Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

IPN wciąż szuka prezesa

(9)
Ogłoszona właśnie w Dzienniku Ustaw nowelizacja ustawy o IPN (uchwalona wcześniej przez parlament i podpisana przez p.o. prezydenta) zmienia zasady powoływania prezesa Instytutu. Mimo to kolegium IPN zamierza kontynuować postępowanie konkursowe.
 • 2010-05-15 00:09 | jotkaes

  " Kryształowy dekomunizator"

  Proszę sobie przypomnieć, kto rywalizował z J. Kurtyką o fotel Prezesa oraz w jaki sposób Kurtyka " wykopał go na aut". Ironią losu jest fakt, iż pogodziła ich śmierć we wspólnej katastrofie. A młodym Inkwizytorom z IPN-u chcę powiedzieć, jeżeli ktoś się szczyci działalnością opozycyjną za komuny i twierdzi, że jest kryształowo czysty, to albo udało mu się wyczyścić swoją teczkę albo jego działalność opozycyjna sprowadzała się do tego, ż w tajemnicy przed wszystkimi, zamknięty w toalecie zduszonym szeptem wołał w głąb sedesu - " Precz z komuną !!!"
  Trzeba sprawiedliwie wyważać proporcje między dobrymi i złymi uczynkami a nie patrzeć wyłącznie, czy coś leży na szalce za " Złymi" Tak jak nie ma wyłącznie kolory białego albo czarnego, tak nie ma wyłącznie "kryształowych solidaruchów" i "brudnych komuchów". Są tylko rózne odcienie szarości.
 • 2010-05-15 01:16 | Adam 2222

  To jest caly Etos, ~50$

 • 2010-05-15 08:40 | Henryk

  Re:IPN wciąż szuka prezesa

  Spór o IPN jest w istocie sporem,czy badać historię najnowszą czy ją tworzyć.
  Żyje pokolenie które budowało PRL z jej wszystkimi wadami i ułomnościami.Przekaz,że wszyscy budujący PRL to tajni agenci Służby Bezpieczeńtwa a pozostała część Narodu to prawdziwi patrioci jest nieprawdziwy,Sam doskonale pamiętam entuzjazm przy odbudowie Stolicy.Oczywiście ograniczenie niepodległości e Jałcie odcisnęło się piętnym na tych latach.Alw mówienie o okupacji sowieckiej równej hitlerowskiej mija się mówiąc delikatnie z prawdą.
 • 2010-05-15 09:50 | Stelka

  Re:IPN wciąż szuka prezesa

  Zgadzam sie z przedmowca. Dzialalnosc obecnego IPN przypomina nadzwyczaj dzialalnosc UB-SB. Fanatyczne oddanie, inni - zli, przeznaczeni z gory do zniszczenia. Jedna prawda obowiazuje. Zemsta i nienawisc a nie sprawiedliwosc i chec odkrycia prawdy (o ile to mozliwe). Zawinili tu takze mlodzi pracownicy, wywodzacy sie z kosciola lub harcerstwa, mali sympatycy Solidarnosci ze stanu wojennego. Ale co na to ci starsi? Skad ich "bezkompromisowosc", przeciec Solidarnosc wlasnie rozumiala slowo kompromis jako cos pozytywnego, tak jak to jest rozumiane na Zachodzie. Bezkompromisowy bywa czlowiek jedynie w stanie wojny, gdy walczy o zycie. Ale w wolnej Polsce? To paranoidalne zachowanie. Pani Radziejowska, o tak strasznym dla Polakow nazwisku (zdrajcow) powinna byc bardziej wyrozumiala i rozumiec, ze jednostka nie odpowiada za kolektyw. Czy ci ludzie tak wlasnie po chrzescijansku i jak humanisci mysla?
  Dlatego zmiany w IPN sa konieczne - tam MUSZA pracowac ludzie o wysokim morale, tolerancyjni, nie msciwi i bezpardonowi.
  Stelka
 • 2010-05-15 20:45 | jankbh

  PiS zawłaszczonych urzędów broni jak niepodległości.

  Desperacka walka PiSu o stołki nie tylko przypomina obronę socjalizmu za komuny, ale podważa też zasady demokratycznego ustroju, w którym partia obsadzająca urzędy nie otrzymuje ich na własność, ani nie ma możliwości ich dziedziczenia.
 • 2010-05-16 01:13 | PGR Jackowo

  Re:IPN wciąż szuka prezesa

  No wlasnie, myslalem ze chociaz profesor Paczkowski bedzie poza szkodliwa dzialalnoscia Instytutu Panstwowej Nienawisci...Wychodzi na to, ze trzeba cale to "kolegium" przepedzic na cztery wiatry i to szybko.
 • 2010-05-17 12:27 | zdenio

  Re:IPN wciąż szuka prezesa

  A moze jaka ksiazke ze Skoczylasem by pan napisal? Najlepiej na temat IPN.
 • 2010-05-17 23:03 | JSN

  Re:IPN wciąż szuka prezesa

  Jednym z głownych błędow D.Tuska było utrzymanie na stanowiska szefow IPN i CBA - należało ich wywalic na tzw. zbity pysk pod byle jakim pretekstem - PO teraz będzie płacić za to rachunek. Za świnstwo jakie wyciał Kurtyka A.Przewoznikowi publicznie powinna przeprosić PO społeczeństwo - darzylem A.Przewoźnika ogromnym szacunkiem widzac jego ogromny i trwały dorobek na wschodzie mimo tak młodego wieku.
  A zdziwienie prof. Paczkowskim? przeciez to jeden z dyzurnych historyków i czego się mozna po nim spodziewac?
  (nie jestem wyborcą ani PiS ani PO - obydwie partie pochodzą z AWS)
 • 2010-05-18 18:06 | kociewiak

  Re:IPN wciąż szuka prezesa

  ..jezeli rada IPN zlamie prawo,premier powinien wprowadzic komisarycznego prezesa a rade odwolac wtrybie natychmiastowym.Toco IPN robi to granie na nosie rzadowi i po.prezydentowi Komorowskiemu