Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jaka jest ta kampania?

(17)
Polska polityka jest na wskroś upartyjniona, a podział ideologiczny od lat bardzo głęboki. Ale z okazji wyborów prezydenckich ton politycznych dyskusji się zmienił.
 • 2010-05-25 02:25 | Adam 2222

  "podział ideologiczny od lat bardzo głęboki" p. red. racza żartować z czytelników. Wszyscy wchodza w d

 • 2010-05-25 02:30 | Adam 2222

  "podział ideologiczny od lat bardzo głęboki" p. red. racza żartować z czytelników. Wszyscy wchodza w d Watykanowi

  Brukseli i Waszyngtonowi.

  Tusk jest cwańszy i robi g po cichu, tak ze Etos możne trawić spokojnie lup jakim dla nich jest Polska. Kaczor robił jak Wałek, zamieszanie przy korycie i dlatego ma zła prasę.

  Z punktu widzenia Polski, Kaczor czy hr. Knebel lepszy Kaczor. Bo dzięki rozróbą na gorze Etos nie będzie mógł w krótkim czasie wszystko roz....

 • 2010-05-25 08:10 | zaba z paryza

  Re:Jaka jest ta kampania?

  juz mam dosyc gloryfikacji prezesa i misia z dwururka, fakt jest roznica miedzy nimi, jak juz pislam miedzy hard a soft.czy panowie redaktorzy, nie moga zajac sie troche innymi kandydatami?

  a co nato pan redaktor o ostaniej wypowiedzi Komorowskiego na temat zaangazownia kobiet w wojsku, to sa kaszaloty! ( tak jakby jego zona byla pieknoscia i miala sylwetke modelki!) albo jego wypowowiedz na konwencji o PRL, ze ten okres z Polski trzeba parwie skreslic, no wlasnie a jedyna tama we Wroclawku to wlasnie symbol PRL, a 1000 szkol to tez PRL.. i tak dalej..

  Prosze was dzienkarze badzcie bardziej obiektywni wobec tych dwoch kandydatow.
 • 2010-05-25 10:01 | zaba z paryza

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Stasiuk powiedzial nam parwde!

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7930870,Stasiuk_dla__Przekroju___Wylaczyc_telewizor__czyli.html

  chyba zmienie moj nick na kaszelota..
 • 2010-05-25 11:35 | Bartosz

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Żabo, nie obrażaj misiów! Określenie Komorowskiego jako "misia z dwururką" jest wysoce obraźliwe dla "misiów", czyli chyba niedźwiedzi. Czyś widziała kiedy, by niedźwiedź, albo też choćby i miś pluszowy z dwururką paradował? Niedźwiedź nigdy też nie obraziłby żadnego kaszalota.
 • 2010-05-25 12:16 | alex

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Niestety żaden z 10 - ciu kandydatów nie nadaje się na prezydenta ;-(
 • 2010-05-25 13:33 | micjur

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Komentatorzy usiłują jednak zarobic jakieś pieniądze na tej nieistniejącej kampanii.Sytuacja wymusza dokonywanie nawet takich odkryc jak :
  "Komorowski tyle znaczy, ile Platforma, a Kaczyński tyle, ile PiS."
 • 2010-05-25 14:58 | alandir

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Pierwsze zdanie jest prawdziwe.OK.Co do drugiego:wymaga pewnej orientacji. Ale w główce bo od tego jest trzeba mieć dosyć gęste cedzitko, filtr. Na wszystkich portalach świata, gazetach, radiu a nawet w kościele. Trzeba być inteligentnym słuchać mądrych unikać, ba! nie wdawać się w wywody z głupimi. Bo to nonsensowne.Każdy artykuł,audycja,ba! kazanie służy określonemu celowi,jest na czyjeś zlecenie, za czyjeś pieniądze.Na każdym forum coraz częściej widać nie forumowiczów a stronników, agitatorów partyjnych.Dosyć mam Polski partyjnej wygląda jednak iże taką mamy.""
 • 2010-05-25 17:53 | zaba z paryza

  Re:Jaka jest ta kampania?

  przepraszam wszytkie misie i niedzwiedzie.
 • 2010-05-25 18:11 | Wojtek-1942

  Re:Jaka jest ta kampania?

  no i jednak zdarzają się inteligentni dziennikarze. Dlaczego jednak dziennikarskie stado domaga się kampanii wyborczej i żyć bez niej nie może? Czyżby bezmyślność czy raczej interes grupy? A gdzie normalna uczciwość zawodowa tych państwa? Zapomnieli co jest powinnością dziennikarza, że to nie musi być ogłupianie ludzi a podawanie faktów czasem acz nie koniecznie ich wyjaśnianie. Skąd to się wzięło???
  Z poważaniem W.
 • 2010-05-25 20:44 | occupiedlondon

  my też jesteśmy przepełnieni furią...

  W greckiej prasie głównonurtowej pojawiła się seria artykułów ukazująca trudności w publicznych wystąpieniach tamtejszych polityków. Gdy grecki ex-premier Karamanlis został zauważony podczas posiłku w restauracji przez grupę nadchodzących kobiet, usłyszał z ich strony okrzyki „Wstydź się! Wszystko, co potrafisz to tylko jeść!”.

