Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

(32)
Z szacunkiem trzeba odnieść się do Jarosława Kaczyńskiego, że zmienił wiec 22 maja, zapowiadany jako prawdziwy początek kampanii prezydenckiej, na uroczystość charytatywną i solidarnościową z ofiarami powodzi w Polsce.
 • 2010-05-22 17:55 | zaba z paryza

  Kaczynki gora.

  po raz kolejny prezes wyprzedzil PO i zaskoczyl. Czy on lub jego sztab, to nie ma zaczenia, ale PiS rozdaje karty. Trzeba przyznac, ze wystapienie sobotne prezesa, to chapeau bas.
  ale co dalej, bo nikt nie wierzy w ta metamorfoze.
  a jesli naprawde? Jesli prezes zapowie , ze jest za in vito, parytetem, mocnym panstwem, spolecznym, bedzial mial na uwadze ekologie i ochrone przyrody, przestrzeganie konkordiatu, wyrzucenie krzyzy z miejsc publicznych, zniesienie religii w szkolach i wprowadzenie euro jak najszybciej?
  to bedzie figiel!
 • 2010-05-22 18:09 | monika

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Moze jestem cynicznym niedowiarkiem, ale jakos nie wierze w to, ze decyzja o takim charakterze wiecu spowodowana byla tylko i wylacznie wspolczuciem dla ofiar powodzi. tak, jak nie wierze w nagly naplyw cieplych uczuc do Rosjan z jego strony. ta krotka przemowa wzywajaca do solidarnosci jakos dobrze sie wpisywala w dotychczasowa kampanie monologu Jaroslawa Kaczynskiego. I w jego nowy wizeunek medialny. Choc cieszylabym sie, gdyby ta zmiana byla prawdziwa. Tylko, na kogo mieliby wtedy glosowac zwolennicy dotychczasowego, ostrego Jaroslawa Kaczynskiego??
 • 2010-05-22 18:40 | Wojtek-1942

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Akurat myślę całkiem odmiennie. Po powodzi pis ma chwilę zacięcia. Absolutnie musiał odwołać konwencję więc przekształcił ją w koncert dobroczynny. Niczym nie da rady teraz przykryć działań dość rozsądnych premiera i marszałka. Wsiadł na konika solidarności i nawołuje do dawania powodzianom pieniędzy. Na razie tylko tyle. Ciekawe czy zdąży z czymś nowym do wyborów. Z poważaniem W.
 • 2010-05-22 21:32 | jureg

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Zapowiedziec to on moze. Nie badzmy naiwni. Pokazal przez 20 lat co potrafi i czego nie zrobi dla wladzy i realizacji swojej idei fix. Czlowiek, ktory zaprzecza (wypiera je) swoim poprzednim czynom, nie ma kompetencji na bycie prezydentem naszego kraju. Jest niestabilny emocjonalnie.
 • 2010-05-22 21:36 | Therese Kosowski

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  A ja myślę, że ta cała łagodność Kaczyńskiego wynika z tego, że wiedząc, co jego brat nabroił w samolocie i że to za kilka dni wyjdzie, ze strachu udaje baranka, bo liczy, że w ten sposób może jeszcze uratować skóre jako polityk.

  Ale zrozumiałym jest, że śmierć brata bliźniaka stanowi dla niego amputację połowy jestestwa. Tak naprawdę sądzę że on się z tego nie wykaraska. Może gdyby się zajął filozofią, ale tak to raczej nie.
 • 2010-05-22 22:22 | Andrasi

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Widziałem ten wiec.Fascynujący widok.Gęby tych wiecujących jakoś tak patrzących z ukosa,podejrzliwie, ich wzrok ...brr .Jak z obrazów Dudy Gracza.Fascynujące.Myślałem zrobić nawet kilka fotek, ale chyba bym ich obraził.Z daleka słyszałem ich kapłana.
  Idąc dalej już bezpieczny,pomyślałem po co ci starcy tam przyszli ,co chcą osiągnąć, przecież mamy już XXI wiek.
 • 2010-05-23 00:13 | zorro_blues

  Brat nabroil?

  Szklanke zimnej wody dla Teresy Kosowskiej poprosze.

