pewnego przewartościowania zasad jakimi się kieruje w praktycznych działaniach. Jednak odrzuca mnie namolne gonienie za jednym przestępcą i jednoczesne udawanie, że drugi jest w porządku.