Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Problemy Europy a polskie wybory

(4)
Upadek wspólnej waluty trwa tymczasem w najlepsze – euro stoi dziś najniżej względem dolara od czterech lat.
 • 2010-05-17 12:04 | jar-ry

  zawetuje

  A może jednak za wcześnie na to zjednoczenie i to "euro"
  Fajnie jeździć sobie po świecie tylko na "dowód osobisty".
  Ale czy obywatele Niemiec, Anglii czy bogatych krajów Europy(Skandynawia,"Benelux") będą chcieli dalej płacić za rozpasane życie na ktedyt: Hiszpanii, Portugalii, czy nawet socjalistycznej jak najbardziej Francji czy bidę części Włoch?
  A co my sieroty po RWPG i rozczłonkowanym ZSRR czy Jugosławi.
  Trochę za mało tu widzę roboli a za dużo opierdalaczy.
  Jak w Polsce.
  Zachodnia część już w kapitaliźmie a wschodnia płacze za PGRami.
  Albo bez wiz po całym świecie i biznesy albo "komuno" wróć i wódka na kartki...
  "Wybór należy do ciebie- nas" ????

 • 2010-05-17 13:08 | witg

  Re:Problemy Europy a polskie wybory

  Chociaż spadek kursu Euro nie jest sam w sobie alarmujący, to kryzys strefy Euro to bardzo ważna sprawa. Niestety, Polacy zupełnie nie zdają sobie sprawy ze związku swoich najbliższych wyborów z losem polskiej gospodarki. Ponieważ Prezydent ma władzę wetowania, a J. Kaczyński z pewnością będzie jej używał, blokując ustawy oznaczające cięcia wydatków, to w ciągu kilkunastu miesięcy - do wyborów parlamentarnych - będziemy mieli pogłębiający się kryzys polskich finansów. Oprocentowanie polskich obligacji pójdzie szybko w górę, złotówka będzie jeszcze bardziej niestabilna niż dzisiaj, a inwestorzy zagraniczny znacznie ostrożniejsi. Jeśli w wyborach parlamentarnych wygra PiS, to on będzie musiał zjeść tę żabę, tj. zreformować finanse publiczne, z pełnymi tego konsekwencjami politycznymi, tzn szybką utratą koalicjanta, kimkolwiek on będzie, dryfem i porażką wyborczą. Alternatywnie PiS może brnąć jak Grecja, czy przez wiele lat Węgry, z solidarnościową polityką, którą zakończy krach typu greckiego z trudnymi do wyobrażenia konsekwencjami społecznymi i politycznymi. Wybór Komorowskiego daje szansę (nie więcej niż szansę) na nie zrealizowanie się tych scenariuszy. Dlatego te wybory są tak ważne. Szkoda, że prawie nikt o tym nie mówi i nie pisze. -Ogromna większość dziennikarzy po prostu tego nie dostrzega. Dla mnie jest to, łagodnie mówiąc, dziwny brak profesjonalizmu. Niestety coraz wyraźniej widać, że ludźmi mediów kieruje najczęściej interes korporacyjny - o ileż łatwiej żyć z konfliktu, kłótni i klęsk. Słupki są wysoko, przychody z reklam także, a i wysilać się nie trzeba, bo przecież wystarczy lekko szturchnąć polityków i przedstawienie leci na "automatic". Kto dzisiaj ten cyrk zagwarantuje? Pogodny i konsyliacyjny Komorowski, czy też J. Kaczyński - kontynuator misji swego brata wraz ze swymi politycznymi wyznawcami?
 • 2010-05-17 20:02 | grzehu

  Re:Problemy Europy a polskie wybory

  Europa stoi na rozdrożu - albo głęboka integracja, albo rozpad strefy euro. Losy ważą się już teraz, to naprawdę nie są żarty. A my tymczasem w mainstreamowej prasie karmieni jesteśmy kaszanką wyborczą coraz gorszej jakości.
 • 2010-05-17 20:04 | Marek

  Re: Problemem Europy oraz świata są gangsterskie szajki globalnych "finansistów"

  Obok red. Passent pisze o cudach, więc ja może tak a propos - jakim cudem Euro, które dopiero co miało zastąpić śmieciowego Dolara, stało się z dnia na dzień walutą non grata, tracącą na wartości i to na dodatek w stosunku do tego samego dolara, który jak nie był nic wart wczoraj, tak i dziś nie jest? Więcej nawet, nie tylko traci, ale ponoć (wg mediów) upada.

  Drugi cud dostrzegam w wypchanych kieszeniach Goldmana, który tak dobrze doradzał swym klientom Grekom, wcielając w życie słynną firmową maksymę, oznajmioną ostatnio światu przez Fabrice Tourre, że Grecja została wydmuchana bez środków czystości, a Goldman znów się obżarł cudzym kosztem.

  Trzeci cud jest taki, że żaden komentator nawet słowem się nie zająknie nad kuriozalnością całej sytuacji, nikt nie spyta „dlaczego”, każdy tylko smaruje to, co wyczytał w FT, albo w innym branżowym biuletynie banksterskim. Nikt nie pisze o barbarzyńskim ataku szajki zwykłych złodziei na Euro oraz UE. Zbiorowa ślepota, cud, chociaż nie, już p. Saramago dawno o niej pisał.