Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rusza procedura odwołania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

(10)
Prawdopodobnie w lipcu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przestanie istnieć w obecnym, zdominowanym przez PiS składzie. – To co się dzieje w telewizji przechodzi wyobrażenia. Gorzej już chyba być nie może – mówi Stanisław Żelichowski, szef klubu PSL.
  • 2010-05-13 14:50 | hynio

ubić wreszcie tą patologię

Osobiście mam już dość tych partyjnych przepychanek wokół mediów publicznych. Najbardziej by mnie ucieszyło, gdyby rząd sprzedał ten cyrk, zwłaszcza, że misji w tych mediach już bardzo niewiele. Tylko radiowej trójki trochę szkoda, chociaż ostatnio też się tam na antenie propaganda dzieje.
  • 2010-05-13 17:54 | Prawdziwa Polka

Re:Rusza procedura odwołania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

I bardzo dobrze - rozgonić to całe zakłamane i obłudne towarzystwo, będące na usługach PIS-u!!!
  • 2010-05-13 19:49 | Maxima

Nareszcie. Zmienia się w naszym państwie na lepsze, jestem pełna nadziei na to, że nastaną w naszym kraju rządy rozumu, a nie ptactwa wodnego i hierarchii.
  • 2010-05-14 09:50 | andrzej chilimoniuk

Jak to sprzedać? Należy naprawić a nie sprzedać. Co będzie bez mediów publicznych, sześć TVNów i pięć POLSATów oraz same RMFy? Potrzeba przebudowy albo może budowy od nowa, a nie sprzedaży. Inna sprawa, że to, obecnie dzieje się w mediach publicznych woła o pomstę.
  • 2010-05-14 15:40 | psr18gh

Najwyższy czas odwołać obecną KRRiT.
    Publiczna telewizja i publiczne radio powinny być sprywatyzowane. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego powinno organizować przetargi na programy misji publicznej u nadawców prywatnych. Będziemy je mieli znacznie taniej przy porównywalnym, albo nawet wyższym poziomie artystycznym, dziennikarskim, itd. Archiwum TVP i PR, oraz licencje tych instytucji, prawa do emisji, itp. powinny być w Bibliotece Narodowej, gdzie osoby fizyczne i prawne powinny mieć możliwość płatnego ich wykorzystywania wg reguł stworzonych przez Ministerstwo Kultury.
    Dosyć żywienia pasibrzuchów z zarządów związków zawodowych i spadochroniarzy związanych z PIS-em na mój koszt ! Wiem że z pasibrzuchami będzie ciężko, bo chroni ich kodeks pracy, ale w przypadku likwidacji firmy tracą oni ochronę.
    Spadochroniarzom związanym z PIS-em prawdopodobnie trzeba będzie wypłacić wielosettysięczne odprawy. Trudno. Byle już ostatni raz.
  • 2010-05-15 01:13 | Adam 2222

I oto chodziło Etosowi jak rozwalał TVP Kwiatkowskiego. Wtedy nie było przekrętów na wielka skale była

Wielka Gra, Kabaret Olgi Lipińskiej i wiele wartościowych programów.
    Takiej TVP nie można było przekręcić bez olbrzymiego sprzeciwu społeczeństwa.

Wiec nasłano Dworaka i on zaczął cuda, łącznie z finansowymi.
    Później Belkom Wieczorny Wildstein czy inny Farfał mieli przetarta drogę i dlatego takich ja ty dzisiaj jest wielu.

Tusk się z tego cieszy bo za przekręt z TVP on chapnie profity.
    Nie ma obawy nowa rada z PO na pewno nic nie zrobi Tadziowi od Czarownic czy innym sukienkowym.

Warto przypomnieć role tzw. niezależnych mediów w rozwalaniu TVP
  • 2010-05-16 00:32 | pxl666

"Archiwum TVP i PR, oraz licencje tych instytucji, prawa do emisji, itp. powinny być w Bibliotece Narodowej, gdzie osoby fizyczne i prawne powinny mieć możliwość płatnego ich wykorzystywania wg reguł stworzonych przez Ministerstwo Kultury. "

a czemu mam placic za cos co wykonano za moje pieniadze? archiwa winny byc dostepne online i za friko!
  • 2010-05-16 04:28 | Krzysztof Koch-Chicago

Po wygraniu wyborow prezydenckich przez Bronka Komorowskiego, proponuje oddac wszystkie media publiczne pod opieke Jarunia Kaczynskiego aby opozycja miala wieksza kontrole nad nowa wladza. Prezesem NBP zrobic tez kogos z Pisu aby mogl odkupic wszystkie media prywatne. Szmalu jest tam tyle, ze za zaproponowana cene przez tego jegomoscia, kazdy glupi sprzeda.
  • 2010-05-16 12:07 | psr18gh

Mój komentarz do wpisu pxl666:
    Zgadzam się, osoby fizyczne powinny mieć archiwa on-line, free-pay. Osoby prawne-komercyjni nadawcy: TV,PR, platformy internetowe, gazety, itp. powinni jednak płacić, ponieważ główną misją spółek S.A. i z o.o. powinno być wygenerowanie jak największego zysku. Skoro ja już 35 lat płacę abonament i w ten sposób walnie przyczyniłem się do takich a nie innych zasobów archiwalnych, to dlaczego jakaś firma za friko ma robić na tym biznes.
  • 2010-05-21 14:15 | dosad

"Prawdopodobnie w lipcu..."
    Nie mogę się doczekać. Przecież tej tvp już się zupełnie nie da oglądać: dzika propaganda propisowska, brak dobrych programów i to zarówno poważnych jak i rozrywkowych, kompletny brak obiektywizmu, rzetelnych informacji czyli podstaw dobrego dziennikarstwa, coraz więcej reklam-juz sama nie wiem, gdzie jest więcej reklam: czy w tvp, czy w komercyjnej? Traktowanie tvp jak folwarku pisowskiego-nawet Marszalka Sejmu polskiego nie wpuścili! Prawdziwa ruina etosu dziennikarskiego i telewizji publicznej. Obecna tvp pełni misję, ale jednej partii bo nawet SLD, które poszlo na współpracę z wyklinanym przez nich PIS nie istnieje przy aktywnośći pisowców. Nigdy bym nie przypuszczała, że w taki chory sposób będą media publiczne wykorzystywane w wolnej, demokratycznej Polsce. To bardziej chore niż w PRL! Nie mówiąc już o poziomie. Obecny nie dorównuje temu z czasów PRL!