  Na glowe.
 • 2010-05-23 00:32 | Żabolubny

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  PiS rozdaje karty, tyle że znaczone, a futrolog powie teraz wszystko, co tylko większość chciałaby usłyszeć, pewnie nawet wystąpi na platformie na paradzie równości z obnażoną wełną na torsie, bo cel jest jeden - omotać ponownie ciemny lud, załapać się na prezydencką synekurę, a tam rżnąć głupa, facia do rany przyłóż, aby PiS miał szansę w wyborach parlamentarnych. Nie ze mną te brunery numer!
 • 2010-05-23 02:59 | Pablo

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Myślę,że wszelkie kalkulacje co wpłynęło,a co nie na zachowanie jakiegokolwiek polityka są jak dorabianie drugiego dna gangsterom w trącących myszką kryminalnych filmach.Chodzi o władzę.Tak naprawdę na każdym kroku widać,że Polska i Polacy traktowani są jak świta albo scenografia potrzebna dla lepszego samopoczucia.Kimś trzeba w końcu rządzić żeby wogóle rządzić.
 • 2010-05-23 03:13 | Jan

  Re: próbował rozpocząć , ale taktycznie odstapił

  Logika wyborów prezydenckich podpowiada , że jeżeli premier z PO , to prezydent z SLD , lub z innej partii. Jednak brakło kandydatów z kombatanckiej ciągle lewicy. Lewicy nie chce tworzyć elita SLD.
  Przykład z poprzedniego rozdania PiS rządzi i PiS daje prezydenta był niezbyt szczęśliwy . Co będzie w tym rozdaniu ? Prezydent Rzeczpospolitej powinien mieć żonę i dzieci . Normalna rodzina czyni z mężczyzny człowieka . Ludzie zbyt ambitni są bardzo niebezpieczni.
 • 2010-05-23 07:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Oceny z punktu widzenia opozycjonistów w stosunku do osoby Jarosława Kaczyńskiego bardzo małostkowe.Bardziej jest istotne co narobiono po zbrodniczej decyzji spacyfikowania społecznego ruchu SOLIDARNOŚĆ i zmuszenia do dalszego jego organizowania na zasadzie tajnego państwa.Tu powołam się na wywiad udzielony RZECZPOSPOLITEJ,tuż przed śmiercią,przez Tadeusza Wieczorkiewicza (MATRIOSZKA) w kwestii potrzeby pisania nowej historii Polski.
  To w wyniku traktatu okrągłostołowego została wykreowana korupcjogenna ustawa zasadnicza,której skutki są widoczne w braku pomocniczości państwa w patologii przekształceń własnościowych w tym i spółdzielczości mieszkaniowej.
  Kolejne niekontrolowane wezbranie wód ma dramatyczne skutki ze względu na brak odniesienia się do ustaw w rygorach odpowiedzialności wynikających z prawa własności.Co skarbu państwa,co samorządowe,co osób prawnych,a co fizycznych.Do takiej analizy nie jest przygotowany resort sprawiedliwości,czego doświadczyłem w Środzie Śl.O jakiej zatem możemy mówić pomocniczości państwa?!
  To za sprawą spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" zostało zawarte braterstwo broni z demokratami wojennymi,neokonserwatystami,opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne dla realizacji ukrytych celów przy zastosowaniu bezwzględnego prawa silniejszego.
  Nie można wykluczyć hipotezy,że tak jak przy zbrodni przemilczenia KATYŃ I może być powtórka przy KATYŃ II.Prognostykiem może być zachowanie i mała aktywność Radosława Sikorskiego byłego ministra wojny,a obecnie wojennych spraw zagranicznych w ustalaniu warunków śledztwa prowadzonego przez stronę rosyjską.Zapowiedzią było przyjęcie przez Wojsko Polskie musztry rosyjskiej na Placu Czerwonym w rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem.W walce złego ze złem to jest faszyzmu z komunizmem ostatecznie wolny demokratyczny świat udzielił wsparcie komunizmowi,który rósł w siłę jako imperium zła.W ramach tego mógł rozwijać się antypolonizm w wykonaniu nadreprezentacji mniejszości żydowskiej.Globalnie o znaczeniu żydowskich ruchów umysłowych i politycznych rozprawia Kevin MacDonald w książce FENOMEN ŻYDOWSKI?Tu można zrozumieć i problem nadużywania pojęcia antysemityzmu,cenzurowania krytycznych komentarzy odnoszących się do syjonizmu mającego swoje korzenie w biblijnym rasizmie.Pomocniczość państwa w tym względzie nie jest widoczna.
  Jest i ze strony polskiej dużo zainteresowanych aby w sprawie KATYŃ II być sędziami we własnej sprawie.
  Jest zatem problem,że ze względu na uwarunkowania historyczne,brak zdroworozsądkowych ruchów z lewej strony scenę opozycyjną musi przejąć frakcja prawicowa.Może to i fatum,że zakres patologicznego funkcjonowania państwa rozwiązywany musi być centralnie,ale to wynika z korupcjogennej ustawy zasadniczej,która ogranicza rolę Obywatela choćby w możliwości występowania jako "świszczące gwizdki".
  Można powiedzieć,że USA jako wzorzec demokratycznego państwa,też nie było wolne od korupcji,ale w znacznym stopniu ograniczyła ją ochrona prawna dla tych,którzy z otwartą przyłbicą chcieli stawić czoła wyniszczającej życie publiczne patologii.
  Zatem trzeba szukać racjonalności przy wyborze prezydenta zważając na fakt,że cała władza nie może znajdować się rękach politycznych szulerów tej samej partyjnej opcji przedkładającej KOMERCJĘ nad PRAWDĘ.
 • 2010-05-23 09:49 | emery_gli

