Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ranking europosłów "Polityki"

(9)
Mija rok od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiamy zatem pierwszy w nowej kadencji ranking polskich europosłów.
 • 2010-06-09 15:27 | Jaf

  Pośle ławki

  No cóż, pan Jacek Kurski nigdy nie ukrywał po co on tam pojechał. Te frazesy "walka o dobro Polski" "miejsce Polski w UE" mówią same za siebie. To są zmarnowane miejsca.
 • 2010-06-09 17:07 | Moi

  Re:Ranking europosłów

  SARYUSZ, nie SATYUSZ! No trochę akrybii by się przydało.
 • 2010-06-10 00:48 | Krzysztof Koch-Chicago

  Re:Ranking europosłów

  A co taki Kurski, czy Ziobro, prymusi Pis-u beda rozmawiac z jakims glupim Niemcem czy Francuzem. Przeciez my Polacy jestesmy lepsi. O ba najlepsi.
 • 2010-06-10 15:48 | Sławomir Osiński

  Re:Ranking europosłów

  Nazwiska,znane z krajowej,populistycznej sceny politycznej nie sprawdziły się w Brukseli.Świadczy to tylko o mierności intelektualnej ich właścicieli.
 • 2010-06-10 20:29 | Włodek

  Re:Ranking europosłów

  Nie zgadzam się z opinią o prof. Joannie Senyszyn. Nie walczy "z krzyżami", tylko o przestrzeganie prawa, a w szczególności Konstytucji RP. Jest jedynym politykiem, który otwarcie mówi o uprzywilejowanej pozycji Kościoła Katolickiego w Polsce i próbuje, na miarę możliwości, zainteresować tym problemem UE. To, że nie zajmuje się np. transportem a innymi sprawami, nie upoważnia do wystawiania negatywnych ocen. W "Tańcu z gwiazdami nie startowała". A języki obce zna.
 • 2010-06-11 08:46 | Jaf

  Re:Ranking europosłów

  Oczywiście, że trudno porównywać niekorzystną opinię o aktywności pani Joanny Senyszyn, z typowo destrukcyjnym posłannictwem panów J. Kurskiego i Z. Ziobry. Niemniej jednak, źródła tej oceny pochodzą z Brukseli i nie ma podstaw, aby sądzić, że są niesprawiedliwe.
  Panowie, są rzecznikami polskiej partii Prawo i Sprawiedliwość i gołym okiem widać, że ich rolą (jak w poprzedniej kadencji pana A. Bielana) jest w dużej mierze destrukcja Wspólnoty i forsowania polskiego punktu widzenia, reprezentowanego przez nich oraz eurosceptyków akcentujących polski, narodowy, katolicki i ksenofobiczny punkt widzenia.
  Być może, Pani Profesor, chwilowo pomyliło się posłannictwo, profil i aktywność europosła z sielankowo-beztroską pozycją pracownika polskiej uczelni. Pozdrawiam.
 • 2010-06-12 17:34 | Malina

  Re:Ranking europosłów

  >>>nowicjusze, którzy nie potrafią lub nie chcą przekuć silnej pozycji w polityce krajowej na jakiekolwiek znaczenie w europarlamencie, czyli: Zbigniew Ziobro (PiS), Jacek Kurski (PiS) i Joanna Senyszyn (SLD).<<<

  Szanowny autor, nie bardzo chyba dokładnie odrobił pracę domową bo umieścił J. Senyszyn razem z prawicowymi obibokami takimi jak Kurski i Ziobro. Zapomina szanowny autor o sprawach bardzo ważnych poruszonych w PE przez Senyszyn takich jak zrównanie praw kobiet, wystąpienie przeciw przemocy w rodzinie, obrona i prawa apostatów i wiele, wiele innych zagadnień związanych z podstawowymi prawami człowieka, którym przeciwstawiali się tacy właśnie jak Kurski i Ziobro. Jestem rozczarowana poziomem tekstów w Polityce. To już drugi tekst w tym samym numerze będący jedynie trybikiem maszyny propagandowej a nie dowodem na solidne dziennikarstwo. (Gaza- co z tą blokadą to drugi tekst który świadczy o niesolidności dziennikarskiej)
 • 2010-06-12 21:45 | lefty

  kłamstwa o Senyszyn

  Opinia "POlityki" o Senyszyn jest kłamliwa. Senyszyn miała znacznie większy udział w pracach parlamentu a języki obce zna. "Polityka" lubi się podlizywać klerykałom, czego dowodem uznanie takiego Kowala czy Sonika za dobrych posłów. Kowal to rusofob i nikt więcej, a "kustosz" Sonik nadawałby się do muzeum w Polsce. Senyszyn jest ostrą antyklerykałką, co Polityce i jej kolesiom z GW i Res Publiki nie odpowiada, chociaż udają liberałów ...żyją w przekonaniu, że ciemnogród to potęga i trzeba się z nią układać. Polecam ripostę Senyszyn na jej blogu.
 • 2010-06-13 16:06 | Lucce

  Re:Ranking europosłów

  W "poslej lawce" w Europarlamencie az 20 europoslow to widac po co tam pojechali.Wielu z nich nie krylo,ze zabiora nawet rodziny.Jak np niewymieniony w art. europosel zmienial partie aby dziecko uczylo sie w Brukseli.Za nasze pieniadze posiedza jeszcze kilka lat.Prezes PiS mowil o jednym z wymienionych,ze musi nauczyc sie jezyka.To po co my ich tam wysylamy.To efekt niskiej edukacji obywatelskiej.Jak za panszczyzny pleban i wojt decydowal o ciemnym ludzie.