Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kawiarnia literacka

(11)
Uroczystości wawelskie, orszaki, dworaki i kadzidlane dymy zamotały w głowach części rodaków. Oj, zaszumiało im, załopotało monarchią, sojuszem tronu i ołtarza, oj, przydzwoniło Zygmuntem – i z tego wszystkiego pomaszerowali sobie pod hasłem: „Jezus Chrystus królem Polski”.
 • 2010-05-26 21:11 | udubej

  Re:Kawiarnia literacka

  Wyłania sie jeszcze jeden problem oprócz karalności Kandydata. IPN. Podobno zamierzają wszcząć śledztwo a wtedy musi wyjść na jaw, że procedury krzyżowania nie przewidywały opasek biodrowych dla skazańców. Juz teraz w Łodzi doszło do obrazy uczuc religijnych przez wkroczenie nagusa do świątyni a zatem po procesie lustracyjnym czeka nas zamknięcie wszystkich kościołów lub usuwanie nagich mężczyzn ze wszystkich krzyży w Polsce. Nie ma zgody na to, żeby polski krzyż był goły, jak nie przymierzając, protestancki!
 • 2010-05-27 17:59 | Paula

  Re:Kawiarnia literacka

  Świetny felieton, dziękuję :)
 • 2010-05-29 11:41 | sic!

  Re:Kawiarnia literacka  :D cudne to. dawno sie tak nie usmialem.
 • 2010-05-30 22:39 | wrzeszczanin :)

  Re:Kawiarnia literacka

  "Kleryków obowiazują ścisłe nakazy obyczajowe. Od wstąpienia do seminarium nie
  wolno uprawiać seksu ,po święceniach diakońskich na piątym roku niedozwolona
  jest także masturbacja"
  19/2010
 • 2010-06-04 15:05 | Irene_Adler

  Re:Kawiarnia literacka

  Doskonały felieton!:) Mistrzu, proszę częściej gościć w Kawiarni Literackiej!
 • 2010-06-20 16:23 | Taki tam

  Re:Kawiarnia literacka

  Rzeczywiśćie, w demokracji podejmuje się przemyślane wybory.
  Na przykład głosuje się na osobę, która jest najbardziej przystojna z kandydatów- przykład Kwaśniewskiego.
  Również głosuje się na osoby, które się często uśmiechają i nie pragną nikomu podpaść.
 • 2010-07-12 02:29 | znamy się z atmosphery...

  Re:Kawiarnia literacka

  Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów w każdym zakresie... dopóki nie łamie prawa! Panie J.D. dziwne jak na "liberała" jest to znienawidzenie katolików, religii katolickiej i kościoła:) Liberalizm... Pozdrawiam
 • 2010-07-27 09:43 | Bartosz

  Re:Kawiarnia literacka

  To nie jest nienawiść, raczej ironia. Niektórzy potrafią dostrzec różnicę między tymi pojęciami, inni niestety nie.
 • 2010-07-27 09:46 | Bartosz

  Re:Kawiarnia literacka

  Różnie z tym bywa. Czasem wybiera się kogoś, kto wcale nie jest przystojny nie uśmiecha się i ciągle komuś podpada - przykład Kaczyńskiego (Lecha).
 • 2015-07-05 16:27 | JAQ

  Re:Kawiarnia literacka

  "ostatnia nasza konstytucja królewska, której rocznicę świętowaliśmy niedawno, nie pozostawia wątpliwości – tron polski dziedziczą Wettynowie" w któym miejscu? Zgodnie z art. VII Konstytucji 3 Maja "Stanowimy przeto, iz po zyciu, jakiego nam dobroc Boska pozwoli, elektor dzisiejszy saski w Polszcze krolowac bedzie. Dynastia przyszlych krolow Polskich zacznie sie na osobie Fryderyka Augusta, dzisiejszego elektora Saskiego, ktorego sukcesorom de lumbis z plci meskiej tron polski przeznaczamy. Najstarszy syn krola panujacego po ojcu na tron nastepowac ma. Gdyby zas dzisiejszy elektor Saski nie mial potomstwa plci meskiej, tedy maz przez elektora, za zgoda Stanow zgromadzonych corce jego dobrany zaczynac ma linie nastepstwa plci meskiej do tronu Polskiego. Dlaczego Marie Auguste Nepomucene, corkę elektora, za infantke deklarujemy, zachowujac przy narodzie prawo, zadnej preskrypcji podpadac nie mogace, wybrania do tronu drugiego domu, po wygasnieciu pierwszego." Jako że Maria Napomucena zmarła bezpotomnie w 1863 jakiekolwiek "dziedziczenie tronu" przez jej krewnych jest wykluczone (chyba że ktoś inny z tej rodziny zostałby wybrany - a to już inna historia).
  "śluby Jana Kazimierza" Jan Kazimierz znany był z nienawiści do swych poddanych (wg I tomu "Szkiców Historycznych" Kubali miał oświadczyć że "woli patrzeć na psa niż na Polaka") zatem ogłaszał NMP królową tych których nienawidził. Jak miały się jego śluby do 1 Artykułu henrykowskiego "za żywota naszego, My y Potomkowie nasi Krolowie Polscy, y ciż Wielkie Xiążęta Litewskie, Ruskie, Pruskie, Mazowieckie, Żmudzkie, Kijowskie, Wołyńskie, Podlaskie, Inflantckie, y innych Państw nie mamy mianować, ani obierać, ani obierania iakiego składać żadnym sposobem, ani kształtem wymyślonym, Krola na Państwo, sukcessora naszego, wsadzać" trudno powiedzieć, po za tym Mt 5,33 zabrania składania przysiąg.
  "Jezus ma (...) 33 lata, skoro w tym wieku, wieku Chrystusowym, zmarł na krzyżu" skąd wiadomo że 33? Biblia milczy na temat roku urodzenia (Kepler na podstawie danych Józefa Flawiusza o czasach Heroda wyliczył Narodzenie Jezusa na 7/6 przed naszą erą) i na temat śmierci. Ewangelista Łukasz 3,23 pisze że Jezus miał „około trzydziestu lat” w chwili rozpoczęcia nauczania, Jan mówi o trzech Paschach z których jedna jest ostatnią zatem około 2 lat, choć i tu brak pewności czy mowa o trzech różnych Paschach. Zatem około 30 plus 2. Koniunkcja Paschy z szabatem przypadała 8 kwietnia 30 lub 4 kwietnia 33 AD. Po zsumowaniu z datą urodzenia wg Keplera daje to 36 bądź 39 lat.
  "Nie wspominam już o obywatelstwie (kandydat na króla Polski jest wszakże obywatelem nieistniejącego już państwa o nazwie cesarstwo rzymskie)." Jakim obywatelem? Skąd pomył że Jezus z Nazaretu miał obywatelstwo rzymskie? Był poddanym tego mrocznego Imperium to tak. Chyba że z Pawłem z Tarsu się pomylił...
  "zawsze należy się zastanowić nad konkurentami (Wisznu, Zeus, Latający Potwór Spaghetti, czajniczek Roussela albo zwyczajny, powołany w wyborach prezydent)" po co te teksty? Skoro Konstytucja (zatwierdzona w referendum, głosowałem przeciw m.in. dlatego że preambuła wzywa Imienia Pańskiego nadaremno) mówi o obieralnym prezydencie to po co reszta?
 • 2016-11-23 22:33 | oficer11

  Re:Kawiarnia literacka

  Pamietam jak zaśmiewałem się czytając to 6 lat temu.
  Dziś niby też ale to taki śmiech przez łzy ...