  zaniechane pomysły sprzed 2-3 lat

  Na krótko tuż po powrocie z zalanego Kozanowa:
  Myślę (z trudem), że clou (jakoś mało dostrzegane) przemówienia pretedenta zawarte jest w sprytnie wkręconym passusiku powodziowym, kiedy to padły słowa o tym, że pewne pomysły sprzed 2-3 znaczy ich realizacja zostały zaniechane. Niedwuznacznie mister prezes dał do zrozumienia, że gdyby go nie odsunięto od władzy, to powódź nie byłaby tak dotkliwa jak jest. Twierdzenie takie jest wierutną bzdurą (choćby patrząc na historię niebudowania zbiornika pod Raciborzem), że aż głowa boli. Podobne łgarstwo owinięte w sztandar empatii wobec powodzian pięknie pokazuje ile jest szczerości u prowadzącego "stonowaną" kampanię kaczyńskiego. To tyle, więcej nie mam czasu pisać, ide dalej układać woreczki pozdrawiając przy okazji wszystkie (dokładnie!) opcje które przez 13 lat od poprzedniego zalania Wrocławia zdążyły nic nie zrobić. A jak pięknie 1997 rypano SLD w sejmie (mam tę debatę nagraną). No to do zobaczenia przy kolejnej powodzi, kiedy to znów ktoś kogoś (mając brudne łapki) oskarży, ktoś coś łgarsko zasugeruje, a dziennikarze znów podsuną sitko nie próbując nawet przypomnieć danemu bezczelnemu osłu, że robił zupełnie coś innego, niż teraz opowiada.
 • 2010-05-23 10:05 | Anastazja

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Janie masz wielką rację. Człowiek robi się bardziej odpowiedzialny, gdy ma dzieci. Dzieci także wychowują rodziców. Człowiek, który skupia się tylko na zdobyciu władzy dla władzy jest niebezpieczny. Jeszcze gorzej, gdy tłumi swoje emocje seksualne, bo np. są odmienne i strach się przyznać.To bardzo źle wpływa na psychikę.
  Nie mam nic przeciwko samotny, gejom, lesbijkom itp ale na prezydenta potrzebne są szczególne"kwalifikacje" psychiczne.
 • 2010-05-23 10:16 | Jerzy

  Prezes nabroił

  Sądzę, że pan prezes czuje się współwinnym śmierci swojego Brata, Bratowej i całej Świty. Dlatego jest taki łagodny.
  On boi się ujawnienia treści rozmowy przeprowadzonej przez telefon satelitarny ze swoim Bratem, na około 15 minut przed katastrofą.
 • 2010-05-23 12:12 | chatnoir@airport.wroclaw.pl

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  W czym problem? Przeciez najwazniejsza z tego całego wiecu jest jednozdaniowa sugestia, że PiS chciał powodziom zapobiec ("były 2-3 lata temu pewne pomysły, których realizacji zaniechano"), a wredna PO nie pozwoliła. O nic innego w całej tej szopce nie chodziło. Obecnie w ramach internetowej kampanii wyborczej zalewa PiS siec cytatmi ze swoich złozonych za 5 dwunasta projektów (w istocie kampanijno-wyborczych) które poszły do kosza. A przez dwa lata bez obaw veta prezydenta nie zrobili nic, dokładnie nic w kwestii zabezpieczeń antypowodziowych.
 • 2010-05-23 12:17 | piotrek

