Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wybocza taktyka PiS i PO

(13)
Trzeba ostatecznie zakończyć wojnę polsko-polską, która okazała się tak destrukcyjna – wzywa Jarosław Kaczyński. Zgoda buduje – pisze na swoich plakatach Bronisław Komorowski.
  • 2010-06-02 19:37 | hip

kampania czysto wizerunkowa

Co to za bezsensowna kampania wyborcza - czysto wizerunkowa, żadnych programów, konkretów, tylko "podoba mi się - nie podoba". Rozumiem, że mediom wpływy z reklam wizerunkowych nie śmierdzą, więc nie protestują, ale do licha - wybieramy prezydenta a nie kawę albo papierosy w sklepie. To w końcu coś ważniejszego niż zakup impulsywny / kompulsywny za 2 złote.
    Jaki jest tego powód? Może być kilka. Po pierwsze, publicyści mają to w nosie i nie protestują. Albo kandydaci mają kompletny brak programów poza "porządzę sobie". Albo i tak nikt nie wierzy, że ktokolwiek może po wyborach jeszcze coś zrealizować, a jak się obieca że coś ktoś zrobi, to ludzie go jeszcze z tego rozliczą. Który wariant najgorszy? Moim zdaniem ten ostatni.
  • 2010-06-02 21:29 | norden

Re:Wybocza taktyka PiS i PO

Obserwuje polska polityke z oddali,mieszkam w USA,nie mam w zwiazku z tym pelnego obrazu rzeczywistosci, ale odnosze wrazenie , ze moj kandydad (Komorowski) jakby nie istnial... . Gazety wciaz donosza o aktywnosci J. Kaczynskiego .Wiem ,ze poczytnosc to klucz do sukcesu dziennikarzy i tytulow z ktorymi sa zwiazani , a w tym sezonie kroluje J.K. wiec wszedzie pelno jego wizerunkow i mysli . Jak pewnie wielu moich rodakow balem sie i boje nadal zwyciestwa "Ukochanego Przywodcy" .Moj wpis to taki" Wake up call" dla doradcow p. Komorowskiego .Te wybory same sie nie wygraja , jak wydawalo sie przed tragedia kwietniowa !!!Zdynamizujcie swa kampanie,panowie ! Ja jestem przekonany , ale co z nieprzekonanymi? Nie chcialbym sie wiecej rumienic ,gdy moi amerykanscy przyjaciele pytali mnie o torebke Teletubisia Twinky Winky...
  • 2010-06-02 22:48 | stary.pierdziel

>>...a tak mamy lidera i zastępcę lidera... - hm, znowu PiSowska, jak by tu
    najdyplomatyczniej to powiedzieć? - głupota. Załóżmy bowiem, że ten 'zastępca
    lidera' (Komorowski) wygrywa wybory, a zatem prawdziwy 'lider' przegrywa
    nawet z 'zastępcą'! Cóż za wstyd!
    A jeśli wygra, to wygra znowu tylko z 'zastępcą'! To żadna chwała!
    Głupio wyszło, panowie, głupio.

Powtórzę, bo to warto powtarzać: "Koń jaki jest, każdy widzi" (chuba, że ktoś
    go pomyli z osłem).

Co innego jest jednak ważne, jak myślę. Co prawie wcale nie jest zauważane.
    Mianowicie, prezes PiSu, jak również cały PiS, oni są NIEWIARYGODNI.
    Przykłady podali wczoraj Janicki i Władyka ('Pytania do prezesa').
    I właśnie ta niewiarygodność dyskwalifikuje cały PiS z politycznego dyskursu.
    Dlatego ta cała fascynacja 'przemianą' prezesa, prawdziwą czy nie, jest dla mnie
    całkowicie pozbawiona sensu. Proste porównanie jakichkolwiek politycznych
    wypowiedzi kogoś z PiSu z tym co robią lub mówią trochę później, prowadzi do
    jednego wniosku: to wszystko jest niewiarygodne!
  • 2010-06-02 23:42 | Adam Wincenty

aściwie strażnik kandelabrów w pałacu,mówi wszystko o samodzielności i Najbardziej spodobało mi się określenie B.Komorowskiego,że to jest odważny,samodzielny polityk.Wystarczy wrócić do prawyborów,czyżby szanowna autorka zapomniała co głosił marszałek Komorowski wtedy.To można sprawdzić w archiwach wszystkich stacji telewizyjnych,nie stanowi to większego problemu.Tezy głoszone przez pana Komorowskiego:podrzędność prezydentury wobec rządu,zgoda na sformułowaną przez Donalda Tuska tezę,że prezydent to w zasadzie strażnik kandelabrów,dobitnie świadczy o odwadze B.Komorowskiego.
  • 2010-06-03 11:16 | michal1

