Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O rytuałach rozmowa nierytualna

(6)
O tym, po co nam rytuały i rytualne spektakle mówi prof. Roch Sulima, antropolog kultury z Uniwersytetu Warszawskiego
 • 2010-05-16 08:17 | RUCH040404

  DINOZAUR Roch Sulima

  DINOZAURZE KOCHANY,

  gdzieś Ty się UCHOWAŁ ROCHU SULIMO.

  PRZEPRASZAM , że kpięBOnieKPIĘwcale, ale takie mam WEJŚCIA.

  http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1505568,1,o-rytualach-rozmowa-nierytualna.read
  ad meritum:::
  W związku i bez związku z publikacją rozmowaWYWIAD ROCHA w POLITYCE z 8 maja 2010="KROK w tył, dwa kroki w przód" , mam zamysł NAMÓWIENIA WAS do pracy magisterskiej z JKUBÓW w ZGORZELCU.

  Nowym bowiem rytuałem zgorzeleckiego magistratu jest narzucenie szewca JAKUBA BOEHME , jako filozowa średniowiecznego, co wybitnie zwiększa sprzedaż PIWA w ZGORZELCU i stanowi namiastkę WSPÓLNOTOWĄ mieszkańców- z germanizacją W tle.

  PARDON,

  znowu nieodpowiedzialnie JADĘ z tym koksem, bo przecież ZGORZELEC miał być EUROPEJSKĄ STOLICĄ KULTURY 2010, WSPÓLNIE z burgerMEISTER GOERLITZ.

  ŻAŁUJĘ jednak ,

  że pan MINISTER KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO nie chce naprawić pomnika ul. ARMII KRAJOWEJ= jezdnia w fatalnym stanie, czy zorganizować POWIATOWEJ BIBLIOTEKI w BUDYNKU DWORZEC PKP Zgorzelec Miasto.

  UKOCHANY nasz MARSZAŁEK in spe PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI woli sprzedawać swoje geny made in KRASZEWSKI, ALBO organizować spotkanie z AK- którym AK, tym polskim, czy międzynarodowym -niźli porządnie wyremontować ul. ARMII KRAJOWEJ= droga krajowa nr 317 W zgorzelcu JANA PAWŁA II.

  I to by było na tyle. NA razie.
  ad vocem::

  ALTERpraca z PREMIEREM POLSKI z PIECZONKĄ za co najwyżej 1000 zł

  PANI red. BEATA MICHNIEWICZ z sobotniej TRÓJKI-15.05.2010 -

  temat PALIKOT= "sztukmistrz z LUBLINA" wiecznie żywy.

  A ja nie ustanę w zabieganiu do polskiej PROKURATURY, KTÓRA podmiata pod dywan ten FENOMEN polskich studentów .

  WYOBRAŹCIE sobie PAŃSTWO,

  że pasjami polski student z LUBLINA wydawał pieniądze = wielotysięczne wpłaty na fundusz wyborczy PLATFORMY OBYWATELSKIEJ- JASIA PALIKOTA;;; student panisko ma gest i co to dla niego strzelić kilka tysięcy złotych panu posłowi polskiego SEJMU Januszowi PALIKOTOWI.

  Ot specyficzne CASHflow pani drrrrrrrrrrrrrrrrrrr JOANNY MUCHY.

  No i JAK uczciwi prokuratorzy z LUBLINA "Stanęli w kropce", to nie wiedzieć czemu UCZYNNY młodzian pan senator polskiej racji stanu MS = KRZYSZTOF KWIATKOWSKI, ożenił ze sprawą INNYCH prokuratorów - bodajże "PUŁAWSZCZYKÓW".

  TERAZ nastąpiło nowe otwarcie z UKS w tle. WYBITNI Ci rewizorzy DOCHODZĄ "prawdy materialnej" , czy ów asystent PALIKOTA , aby nie prał swoich brudnych pieniędzy , bo podobno to on ROZDAWAŁ owym stydentom owe 78 000zł -bodajże , bez należnyego opodatkowania.