  Kilka tygodni temu były przewodniczący greckiego parlamentu- Apostolo Kaklamanis, znalazł schronienie w kawiarnianej toalecie, uciekł przed „gratulacjami” od tłumu za działania swojej partii. Korporacyjne media są teraz pełne anegdot, podobnych do tej: ostatnio drugi minister gospodarki musiał ratować się ucieczką z ateńskiej plaży, podczas gdy wszechmocny minister żeglugi zabawia się ze swoimi dziećmi w swojej rezydencji na wyspie Kos. Minister finansów jest nękany zarzutami, że wszystkie jego ostatnie wizyty w Londynie były tylko wirtualne i są nadużyciem. Dom Akisa Tsohatzopoulosa, potężnej postaci socjal-demokratycznego PASOK zamienił się w coś w rodzaju pomnika niezadowolenia ludzi, zewnętrze ściany budynku zapełnione są wyrazami nienawiści.

  Lub Giorgos Voulgarakis, który kierując się do kawiarni w dzielnicy wyższej klasy średniej- Kolonaki, stanął twarzą w twarz z rozwścieczonym tłumem domagającym się odpowiedzi na pytanie: „Gdzie są nasze pieniądze?” Wielu kierowców mijając budynek parlamentu, w ramach dezaprobaty dla działań polityków, wciska klaksony w swoich samochodach. Policja zaś wydała nowe, bardziej rygorystyczne środki ochrony dla polityków i informuje ich, by w trosce o swoje bezpieczeństwo używali małych i nieoznakowanych samochodów, zamiast swoich ukochanych limuzyn i SUV’ów. Zdaje się, że w chwili obecnej podobnym historiom nie ma końca.

  Czy te zjawiska przekują się w coś bardziej konkretnego, trudno orzec. Oczywiście są to dopiero pierwsze dni po otrzymaniu przez Grecję „pomocy” od MFW. Jedno jest pewne: jesteśmy przepełnieni furią!

 • 2010-05-26 12:19 | Andrzej

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Brooooooonek Muuuuuuuusisz
 • 2010-05-26 15:26 | halszka31

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Przekonuje mnie prof.L.Balcerowicz, który mówi, że Polska potrzebuje reform, a nie sporów na górze.Nie możemy sobie pozwolić na odwlekanie istotnych decyzji na dalsze 5 lat...
  Przed ostatnimi wyborami pokazały się w internecie testy, należało odpowiedzieć na konkretne pytania. Jakie było moje zdziwienie , kiedy osoby darzące swoją sympatią PIS miały wyniki, które jednoznacznie wskazywały,że ich partią jest PO. Jeśli emocje biorą górę, rozum nie ma nic do powiedzenia .. i to jest smutne
 • 2010-05-27 00:06 | Q

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Jeśli reform Halszko , to NAPEWNO nie Balcerowicza . Jeden z ostatnich , bezrozumnych epigonów neoliberalizmu w najbardziej wilczej postaci. Nawet jego mentor Sachs się zreflektował . L.B. nie !
 • 2010-05-27 10:57 | xoph

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Czy jesteś ekonomistą?
 • 2010-05-27 15:39 | smb

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Ciekawa analiza. W telewizji niemieckiej przedstawiono krotko pana Komorowskiego i Kaczynskiego:pierwszy w towarzystwie premiera wypowiedzial sie do katastrofy powodzi, drugi siedzial przy stole chlopa polskiego... O ile Polacy wybiora J.K. to Polska bedzie miala juz trzecia katastrofe w ytm roku (po samolotowej i powodzi). A to jest troche za duzo, dla juz wykonczonych materialnie i psychicznie (tworzenie mitow wawelskich) Polakow.Dzisiaj ogladnelam niektore wypowiedzi pan J.K. w nagraniach archiwalnych, gdyby to nie bylo takie smutno mozna sie doskonale zabawic. Ostanie wypowiedzi pana J.K. po katastrofie smolenskiej sa: mamusia jest chora, mamusia nic nie wie, przed katasrofa samolotu rozmawialem z bratem i moglem troche dluzej pospac...wywiadow nie udziela, bo sie spieszy do mamusi...Kochani rodacy czy wy rzeczywiscie chcecie, zeby ten kandydat was reprezentowal ? Niezly jest tez ten kandydat, ktory Polkom chce odebrac prawa wyborcze...Drogie kobiety, na pohybel z nim !
  Pozdrawiam z Europy
 • 2010-05-29 22:44 | konrad44

  Re:Jaka jest ta kampania?

  Tak jakby nikt nie pamiętał przestrogi Leszka Kołakowskiego: niech Bóg nas strzeże przed politykami z charyzmą, nieźle mogą nas urządzić.

  Mam nieodparte wrażenie, że autorowie artykułu pożyczyli tą frazę od prof. Środy, niedawno występującej w programie Tomasza Lisa...