Szanowna Pani Janino,
    mnie akurat interesowaloby kilka spraw programowych. To, ze Polska najpierw przezyla katastrofe, a pozniej powodz nie musi oznaczac, ze trzeba wybierac kota w worku...
    Od Prezydenta wiele nie zalezy, ale moze zalezec duzo. Przez 4 lata Polska zmagala sie z pewnym czlowiekem, ktory w imie interesow jednej partii wetowal co sie dalo. Byleby po linii partii i brata prezesa.
    I wlasnie teraz chcialbym wiedziec, czy ten czlowiek zrozumial, ze prezydentura jego S.P. brata bylo nieporozumieniem (ze szkoda dla kraju). Jak do tej pory tego nie slysze.
    Prezydent powinien wspolpracowac, a nie robic wielka polityke. Nie do tego jest wybierany.
    Czasami wydaje mi sie, ze caly ten kraj jest pozbawiony troche instynktu samozachowawczego. I tak n.p. w sprawie powolania M. Belki. Kazdy twierdzi, ze to dobry kandydat (no moze poza PSL, ktore ma kandydata Pana Dyche :). A jednak opozycja chce glosowac kandfydature dopiero po wyborach. Widzac sytuacje na rynkach finansowych, nalezaloby znalesc fachowca i powolac go natychmiast. Ale w Polsce licza sie wybory, a nie dobro kraju... I dlatego jest jak jest. Ja tam w zadna zmiane prezesa nie widze, a konikturalizm SLD az kluje w oczy...
  • 2010-06-03 11:49 | Okowita

Pani Jadwiga znowu nadaje. Jakże gładziutko prześlizgnęła się po zgniliźnie wypowiedzi od palikota po bartoszewskiego. To tylko takie "wpadki"... Wicie...rozumicie... Natomiast nie zapomniała o "ciamciaramci" bo dotyczy Poncyliusza. Mam nieodparte wrażenie, że pani Janina okołotuskowym wybaczy wszelkie nieprawości, chamstwo i prymitywne wycieczki osobiste, którymi ostatnio "obdarzono" Jarosława i Martę Kaczyńskich. Eeeeee.... Nie wrażenie a pewność. Zgoda buduje? Jaka zgoda, pani Janino?
  • 2010-06-03 12:56 | Jerzyk

Trzech rzeczy powinien w życiu dokonać prawdziwy mężczyzna. Jarosław nie może (syna), nie chce (po co mu dom?), no to zasadził 3 drzewa.
  • 2010-06-03 23:32 | Michal

Ludzie przeciez tych wypocin Paradowskiej to az trudno czytac.Takich zlogow socjalizmu i jedynej przewodniej partii PELO todawno nie widzialem
  • 2010-06-04 11:45 | Tomassen

W mojej ocenie powinno się w końcu dać Prezydentowi RP nieco mniejsze kompetencje, chyba że nadal chcemy oglądać blokowanie zmian przez Prezydenta jak całkiem niedawno. Obecny polski system daje więcej kompetencji Premierowi, jednak Prezydent może je skutecznie blokować bądź na nie wpływać, co przy obecnym stanie polskiej sceny politycznej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy nadal narzekać, że w tym kraju nic się nie zmienia, zagłosujmy na Kaczyńskiego.
  • 2010-06-05 11:42 | Sybirak

Ten mistrz krętactwa i łgania tym razem obrał inną taktykę: on jest łagodny i spolegliwy, natomiast jego poplecznicy szaleją na forach i spotkaniach wyborczych Komorowskiego. Ale ona też chyba mu nie pomoże.
  • 2010-06-06 21:32 | JKW

Witam,
    nie wiem dlaczego odnosze wrazenie, ze Pani Redaktor nie jest w obozie Pana
    Kaczynskiego. Czyzby reprezentowala Pani poglady calej Pani gazety ?
    Jezeli tak - przepraszam.

Dla mnie Marszalek Komorowski - napewno uczciwy i warosciowy czlowiek -jest bez wyrazu. Czegos mi po prostu brak..
    Pan Jaroslaw Kaczynski natomiast jest dla mnie zagadka.. Kompletna zagadka.

I mam dylemat - nie wiem, jako zreszta czlonek PO, na kogo glosowac ..

Jacek Wiscicki
    Londyn
  • 2010-06-07 12:29 | faraday

niestety- w.g.mnie PO nie ma żadnej taktyki wyborczej.Po w terenie po prostu NIE MA.Działacze- o ile sa tacy - boja sie pokazac swoja twarz - nawet przy zbieraniu podpisów.Zrobili to w swoim gronie - a tak sie nie da wygrac wyborów z PIS menami zbierajacymi podpisy otwarcie przed kosciołami.Gdyby mieli odwage i wiare w siebie - staneliby otwarcie .O spotkaniu z Komorowskim - powiadamiaja karteluszki - o spotkaniu z Kaczyńskim - wielkie plakaty.Na Podhalu do dzis prawie nie ma plakatów Komorowskiego - .Brakło im fachowego PR - dlaczego ? czyzby tak ufali swoim dyletantom Nowakowi i innym.Straszna szkoda - sami z wysokosci Warszawy nie sa w stanie zdiagnozowac sytuacji ,siły walczącego za PIs Koscioła,emocji podjudzanego przez RM i Rydzyka tłumu.
  • 2010-06-07 21:44 | wyborca

a co ma wg Ciebie zrobić Prezydent