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  A jak skomentowałby Pan ataki na J.Kaczyńskiego przez Pana Bartoszewskiego, Wajdę itd.? Czy to chamstwo wymienionych przeze mnie postaci nie razi Pana? Jak Pan by się zachował, gdyby o Panu takie epitety ktoś wyrażał? I to przecież nie od dziś, a od pięciu lat. Domyślam się, chyba, że Pan, podobnie jak nie, nie wytrzymalibyśmy. Stąd podejrzewa Pan, że zachowanie Kaczyńskiego jest zbyt spokojne, bo takiej niesprawiedliwej nagonki nikt by nie wytrzymał. I to moim zdaniem świadczy nie tylko o zachowaniu samej ofiary, ale też o tych co szczuli.
 • 2010-05-23 13:59 | kubek_z_uszkiem

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  I tu zacytuję Azraela :

  "Nie wierzmy w to, co usiłuje nam sprzedać sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego. I nie ma co analizować tego, co w gładkich słowach serwuje nam ten kandydat. Lepiej przejrzyjmy wypowiedzi, wywiady Kaczyńskiego z ostatnich 5 lat. To jest materiał do analizy."

  W pełni się z tymi słowami zgadzam .
 • 2010-05-23 15:16 | femina123

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Red. Wladyka nieco mnie zaskoczyl swoja naiwnoscia.Ten odwolany wiec i akcja pod haslem solidarnosci z ofiarami powodzi , to przeciez swietny manewr polityczny, ktory zapewni niewatpliwie J. K. przychylnosc wielu niezdecydowanych do tej pory wyborcow. Nawet red. Wladyka inaczej nan patrzy. Oczywiscie, nie che tu demonizowac, i w zadnym razie nie twierdze, ze J. K. nie odczuwa empatii z powodziowcami, ale ten rasowy polityk, byl i bedzie rasowym politykiem, ktory precyzyjnie kalkuluje kazde swoje wystapienie i posuniecie. Tu akurat nie mam (niestety) zadnych zludzen. Potrafi wyciagnac wnioski z poprzedniej porazki, inaczej (o niebo lepiej i celniej) konstruuje swa kampanie i wybiera innych ludzi ( duzo bardziej przekonywujacych i medialnie i merytorycznie), przynajmniej na czas trwania kampanii, ktora zapewnic ma Mu wladze. Ale , jesli do tej wladzy dojdzie, wtedy drzyj Polsko, bo znow zacznie sie proba budowania Nowego Ladu w RP (IV, V , numer tu jest malo istotny).
 • 2010-05-23 17:20 | Wojtek-1942

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Słucham i oglądam te nieliczne wystąpienia prezesa i coraz bliżej mi do przekonania iż chce on jak najwyższą ilością poparcia przegrać tę rywalizację. I szanse ma niewielkie i nawet wygrana nie jest dla niego korzystna. Hibernuje politycznie na 5 lat. A pis i premierostwo czeka?
  Z poważaniem W.
 • 2010-05-23 18:05 | Kampania i wielka woda

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Kaczyński i cały PiS zdaje sobie sprawę, że w znacznej części IV RP już została zrealizowana (utworzenie CBA, lustracja chyba na ukończeniu - dobranie się do "autorytetów"). Jedyne co się odczuwa, to brak demokracji w mediach. Myślę, że dlatego prezes uważa za niecelowe drążenie tematu IV RP.
  Co do powodzi, to na PO ciąży odpowiedzialność.
  To rząd Tuska zablokował pieniądze na regulacje rzek . Ponad 200 mln euro z Unii Europejskiej na budowę umocnień przeciwpowodziowych na Wiśle
  chciała wydać minister rozwoju regionalnego w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Grażyna
  Gęsicka. Planowała postawienie lub naprawę i wzmocnienie wałów od Koszyc do Płocka.
  Inwestycja miała chronić miasta w pięciu województwach. Za 400 mln euro miał też powstać zbiornik Kąty-Myscowa na Wisłoce. Chroniłby przed powodzią województwo podkarpackie.
  Wszystkie te projekty wycofała jednak jej następczyni Elżbieta Bieńkowska. W to miejsce zaproponowała jedynie okrojony program regulacji Wisły".
 • 2010-05-23 20:45 | Skuba

  Kaczyński? Nikogo nie zaskoczył!