  I znowu PYTANIE do PREMIERA POLSKI donTUSKa&IGORAarabskiego, czy widział kto , jak MARCIN ROSÓŁ , wydał chociaż COnajwyżej 1000zł z owej PREMII 50 000zł ZA PRACOWITE przygotowanie pani MAGDALENY do odpowiedzialnej pracy w w PĘDZĄCYM KRÓLIKU, PARDON, W TOTALIZATORZE , na moje konto - 13 lat bezrobotnego lenia???

  BEZ urazy szanowni z KPRM_CIR_CIRINFO.
  A ESTIME
  mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA "60+"-ZIELONY
  11-13-cie years SANStravail/JOBless-jobLESS , non sans TRAVAIL WHISTLEblower
  ul. SZMARAGDOWA 31
  59 900 ZGORZELEC / 0048 75 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM


 • 2010-05-16 11:57 | Prawdziwa Polka

  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna

  Jesteś chory.
 • 2010-05-16 11:58 | Prawdziwa Polka

  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna

  Rewelacyjny artykuł! Pozdrawiam Szanownego Pana Profesora!
 • 2010-05-16 21:19 | RUCH040404

  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna

  2010-05-16 11:57 | Prawdziwa Polka
  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna
  Jesteś chory.


  PRAWDZIWO POLKO , o rozbudowanej jaźni.
  MÓJ PRZYPADEK nazywa się variusMAN, w przeciwieństwie do psychiki PRAWDZIWEJ POLKI.http://pl.wikiquote.org/wiki/Wariat
  W trzecim wieku LUDZIE tak mają, NIESTETY.
  ALE ZAPRASZAM do OWOCNIEJSZEJ wypowiedzi, pani red. JOANNA od ANIOŁÓW się ucieszy-MOŻE.

  A ESTIME
  mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA "60+"-ZIELONY
  11/13-cie years SANStravail/JOBless , non sans TRAVAIL WHISTLEblower
  ul. SZMARAGDOWA 31
  59 900 ZGORZELEC / 0048 75 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM
 • 2010-05-17 09:03 | RUCH040404

  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna MOHEROWYCHberetów  PANI JOANNO od ANIOŁÓW,

  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna, o MOHEROWYCHbojownikach

  http://www.polityka.pl/forum/1048189.thread?addPost=true&parent_id=1048189  podGÓRKĘ w obecnych WOJOWNICZYCH czasach mają DINOZAURY III wieku w MOHEROWYCH BERETACH.
  WŁAŚNIE z fal ETERU ogłoszono wojnę polsko-polską z okazji inauguracji ciałka WYBIÓRCZEGO w osobie prawnej = "KOMITET WYBORCZY Marszałka Sejmu i in spe P.O. prezydenta Polski Bronisława KOMOROWSKIEGO".
  Do dziennikarsko-telewizyjnego sitka wypowiadała się nawet LADY polskiej SZTUKI śpiewanej[ nie obrażając MARYLKI i pani ROBACZEWSKIEJ nawet ] , FIRST LADY polskiego pieśniarstwa MADAME KORA= raz,dwa, raz , dwa.
  PATRZ WIADOMOŚCI TVP1 z 16.05.2010=KRZYSZTOF ZIEMIEC- dowiedziałem się też z tej okazji prezydenckiej inauguracji PO, że dupelek wabi się wdzięcznym zawołaniem RAMONA- co wskazuje niejako na SUCZKĘ , czyli istotę płci zeńskiej.

  Z przesympatycznym dupelkiem, PARDON, znowu jadę MICHNIKOWSKIM z polskiego KABARETU, z pudelkiem w pracowitych dłoniach.
  OWAŻ niewiasta z MANAM

  ciąg dalszy nastąpi • 2010-05-20 04:52 | Teresa

  Re:O rytuałach rozmowa nierytualna

  Zgadzam sie calkowicie. Moje przemyslenia sa identyczne. Ludzie maja potrzebe wspolnoty - choc zarazem, ambiwalentnie, strzega swojej indywidualnosci - i dlatego, oderwani od korzeni kulturowych na wlasne i swiata zyczenie, poszukuja zastepczych rytualow.