Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z Luisem Echávarrim

(4)
Jednym z najpoważniejszych problemów, z którym Polska się zmierzy, będzie zarządzanie projektem. W tym trzeba mieć doświadczenie, którego Polsce brak - mówi dyrektor generalny Agencji Energii Jądrowej.
 • 2010-05-25 14:28 | Bohun

  Energia alternatywna

  Większość przeciwników energii atomowej nie rozumie, że posiadanie elektrowni jądrowych sprzyja budowie różnego rodzaju elektrowni wykorzystujące energie alternatywne. Mniejsze koszta przeznacza się na utrzymanie tychże elektrowni jądrowych, a przez to resztę pieniędzy można przeznaczyć na mniej opłacalne, a mniej szkodliwe dla środowiska farmy wiatrowe, czy słoneczne.
 • 2010-05-25 23:22 | polopiryna

  Re:Rozmowa z Luisem Echávarrim

  Jezus Maria, ja sie obawiam, ze w kraju, z ktorego startuje samolot z prawie wszystkimi najwazniejszymi osobami w panstwie i usiluje ladowac w mgle… itd
 • 2010-05-26 07:02 | Ania

  Re:Rozmowa z Luisem Echávarrim

  Ciekawe co mysly Luisem Echavarrim o BP? sa oni doswiadczeni cy nie?
  Powidzenie komus se nie masz doswiadczenia to po prostu proba zepchniecia kogos a gory. Moze jak Polska firma zaproponowala by me prace to wtedy Echavarrim by spiewal inaczej.
  Jego wypowiedz nie jest warta minuty.
 • 2010-05-26 09:08 | Jaf

  Re:Rozmowa z Luisem Echávarrim

  Minęło już 10 lat, odkąd Polska przystąpiła do Piątego Programu Ramowego Unii Europejskiej. Dziś mamy siódmą edycję tego najważniejszego przedsięwzięcia naukowo-technologicznego w Europie, a Programy Ramowe UE były i są znakomitym polem - nie tylko dla możliwości komercjalizacji polskiej nauki, ale przede wszystkim testem wskazującym na zdolności formułowania projektów, wygrywania ich, zarządzania projektami oraz testem wskazującym na stan innowacyjnego myślenia w porównaniu z innymi zespołami naukowymi w Europie. Zagadnienia energii atomowej były w Programach Ramowych określane jako najtrudniejsze i przez to rzadko opracowywane.
  Sądząc, po miernym udziale i skromnych sukcesach polskich firm oraz zespołów naukowo-badawczych w projektach Programów Ramowych UE, trudno być optymistą co do polskiego skoku technologicznego w kierunku energetyki atomowej.