  Dla Jarosława Kaczyńskiego, każda okazja by głosu nie zabierać, jest dobra a nawet bardzo dobra! Teraz za niego mówią Rostkowska i Poncyliusz, głosem słodkich liberałów a o. Rydzyk i jego media oraz Pospieszalki z Macierewiczem i tłumkiem spod pałacu prezydenckiego, głosem IV RP. Kaczyński nic mówić nie musi, bo i tak "rzydzykoidy" wiedzą, że "w żałobie Kaczyńskiemu nie wypada mówić co myśli na prawdę" ale jak się żałoba skończy, to jeszcze "im" pokaże!
 • 2010-05-23 20:46 | polopiryna

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  niestety, jest to straszliwie, przerazajaco warygodne i prawdopodobne, drzyjmy ! a nuz Jaroslaw odda wybory walkowerem ?
 • 2010-05-23 20:49 | polopiryna

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  ano wlasnie, najsmutniejsze gdy poruszajac tzw problemy zastepcze, te starsze panie pod ramie ze starszymi panami, zamiast zajac sie wlasnym umieraniem, zajmuja sie nienarodzonym zyciem, itp. przeciez nikt nie pragnie eutanazji dla nich ?
 • 2010-05-23 20:51 | polopiryna

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  jakie chamstwo ? ze ktos powiedzial bez inwektyw i bez ogrodek, to co mysli, to nie jest jeszcze chamstwo. Amen
 • 2010-05-24 08:22 | awgul

  Nie o to przyszli na wiec....

  Prezes wyfiglował tych co przyszli na wiec... Stwierdził, że teraz najważniejsza jest powódź i pomoc poszkodowanym i w związku z tym będzie to impreza o charakterze charytatywnym...
  Nie o to zebranym chodziło, skoro szybko się rozeszli i mało który wspał powodzian (wytłumaczyli to sobie dość jasno: skoro Caritas robi zbiórkę z funfacją TVN to to ubecka prowokacja...).
  Nie to chcieli usłyszeć "prawdziwi Polacy".. Oni chcieli aby Prezes wyartykułował ich rozumienie świata, będącego siedzibą jednego wielkiego spisku, którego Oni są celem i ofiarą.. Chcieli krzyczeć: Precz z rządem, Precz z Tuskiem... Mordercy.... Wspomóc powodzian? Po co? Nie ich sprawa.... Niech rząd się martwi...
  P.S. Jakoś nie widzę Pospieszalskiego z mikrofonem wśród ofiar powodzi... Widać, w jego rozumieniu, nie dotyczy ona prawdziwych Polaków....
 • 2010-05-24 11:06 | marketi-ngowiec

  www.kandyduj.pl polecam

  zainteresowanym marketingiem politycznym
 • 2010-05-24 11:17 | marketi-ngowiec

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  zajrzyjcie na www.kandyduj.pl i zrozumiecie na czym polegoa kampania wyborcza
 • 2010-05-24 13:15 | głupiutka zwarszawy

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Działania rządu są zaiste dość rozsądne. Może jednak chodzi o inny rozsądek,o taki rozsądek ,który pomoze państwu przy podejmowaniu kolejnych decyzji w aspekcie konsekwencji jakie za sobą pociągną. Rozsądek pozwalający na określenie właściwych priorytetów. Niedawno cieszliśmy się bo"rządowy " projekt budowania "Orlików" ruszył pełną parą. Dziś warto się zastanowić czy istotnie jajważniejszą potrzbą dziecfi będzie gra w piłkę, gdy już wody opadną.
  Myślę że właśnie tego spojrzenia w przyszłość itroski o dobro polakow, a nie wąskich grup interesów bardzo brakuje.
  W spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego dostrzegł Pan nawoływanie do dawania pieniędzy, a może chodzi o kształtowanie w polakach postawy, że są wspólnotą i los rodaków powinien ich obchodzić.
  Przez ostatnie lata kreowano postawę, że akteptowanie polityki kolesiostwa może sprawić, ze i akceptującym coś skapnie. Boję się, że jest to droga w ktorej popierając obowiązujące standardy ustawiamy się w kolejce do bycia wykluczonym i pogardzanym. Serdecznie pozdrawiam
 • 2010-05-24 16:59 | kika

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  a kiedy PO odetnie sie od propagandzistów partyjnmych GW i Polityki,TVN i Polsatu?
 • 2010-05-25 10:21 | smb

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Pan. J.K. sie nie nadaje na to stanowisko. Kropka i basta.Obojetnie jaka jest jego kampania wyborcza. Do wspolczesnych katastrof Polski ( katastrofa samolotowa, powodz ) brakuje jeszcze pan J. K. jako prezydent.
  Pozdrawiam z Europy
 • 2010-05-25 21:09 | Aśka

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Jak czytam te wasze wypowiedzi to jestem już spokojna o wynik wyborów. Tylko co z Prawdziwymi Polakami?
 • 2010-05-25 22:35 | zdz.janusz

  Re:Jarosław Kaczyński rozpoczął kampanię

  Czytaj sobie dalej >Medrcow Syjonu<
  Zdzichu